Flmulete despre nastere...

Flmulete despre nastere... | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

Ma tot chinui sa gasesc pe net filmulete cu nasteri si nu sunt in stare. Cumnata mea se pregateste sa nasca in trei saptamani si vrea sa se pregateasca sufleteste pentru nasterea naturala...


Stie cineva ceva linkuri?

Ioana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

E documentarul ala foarte frumos pe National Geographic- "In Pintece" se cheama. Cred ca ar trebui vazut de orice gravida. In rest, eu am vazut toate minunile si nasteri normale si cezariene, m-am uitat la ce nu trebuia sa ma uit si nu m-a ajutat deloc. Eu cred ca mai bine e sa se plimbe, sa se relaxeze, sa se vada cu prietenii, sa doarma si sa faca lucruri frumoase,ca filmuletele alea nu au cum sa-i dea o stare buna. Asta e parerea ma de om care a fost obsedat toata sarcina de cite bloi poate avea copilul si de cit de grea o sa fie nasterea. M-a ajutat Dumnezeu si copilul e sanatos, nasterea a fost usoara, dar tot ce am vazut si am citit mai mult rau mi-au facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Eu mi-am filmat a doua nastere (prin cezariana). Este f interesant sa vezi o operatie de cezariana, dar daca nu esti . Ca daca ai burta, sigur te apuca palpitatiile si frica!
Si eu sunt de parere ca mai bine sa uite de filmulete cu nasteri pana dupa ce va naste!
pe burtica la cumnatica!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

filme n=am gasit da' am gasit poze... Eu una nu le-as recomanda unei femei gravide, eu am visat urat dupa ce le-am vazut. In plus.. majoritatea sunt cu nasterea acasa, insotzite de catzel, purcel, vecini, copii, toata familia sta cu nasu intre picioarele mamei care e asa fericita ca mai naste un copil acasa.

Cred ca o sa deschid subiect nou legat de nasterea acasa care mie mi se pare o chestie primitiva.

www.birthdiaries.com/diary/GVbirths.htm" target="_blank">http://www.birthdiaries.com/diary/GVbirths.htm

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Am vazut pozele....ma rog, cateva, nu toate! Eu nu am nascut natural...ci prin cezariana, de 2 ori. Da, sunt de acord cu tine...Aceste imagini sunt un pic socante. Nici eu nu sunt de acord cu nasterea acasa, din aceleasi considerente. In plus, la nastere oricand se pot ivi complicatii. De aceea, cel mai bine e ca femeia sa nasca la spital, unde se poate interveni imediat, cu personal medical specializat. Sa nu uitam ca de multe ori se impune DE URGENTA operatia cezariana, pentru salvarea copilului sau chiar a mamei si ca fiecare minut poate conta. Si cezariana numai intr-un spital se poate face!!

quote:
Originally posted by cami30

filme n=am gasit da' am gasit poze... Eu una nu le-as recomanda unei femei gravide, eu am visat urat dupa ce le-am vazut. In plus.. majoritatea sunt cu nasterea acasa, insotzite de catzel, purcel, vecini, copii, toata familia sta cu nasu intre picioarele mamei care e asa fericita ca mai naste un copil acasa.

Cred ca o sa deschid subiect nou legat de nasterea acasa care mie mi se pare o chestie primitiva.

www.birthdiaries.com/diary/GVbirths.htm" target="_blank">http://www.birthdiaries.com/diary/GVbirths.htm

cami







_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica oana spune:

Am vazut pozele de mai sus si recunosc ca sunt pur si simplu socata.Eu am nascut prin cezariana,am mai vazut nasteri normale,dar ce m-a socat cel mai tare a fost prezenta copiilor atat de mici la nasteri.Cum e posibil ca un copil sa vada asemenea imagini de groaza,as zice eu?Fara cuvinte...

PETRECEREA DE 1 ANISOR

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59903" target="_blank">JURNAL DE NASTERE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?topic_ID=60266" target="_blank">DE ZIUA TA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

M-am uitat si eu la poze!
Groaznic! No, arata astea unei gravide si instant ii piere cheful de nascari!
Si, cum zicea si Oana, cum poti lasa copiii sa vada asa ceva, asemenea imagini de groaza ??? Trebuie sa ai lipra cateva doage sa faci asa ceva!


Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am vazut si eu pozele.Faca as fi gravida nu as vrea sa le vad.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

mda,pozele sunt prea mult ptr.un muritor...
si aici sunt total de acord cu ceea ce ati spus mai devreme;
aceste poze nici nu ar tb.lasate pe net neparolate,cine stie ce copii o acceseaza,si va dati seama cam ce interpreteaza ei...nici macar sfaturi medicale nu le pot numi,ca nu m-ajuta cu nimic,din contra!!!!
bleah...
am incercat sa-l kem si pe sotzu'sa vada,saracu',a stat o secunda si-a fugit ca o raketa din camera,a zis sa nu-i mai arat in veci asha ceva,ca n-o sa mai vrea niciodata...intelegeti voi
cat despre copilasii aia care erau pe-acolo,alaturi de purcel si catel:deh,moda americaneasca,cine stie ce secte or fi-a nu se-ntelege ca ash avea ceva impotriva altor religii,secte,etc,dar aia e prea de tot...copilul ala,sunt curioasa cat de normal sexual va fi peste vreo 17-19 ani.

silvia si stefanel 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

si eu am vazut pozele astea inainte de a naste; am cautat mult si le-am gasit; eu vroiam sa stiu cum e cu epiziotomia si am gasit raspunsul exact; nu pot spune ca m-au speriat, mi-a parut bine ca le-am vazut si am stiut cum decurge totul; nu de alta dar imi era mai frica de necunoscut.

Am gasit si filme cu nasterea, dar daca vrea cineva linkul sa imi dea mesaj, nu vreau sa le pun pentru ca nu vreau sa le acceseze de curiozitate cineva si apoi sa se spuna ca a accesat linkul, dar eu sunt de vina ca l-am postat.

www.babiesonline.com/babies/c/carlamaria/" target="_blank">Carla-Maria

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moni_74 spune:

Si eu am vazut site-ul respectiv chiar inainte sa nasc, de nu mai stiam ce sa fac de frica. Desi pana la vizionarea pozelor, voiam sa nasc normal, dupa ce am vazut imagini de la o nastere normala, am preferat cezariana.
Recomand sa nu priveasca acest site nici o femeie insarcinata.
Mai bine dupa.
Multa bafta,
Monica

Mergi la inceput