M-am hotarat ...adoptie (23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Flory, tin pumnii pt sufletelul din burtica ta!Fii o mamica optimista si cu ganduri pozitive, si mogaldetei ii va placea unde sta!
DAVID, LA MULTI ANI!
Oanamagda, sati traiasca puiutul, sa-ti creasca mare si sa va bucure in fiecare zi!
Clujencelor, amr o zi, sper sa fie frumos maine, sa ne simtim bine la plimbare.Nu se mai inscrie nimeni? Alexa, ai luat destule vitamine? Cum te simti?

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Ioana , fetele au incercat . Adriana Popescu de la Jurnalul National a organizat o intalnire in primavara aceasta cu persoane foarte implicate si au fost si cateva dintre fetele de aici . Pe ele aproape nici nu le-au bagat in seama si toate au constatat ca adoptia nu este foarte bine privita de participantii la discutie . Se pare ca daca raportezi n adoptii /an da mai prost decat daca raportezi t reintegrari in familie .
In judetul nostru noi am fost prima adoptie finalizata in acest an pe legea noua , asta in luna septembrie . Deci pana la sfarsitul anului sa mai fie 3-4 .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/map75ro/album?.dir=e4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Fetelor gata am creiat noul subiect Asociatia parintilor Adoptatori. Ce ziceti ne miscam?
PS sper sa nu se supere oana ca i-am "furat" numele iar daca a facut ea deja asociatia sa ne spuna si eu una sunt gata sa ma inregimentez acolo cu "arme si munitii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

patri, in afara de faptul ca tusesc, nu am nimic. nici nu stranut, nici nu'mi curge nasul... habar nu am. iau pastile, ceaiuri, lamaie... sper sa imi treaca...

silvia, deci din pacate ajungem tot la faptul ca in tarisoara noastra draga nu va incepe sa mearga bine pana nu se schimba mentalitatea... si cum sunt slabe sanse sa se schimbe mentalitatea majoritatii oamenilor...
de fapt, de ce ma mir ? si la noi reactiile cunoscutilor au fost dintre cele mai ciudate cand au auzit ca vrem sa adoptam... asa reactionau de parca ziceam ca vrem sa furam, sau sa omorim...
ce porcarie... si intre timp, puiutii stau in orfelinate si ne asteapta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Alexa Ioana abia astept sa ne vedem.daca esti racita nu te las sa-l pupi dar altfel sa vezi ce-ti fac daca nu vii.
Patri vii cu Luci?

Si eu ma gandesc din ce in ce mai mult la bebe 2 dar cu legea asta sotul meu nici nu vrea sa auda.La cat de usor a mers la Razvan.Din cate am auzit eu legea ramane asa pana dupa integrare.

Aissa nu iti face probleme cu deschisul subiectului oricine o poate face.



Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani pentru David!


Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Asi, vreau sa-l aduc si pe Luci, sper sa fie si maine cald si frumos!
Tot astept sa sune telefonul cu vreo veste, si inca nimic!Adevarul e ca un lucru cu cat il obtii mai greu cu atat il pretuiesti mai mult, dar pt mine un copil e cel mai important lucru...Ma gandesc in fiecare dimineata: acuma gata, azi am s-o cunosc pe Patricia, si dupa vad ca trece ziua si tot nimic...
Undeva in calendar este si ziua aia...sper sa fie in cel de anul acesta!!!


patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Patri abia astepta sa ne intalnim maine.Cu siguranta ca va veni si ziua pentru Patricia.




Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Pai legea o sa ramana asa pana la calendele Grecesti daca nu ne mobilizam sa facem ceva.
Si vad ca desi am deschis un subiect despre o asociatie a parintilor adoptatori vad ca nimeni nu a vrut sa-mi rapundaasa ca vad ca trebuie sa ma singura sa incerc sa schimb ceva, dar de unul singur nu prea sunt sanse sa auda vreo oficialitate.
Imi pae rau ca nu sunteti mai bataioase macar de dragul copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

galina, eu inca nici nu am depus actele in vederea obtinerii atestatului. deci nu's nici mamica, nici aspiranta... eventual aspiranta la statutul de aspiranta ! ma incadrez totusi ? ma primesti in lupta ? ca bataioasta sunt...

Mergi la inceput