Copii din 2001 (5)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Silvana, ce exercitii grafice fac? Noi vream sa ne intoarcem in Romania si sunt stresata ca n-o sa fie copilul la acelasi nivel cu ceilalti copii de varsta lui. Daca poti, zi-mi si mie din cand in cand ce mai fac la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Silvana, ce exercitii grafice fac? Noi vream sa ne intoarcem in Romania si sunt stresata ca n-o sa fie copilul la acelasi nivel cu ceilalti copii de varsta lui. Daca poti, zi-mi si mie din cand in cand ce mai fac la gradinita.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanalex spune:




Cricor La aceasta varsta nu prea se pune accent pe elementele grafice ci pe exprimarea orala a copiilor.
Ca notiuni ,fiul meu anul trecut in grupa mijlocie a invatat cifrele de la 0-5, figurile geometrie, mare-mic, gros-subtire, inalt-scund. orizontala-verticala, stanga-dreapta,
La activitatile de cunoasterea mediului-componentele unei plante, animal
la lb. romana-ex. de intelegere a textului, povestire dupa imagini cu ajutorul intrebarilor, memorizare
VOI VEDEA IN ACEST AN CU CE NOUTATI VA VENI.


STEFAN si ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dcop spune:

buna ziua, as vrea sa intru si eu in clubul vostru, mai primiti mamici? Pitigoiul meu este nascuta pe 12 martie 2001, o cheama Anamaria Silvia, este vesela si foarte vorbareata(de aici si porecla pitigoi).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Cricor, exercitiile grafice pe care Paul le-a facut anul trecut (grupa mare) erau ceva de genul exercitiilor pe care noi le faceam in clasa I, liniute, puncte, semne etc plus cele enumerate de Stefanalex.
Noi am invatat sa socotim acasa. I-am cumparat o tabla cu cifre care, cu magnet, se lipesc pe tabla. Eu ii lipesc cifrele si el socoteste pe degete, gaseste numarul rezultat si-l pune la suma.
Bine ai venit Dcop! Mergi pitigoiul tau la gradi? In ce grupa?

O saptamana usoara si linistita va doresc
Silvana si Spedermanu' Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Bun venit:
Stefanalex !
Luna1 !

Stefanalex,la ce gradinita merge baietelul tau?
Mihnea e pe Lascar Catargi,iar prima zi de gradinitza a inceput cu :
"nu vreau la gradinitza".."da ce doamna e azi?",..."da nu vreau sa dorm la prinz"..."da nu facem lectii,nu?"..si alte mofturile completate cu lacrimile de rigoare!
Acum plec la gradi,oar miine va povestesc cum a fost pina la final!

PUPICI si o saptamina frumoasa!

Cristina,Rares si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Nanami,sint sigura ca Hiro e bine acum,dar asteptam vesti de la voi!
Ii dai ceva pentru stimularea sistemului imunitar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:



Hiro are astma , si se pare ca problemele de acum incep,

aseara a facut o criza dar acum e bine , nu mai are nimic , are tratament si sa speram ca totul va fi bine

numai bine la bebeii vostri

G.K.R

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

La multi ani Vladut! sa iti traisca feciorul MariaM!!!


Diana este din nou la gradi, azi a fost prima zi dupa vacanta, suntem la grupa mare si e tare mandra!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Nanami, imi pare rau sa aud Hiro are astm. Multa sanatate si aveti grija de voi.
Cristina, cam asa a decurs si prima nostra zi de gradi dar se vor reobisnui cu timpul, sper.

Silvana si Sidermanu' Paul

Mergi la inceput