Copii din 2001 (5)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Nora, de asta imi era teama si mie, ca poate face o forma mascata si eu sa nu ma prind, off. Deocamdata vad ca e bine, starea aia i-a trecut, e normal si vioi.

Germina, sa-ti traiasca baietii. Sa-ti raspund la intrebare ce face Luca al meu. Are multa energie, alearga prin casa ci ftarele lui si joaca fotbal, asta e ocupatia lor principala.
Dar are momente lungi in care deseneaza sau coloreaza. De la gradi primesc revista Pipo si mereu completeaza cate ceva in ea. Asta am observat acum de cand a inceput grupa mare. Incepe sa imi povesteasca ce face, lucru pe care nu-l facea inainte.
Se uita la desene, dar nu are prea multa rabdare si nu rezista mult (Slava Domnului!.





Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Luca a inceput sa faca mari mofturi la imbracaminte. Dicteaza el cu ce vrea sa s eimbrace si de exemplu azi a vrut cu pantaloni scurti, deci a iesit cu scantei. Ca in momentul cand incep sa il contrazic se pune pe plans de cele mai multe ori. Dar am reusit sa il duc cu vorba si sail imbrac totusi in pantaloni lungi, nu de alta, dar afara erau sub 10 grade.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

La multi ani micutilor care astazi fac 5 anisori!

- Luca - iomi -
- Mihnea Stefan - miris -
sa va traiasca fetelor!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri_andrei spune:

La Multi Ani,copilasi!Sa fiti sanatosi si sa aduceti parintilor numai bucurii.
La Andrei ii place f.mult sa citeasca, adora cartile si revistele.Bineinteles ca ii place joaca,alearga prin casa,sare pe pat,pe fotolii, se uita la desene animate chiar prea mult,asta ma cam deranjeaza.Are perioade cind e foarte nervos,citeodata ma si sperie.O fi virsta de vina,nu stiu.
Miki,eu cred ca nu face oreion daca e vaccinat, bineinteles ca pot fi si exceptii, dar va fi o forma f.usoara.
Germina,bine ai venit printre noi.
Pupici la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

mikimihaesu,Iomi, La multi ani pentru Luca ai vostri. Astazi, 18 oct, e Sf. Apostol Luca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Multumim de urari!
Noi am aflat abia de dimineata ca e sf. Luca, dar ne-am organizat repede si s-a dus bunica cu niste bomboane la gradi. Piciul s-a bucurat de numa.
Fetelor, voi cum ii treziti de dimineata? Protesteaza? Ca al meu are zile cand urla ca din gura de sarpe ca nu vrea la gradi. Acum am gasit o metoda nu prea ortodoxa: ii bag in gura cate un jeleu de-al lui preferat si el incepe sa mestece si cere altul si uite asa se scoala din pat.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Buna dimineata,

Urez si eu un bun venit fetelor noi!
Miki, daca Paul plange intr-o dimineata nu il mai las sa se uite la desenele lui preferate de la ora 21 la 22.
Nora, spor la treburi!

Va pup
Silvana si Spidermanu' Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Silvana, nu stiu daca ar intelege asa o pedeapsa la un interval atat de mare dupa "comiterea" infractiunii.
Apropo, ce desene sunt la ora aia? Nu sunt prea violente? Eu nu ii mai las dupa ora 19, avem o intelegere, ei se uita in timpul zilei si seara televizorul apartine adultilor. In mod intentionat avem doar un tv in casa, sa nu ne instrainam de tot fiecare la tv-ul lui. Asa ca avem de we "sedinta" in care discutam la ce programe vrem sa ne uitam ca sa ne coordonam. Acum , de cand Andreiu e microbist, are pretentii de meciuri care sunt cam tarziu, asa ca am inceput sa adoptam metoda inregistrarii meciurilor. Chiar azi o sa vizioneze marele meci Chelsea-Barcelona care a a avut loc aseara la 21,45.
Pup Spidermanul Paul

PS: am vizionat pozele tale, e un scump voinicul tau, sa-ti traiasca!

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca (2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI NOROC! tuturor copiilor care-si serbeaza ziua de nastere!
Mihai al meu e super incantat de gradinita, ii place sa se uite la Minimax si sa i se citeasca povesti. Am o intrebare pt. voi, mamicile. Eu pana acum am fost destul de multumita de CD-urile educative de la ERC PRES. Dar am cumparat si unele care nu-s potrivite pt varsta lui, si vorba sotului, cand o face 10-11 ani n-o saq mai aiba rabdare pt ele.
Intrebarea mea este care cd-uri cu jocuri educative vi s-au parut potrivite varstei lor. Ca sa nu mai cumpar de pomana...
Eu am HAI LA SCOALA, HAI SA NUMARAM,MATEMATICA CU RECSIO, MATEMATICA.
Si-s bune.
Am mai luat INMULTIREA SI IMPARTIREA, ALFABETUL si CONCURS DE GEOGRAFIE, dar nu merge pt varsta lui. La alfabet e cu litere mici de tipar, iar el abea le stie pe cele mari de tipar.
Astept idei.

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Miki, la Paul tine chestia cu desenele animate. Seara cand se uita la desene si dupa, nu prea are chef de somn, ii spun ca daca nu se trezeste a doua zi dimineata fara maraieli si rugaminti n-o sa-l mai las la desene. Paul se uita la Scooby Doo de la 21-22 atat si pe Minimax in jur de ora 19 sunt desene tare frumoase, de obicei povesti: Soldatelul de plumb, Motanul incaltat ...
Multumesc si tie sa-ti traiasca printisorii
Lumi, sotul meu ii citeste seara inainte de culcare povesti. Zilele trecute am gasit in biblioteca Povesti din copilarie de Ion Creanga si asculta atent toate povestile. Aseara i-a citit Purcelusul fermecat, care e destul de lunga, dar a stat si a ascultat foarte atent.

Lumi, de CD-uri nu stiu ce sa-ti spun, Paul a invatat literele jucandu-se pe un mini calculator cu baterii iar acum invatam sa socotim cu cifre magnetice. Eu ii asez cifrele, el socoteste pe degetele, cauta cifra rezultata si o asaza la suma.

Va pup si va doresc un we linistit
Silvana si Spidermanu' Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput