Copii din 2001 (5)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Salutare in we!

Am fost azi cu juniorul familiei la muzeul Antipa. Se mira de toate cele, a fost o reala placere sa ma uit la el. I-au placut animalele mari dar si fluturii, diin cand in cand izbucnea: Tati, uite o priza, sau uite un televizor, hehe, fara nicio legatura cu exponatele la care trebuia sa fie atent. Dat tot e bine, frate-su la varsta lui alerga prin sali si il interesau mai mult copiii care mai erau acolo si nu animalele expuse. Sunt diferiti, ce mai.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mralu spune:

Buna
Trebuie sa va scriu, pt. ca, cred ca am cel mai cuminte baietel de 5 ani. Dani se duce in fiecare zi la gradinita unde invata multe cantece, poezii si povesti. Cand vine acasa se joaca cu surioara lui de aproape 10 luni. O pupa, ii spune ca e "frumusica foc" si vrea sa o invete tot ceea ce stie el. Am citit tot felul de articole in care scrie ca fratii sunt gelosi, se bat.
Puiul meu cel mare o iubeste si nu se supara absolut deloc pe papusa mica.
Va pup si sper ca asa e si in casa voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Ralu, esti o fericita. Fratii se iubesc, asta e sigur, dar cand cresc o sa vezi ca o sa aiba momente cand o sa se certe rau. AI mei incep sa urle unu la altu si apoi imi striga: Mai bine nu aveam fratele asta sau Mai bine nu ma nasteam in casa asta! Apoi seara stau amandoi impreuna in pat si Andrei ii citeste ceva lui Luca sau il ajuta sa deseneze si imi vine sa ii pup de numa. Asa e cu fratii.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tili spune:

Salutare tuturor!
Am si eu o frumusete de baiat balai de 5 ani si 7 luni, cuminte si ascultator.Il cheama Mihai. Dar ceea ce e mai important e ca se poarta foarte frumos cu fratiorul lui, Matei, de aproape 9 luni. E o bucurie sa-i vezi jucandu-se impreuna. Mihaita ii povesteste tot ce se-ntampla la camin si ii arata toate masinutele lui noi, iar Matei pare ca intelege tot.
Sincer am avut emotii, pentru ca am auzit de multe cazuri nefericite in care fratii nu se intelegeau deloc, cel mare fiind gelos pe locul pe care i l-a furat cel mic. Dar din fericire nu e cazul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Bine ai venit Tili!

Creadeam ca a murit subiectul asta din cauza de lipsa de interes.

Ce planuri de vacanta aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Vacanta!!! Mai e putin. Noi am inceput de pe acum cu sarbatoririle, ca Luca a implinit 5 ani pe 30 noiembrie. Acum in decembrie e si tata lui nascut.

In vacanta o sa stam in localitate, ca nu are tati concediu si o sa mergem la patinoar, ca am vazut ca se pregatesc in multe locuri.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

La multi ani! Miki, sa creasca mare si sa fie sanatos si fericit si norocos.

Pe al meu tot Luca il cheama.

Stiti cum ma plangeam eu de copilul meu ca-i aiurit, ca nu stie pe ce lume e, bla, bla, bla. Ei bine, ieri ma duc sa-l iau de la day-care si constat ca era incaltat cu un pantof intr-un picior si in celalalt avea o gheata. El pleaca dimineata cu taica-su, care n-a observat bineinteles cum s-a incaltat copilul. Asa ca ma gandeam eu ce sa ma mai lamentez de copil daca nici taica-su nu vede nimic...Nemaivorbind ca intazie in fiecare dimineata la scoala si astia contabilizeaza, si-ti zic de cate ori intarzie pe trimestru.

Noi in vacanta o sa mergem intr-un loc de se cheama Blue Mountain, dar n-ar nici o legatura cu muntele, e un fel de deal care face parte din escarpament (asa s-a format cascada Niagara). E statiunea lor de ski ce-l mai aproape de Toronto, nu c-as skia, dar am zis sa nu stam acasa de craciun. Aici sarbatorile sunt cam triste, fara familie, macar ne adunam mai multi prieteni.
Vacanta e 2 zile de Craciun, ca atat e liber. Noroc ca anul asta e luni si ne lipim de weekend.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Cricor, sa-ti traiasaca Luca al tau!

Taticii astia cred ca sunt frati. Al meu intarzie zilnic cu copilul la gradi, au pus si afis ca cel tarziu la 9 sa aducem copiii. Eu cred ca pentru noi l-au pus. Copilul sta imbracat la usa si tati isi impacheteaza imperturbabil si incet laptopul si trage din tigara la geam. Si eu fac de nervi. Dar asta e, bine ca nu ma duc eu acolo sa imi faca mie observatie.

LA MULTI ANI la toti Nicolaii si Nicoletele!

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Buna fetelor.
Am si eu un pici din 2001, 28 octombrie. Am tot stat pana acuma pe la scutecele ca mai am si unul mititel(6 luni), da am zis ca poate mai intru si pe la voi de acuma sa vad ce mai faceti cu astia mari.
O sa incerc sa va cunosc din mers!
Sa aveti o zi buna.

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)-3.1kg, 52cm

Baieteii lui mami AICI

www.dropshots.com/adelatordoi" target="_blank">FILMULETZE
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=f44d8edd2a6299f81a253&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ VIDEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Buna Camelia, sa-ti traiasca baietii, tare mai sunt frumusei. Vad ca ai si tu un Andrei ca si mine, numai ca al meu e mai mare.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput