Copii din 2001 (5)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

multumim si

buna fetele

flacauasul meu a inceputo iar cu tusea , azi am fost la medic si am luat medicamente are putina astma care se pare ca cam face figuri cand se mai schimba vremea , si a fost asa de ocupat baiatul ca 2 zile nu l-am vazut acasa decat seara la culcare
adineauri au venit niste prieteni si i-a adus doua minunatii... caradasca , sau cum se cheama niste ganganii de alea cu corn in frunte si mari............. de abia astept sa vad ce fata o sa maine dimineata cand se trezaste

astia nu-s sanatosi la cap , sunt innebuniti dupa tot felul de oratarii si eu cum le urasc de numa ....... dar daca el se bucura... am zis ca las ca-mi trece , poate ma voi putea obisnui

la toata lumea

o seara placuta

G.K.R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna,

Noi am inceput gradinita astazi...ma simt o mama denaturata ca-mi las copilul singur pe acolo. M-a sunat pe la 12 (ma si mir cum si-a facut el curaj sa-i spuna directoarei sa ma sune) sa-mi zica ca el a fost cuminte, n-as putea sa merg sa-l iau chiar atunci?

Tot astazi incepe si innotul, sper de data asta sa-i placa.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bmagdaro spune:

Vrem si noi Cristian Daniel 09/08/2001, flacau de bmagdaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Bine ai venit bmagdaro !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bmagdaro spune:

Ma bucur mult ca mai schimbam cateva cuvinte pe forum, ca ne cunoastem, desi suntem imprastiate in toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

bmagdaro,cit are celelalt "pitic"?
Mihnea are 4 ani 9 luni,iar Rares 1 an si 3 saptamini!
Si-s cumiiiinti amindoi de nu se mai poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Buna fetelor,

Sunt tare necajita si ma gandesc poate aveti voi vreo idee ce sa mai fac. Luca a inceput gradinita de o saptamana. Ma asteptam sa planga si sa nu-i placa, dar a reactionat cu mult mai rau decat tot ce-mi imaginam eu. In primul rand imi zice in fiecare zi ca ii e frica ca uit sa-l iau, in fiecare seara imi zice sa mergem sa vedem ca nu e nici un copil uitat de parinti peste noapte (cand ma imbrac sa plecam imi zice ca s-a razgandit). Saptamana trecuta am fost la circ si daca vroia putea sa se plimbe cu elefantul – a zis ca vrea, am stat la coada, cand am ajuns in fata mi-a zis ca nu mai vrea sa ii e frica ca plec si se rataceste (e drept ca era la lume cum n-am vazut in viata mea). Sambata am mers intr-un parc de distractii cu tot felul de tiribombe. Merge acolo decand avea 3 ani si intotdeauna s-a dat singur fara probleme, ei bine acum a refuzat sa se dea pentru ca “ma lasi aici, si de fapt nici nu vreau sa ma dau”. A reinceput inotul, refuza sa plece de pe margine si plange dupa mine desi sunt la 1.5 m de el. Cireasa de pe tort e ca a inceput sa faca pe el. N-a mai avut accidente de la 3 ani cred, iar acum s-a intamplat de 4 ori intr-o zi.
Nici nu stiu ce sa fac, ma asteptam sa inteleaga ca n-am cum sa-l uit si ca nu-l las nicicaieri, dar desi cand ii explic pare ca a inteles, peste 10 minute imi zice acelasi lucru. Sunt tare suparata si ingrijorata, aveti vreo idee in afara de sa astept sa treaca timpul sa se obisnuiasca la gradinita?

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

buna

ce faceti gagici? pe unde umblati?

ce va mai fac puisorii? cuminti? sanatosi? sper sa fiti bine cu totii multa sanatate va doresc si un wek. placut

G.K.R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iomi spune:

bonjurica la toata lumea!!

noi abia am revenit dintr-un concediu de vis in grecia !!! nu imi vine sa cred ca 2 saptamani au trecut asa repede !! imi faceam probleme pentru drumul lung cu masina, dar Luca a fost super cuminte, si-a facut de lucru cu diverse jucarioare cumparate strategic pentru momentul asta si aproape ca nu l-am simtit!!! daca mai este cineva care are inca dubii intre un concediu pe litoralul romanesc si grecia va recomand si eu din toata inima: grecia merita toti banii, noi ne-am simtit super bine (si cu tot atati bani cat am cheltuit anul trecut la mamaia) !!!

Cricor, imi amintesc si eu ce greu a fost cu gradinita, am tras cam o luna cu plansete, povesti, ma plictisisem de cate ori i-am spus ca nu il lasam acolo (sa stii ca noi chiar am fost seara la gradinita si i-am aratat ca nu mai e nici un copil acolo!!)... In sfarsit, vorbisem si cu un psiholog, ca imi spuneau doamnele ca nu reusesc sa ii capteze atentia cu nimic, statea si suspina si intreba cand vine pranzul, cat mai e pana la pranz cand se ducea mama sa il ia... pana cand brusc intr-o zi a inceput sa fie atent la ce se intampla pe acolo, sa vorbeasca cu doamnele si cu copii... efectiv nu stiu ce s-a intamplat, ca nu apucasem inca sa mergem la psiholog, eram chiar pe punctul sa renunt si sa mai asteptam un an (avea 2 ani si 11 luni cand am inceput grupa mica)... cam asta a fost la noi...

ma intorc la treaba ca e prima zi la birou si e tare greu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanami spune:

iomi bine ai revenit, ma bucur ca te-ai simtit minunat in vacanta , si ca cel mititel e bine

al meu iar a inceput cu tusea asa ca iar tre sa merg la spital
proasta de mine nu am crezut ca e astma , dar vad e din ce in ce mai nasol, si cand ii dau med. pt. astama se simte mai bine offfff.... asa m-am saturat de 2 ori pe luna suntem la spital

va pup si multa sanatate la pitici

G.K.R

Mergi la inceput