M-am hotarat ...adoptie (23)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

Multumim mult de tot Mimsi, m-am delectat cu ele si-am devenit usor nostalgica, amintindu-mi de zilele cand si David era la fel. Deja mi se par departe si tare-as mai vrea sa mai am parte de senzatiile acelea, sa pup ceafa de bulgar si sa-mi umplu narile de mirosul de bebelus si laptic.
Este absolut superba domnisorica voastra. S-aveti parte mereu de zile la fel de frumoase ca cele de-acum si bucuria sa va inunde mereu sufletele.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana csaki spune:

David! sa cresti mare si sa le aduci numai bucurii alor tai.

Pozele noastre
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

La multi ani David !





Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Mimsi ,printesa ta e absolut superba !Sa fiti fericiti alaturi de ea !

Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Salutare!

Aissa, deocamdata suntem in asteptari. Eu ma simt bine nu ma plang. Am fost la un eco saptamana trecuta si sarcina era mai mica cu doua saptamani decat normal. Acum vom vedea la urmatorul eco cum e. Rezultatul de la eco a fost sarcina de 4 sapt in evolutie sau mai mare de 4 saptamani oprita in evolutie. Nu s-a putut stabili nik concret pentru ca eu nu stiu cum am ramas. Era ori cu o sapt inainte de perioada fertila ori cu o saptamana si nitel dupa perioada fertila. Deci,....nu prea stim. Oricum va tin la curent. Nu cred ca va fi bine la cat era de mica dar poate cine stie...


Pupici si La Multi Ani celor sarbatoriti pe care nu i-am felicitat din lipsa de timp.

Flory 6 sapt. si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Flory din suflet iti tin pumnii, sper pana la urma sa fie bine si sunt sigura ca la urmatoarea ecografie se va confirma sarcina. Probabil, trebuie sa crezi asta, ca e mai mica si inca nu se vede! Bebe mic si asteptat stai acolo cat trebuie si fa-te mare!

Oanamagda, sa iti traiasca puiul!
La multi ani David!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia_Pui spune:

Liliana , si eu am simtit acum cateva zile ca imi este dor de sentimentele acelea ce le-am avut in prima noapte cand am dormit cu Stef si cand stateam foarte atenta sa vad daca respira sau nu si ii maigaiam mainile micute micute . Acum am un flacaias care abia mai sta locului .Doamne , cat de repede trece timpul .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/map75ro/album?.dir=e4c8&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

v'am vazut pozicile ! sa va traiasca ingerasii !!!
si LA MULTI ANI cu sanatate, si mult noroc si bucurii pentru DAVID !

fetelor, nu mai pot de nervi ! am citit aseara legea 273 ! incredibil !!! aberatii peste aberatii, dar din 2 in 2 randuri se mentioneaza "interesul superior al copilului" !!! is fenomenali ! oare cati dintre "telectualii" care or facut legea aia s'or chinuit luni dupa luni si ani dupa ani sa aiba un copilut ? sau cati dintre ei, indiferent daca pot sau nu sa aiba copii "biologici", au incercat vreodata sa adopte un sufletel ? cum pot ei sa vorbeasca despre interesul superior al copilului ? habar nu au despre ce e vorba ! ar trebui sa va intrebe pe voi ce inseamna asta ! nimeni nu stie mai bine decat voi (mamici si aspirante) ce nevoi are un bebelus, pentru ca voi l'ati cautat cu infrigurare, voi l'ati imbratisat cu drag, voi l'ati vegheat in noptile cand era bolnavior !!! IMI VINE SA URLU DE NERVI !!!
si, culmea ironiei, in timp ce citeam aseara legea sotul observa la televizor, scris pe banda aceea de la baza ecranului,media anuala a copiilor abandonati este de 4000 ! PATRU MII !!!
e aberant. de fapt, e mai mult decat aberant ! oare chiar nu putem face nimic ??? haideti, ca poate impreuna putem face ceva...

ok. hai ca v'am zapacit destul. va multumesc din suflet ca m'ati lasat sa ma "ventilez"

va pup, cu drag !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Buna fetelor
Si eu am atestat inca de vreo 6 luni dar nu va pot spune data exacta chiar acum, dar promit sa v-o comunic cat mai repede.
Vad ca fetele din Bucuresti nu vor inca se se vada asa ca ce sa fac mai astept poate saptamana viitoare s-or hotara.
Apropo de facut ceva. Am vazut ca acum un an Oana era croita sa faca acel ONG de care vorbeam si eu mai zilele trecute, dar din pacate nu cred ca a facut ceva. Ei i-am lasat un PM dar nu mi-a raspuns inca. Sa vad daca ma descurc sa deschid un subiect cu titlul Asociatia parintilor adoptatori si care sunteti de acord intrati si inscrieti-va acolo. Hai mai fetelor sa ne mobilizam, nu pentru noi ca o sa o scoatem noi la capat, dar pentru micutii care-si asteapta parinti buni sa le ofere dragoste si o viatza normala. Va promit ca vorbesc si cu editorul revistei penmtru care lucru si sigur gasim si acolo intelegere pt un anunt, un articol ceva.
PLEEEEEEASE! Uite pun si nr de telefon si contactati-ma 0720458920 sa facem ceva daca guvernantii singuri nu sunt in stare. Cred ca Anca Boagiu, care si ea a infiat un copil si s-a lovit de toate astea o sa ne ajute sa comunicam cu parlamentarii poate sustine o modificare a legii.
Zau haideti sa facem ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmens spune:

LA MULTI ANI , DAVID!


Mimsi, superbe fotografiile ! Sa-ti traiasca printesa !
Daca Lilianei si Silviei, vizionarea fotografiilor le-a adus aminte de vremurile cand copilasii lor erau bebelusi mie mi-a starnit o umbra de regret pentru ca eu am pierdut acea perioada. Dar sa nu traim in trecut si sa privim increzatori spre viitor.

carmen
Otilia

Mergi la inceput