Montignac: ce am mancat azi? (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laurass spune:

Mi-am dat seama ca s-ar putea sa nu am versiunea noua Montignac. Ar putea sa mi-o trimita cineva, please!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Ralu, La Multi ani fetitei tale si sa ne arati tortul Barbie! stie ca il faci sau e surpriza?
Adriana, La Multi ani pentru Mihnea!!! Si la tine vreau sa vad tortul casteeeellll!
Eu azi am reusit o performanta uimitoare: e ziua colegei mele de birou si am reusit sa nu pap nimic!!! Si i-am facut si eu o tava de prajitura si nici nu am gustat-o....

Adriana, azi ce papi? Eu sunt la ziua de carne si peste, cat sunt la servici am asa: 2 bucatele de file de somn si 2 buactele de piept de pui la gratar, un copan de pui la capac, 2 cremvusti fierti, iar deseara acasa voi papa un merluciu la cuptor. Sper sa nu mi se aplece de la atatea carnuri...Maine, lactate!

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 7 luni) si Ramona (3 ani si jumatate)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Laura, azi am zi de lactate si observ ca nu prea merge sa mananc doar 3 mese pe zi. Asa ca mai tot timpul gust din branza, cascaval sau iaurt. Si beau si ceai ca sa-mi tina stomacul plin...
Oricum, la dieta asta mananci cand si cat vrei din alimentele permise in ziua respectiva.

Abia astept ziua de carne ca sa ma satur si eu!

Merci de urari, fetelor!
Fug la treaba...

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

fetelor ce inseamna pui la capac, am mai auzit expresia si pe cuvand daca stiu ce e

cred ca de luni incerc si eu dieta cu 1 1 1 sa vedem ce se intampla



ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Ce de petreceri pe aici!
Ralu si Adriana La multi ani piticilor vostri , sa fie sanatosi si fericiti si sa va umple viata de bucurii.
Laurass daca lasi adresa ta de e-mail iti trimit eu cartea cea noua .

Si meniul de azi , cam plin de abateri

Ora 10: iaurt + paine integrala
Ora 12 : alune ...aveam o pofta ..
Ora 14 : pastrama de berbecut la gratar
Iar acum rontai o cioco 70% cacao , trebuie sa-mi vina si am numai pofte

Ce ziceti? E grav de tot ce-am facut eu azi?
Diseara am ciuperci la gratar .

Va pupic si petrecere frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ponei spune:

Buna fetele,

Imi pare rau ca nu am mai intrat zilele astea, dar am avut foarte multa treaba. Dar azi am citit tot ce am pierdut.

Am avut zilele astea numai probleme cu mancarea, abateri la greu.
Asa ca Ralu nu ai cu ce sa ma treci in tabel.
Oricum este bine ca nu este in plus cantarul.

Vreau si eu sa va intreb ce gust are orezul integral? Este bun? De unde pot sa cumpar?

Meniul meu de azi?
Dimineata: cafea
Pranz: peste la cuptor cu ciuperci, ardei gras, rosii, usturoi si lamaie
Cina: ciorba de burta (cred ca este monty, am pus morcov la firt, dar l-am scos, altceva nu stiu ce poate fii nemonty)

Adriana spune-mi si mie de cate zile esti la 1x1x1 si cat ai slabit, s-ar putea sa te sustin si eu si practic nu numai teoretic (dar sa termin ciorba de burta



_
Ponei mare, vrea sa fie mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurass spune:

Larra,

Poti sa-mi trimiti e-mail intrand in profilul meu. Am adresa acolo.

Multumesc mult de tot.

Pupici la toate fetele si spor la slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Larra spune:

Laurass...eu nu vad nicaieri adresa ta ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
mai, acu fac si eu ca andanii, in loc sa du jos, pun la loc. si nu pap prostii, atat ca am gresit cu ficatelul ieri. ieri m-am cantarit si aveam peste 71 , o fi apa, nici nu mai stiu...
azi pap
md: cereale cu lapte 0%
p: friptura de vita cu sos de rosii
c: nu stiu, poate ar trebui sa nu mai apa nik, da nu ma pt abtine. of...

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laurass spune:

Buna seara,

Fetelor, am o pofta de dulce de mor. O sa continui sa manac fructe pana pocnesc. Sper sa rezist.

Larra adresa mea: laura_ispir@yahoo.com. In mod normal, daca te duci in profilul meu si apoi "trimite un mesaj", ar trebui sa poti sa-mi trimiti un mesaj. Oricum ti-am scris adresa mai sus si iti multumesc inca o data anticipat.

Mergi la inceput