M-am hotarat ...adoptie (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Ale e importanta orice persoana care cred in drepturile micutilor abandonati, in posibilitatea ca ei sa aiba parte de o viata normala intr-o familie care ii doreste si are ce sa le ofere. Asa ca bine ai venit alaturi de mine. In iulie, am vazut eu abia aseara, era oana_m care gasise si sponsori dar desi eu i-am trimis un Pm nu a raspuns asa ca hai sa facem ceva si daca o mai fi o asociatie ne unim cu ea ca sa capatam putere mai mare de a schimba ceva.
Fetele celelalte de ce ati amutit cu toatele? De ce nu ziceti ceva. Chiar si contra, nu e obligatoriu sa fiti de acord cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Patri, Asi am creiat noul subiect va astept si pe voi sa va spuneti parerea la "Asociatia Parintilor Adoptatori"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Am avut azi o zi ...nici nu stiu cum s-o numesc, pe dos...Am fost de dim sa-l iau pe Luci, sa mergem la intalnirea din parc, pe care am asteptat-o cu emotie, si ca niciodata, s-a purtat tare ciudat...Pana acum l-am luat in ultimele doua sambete , prima data am mers la cabana si sambata trecuta acasa! De fiecare data a fost extraordinar de cuminte, si-mi tot spunea sa mai stam, sa nu plecam inca...Acum de cand m-a vazut dimineata s-a ascuns sub masa, si a zis ca nu vrea sa vina cu mine...bineinteles ca toti ceilalti au vrut sa vina ei, si am ramas acolo-nu puteam sa plec imediat-pana s-au culcat deamiaz, asa ca am ajuns in parc pe la 12.45 si am inceput sa ma uit dupa baietei de varsta lui Razvan...la un mom dat am vazut un baietel cu doua doamne si un domn, m-am apropiat dar copilul il tineau de manuta, se pregateau de plecare ,asa ca nu-l chemau pe nume...Am plecat din parc cu un sentiment de gol in suflet si o castana in mana...
Fetelor, pacat ca nu ne-am dat nr de tel, ne puteam suna , al meu e 0722593063-si sper ca nu v-am dezamagit pt ca am lipsit tocmai eu care am fost cu gura mai mare sa ne intalnim...
Cat despre Asociatie, eu sunt PENTRU , nici acum nu stiu dece s-a renuntat in august...Mai greu e ca sunt in Cluj, si nu stiu cum as putea ajuta la distanta, dar oricum sunt PENTRU!
Nu ma mai tineti pe jar si povestiti-mi cum a fost la intalnire!!!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

fetelor, oare de ce nu pot trimite PM ???? ii ceva cu forumul, sau cu contul meu ? de fapt vad ca doar la unele dintre voi nu e activata optiunea PM... oare ce se intampla ?

patri !!! se pare ca nu a fost sa fie... eu sunt racita rau.. ieri dimineata am sunat'o pe asi si i'am zis ca nu pot merge. ea stiu ca a fost. cat a astat sau daca a mai fost cineva habar nu am ca nu am reusit sa mai vorbesc cu ea. o sa o sun azi. oricum, trebuie sa mai programam o intalnire, pentru ca trebuie sa ne cunoastem !!!

v'am pupat. duminica placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Multumesc tuturor fetelor care mi-au raspuns la mesaj si o sa va raspund si pe e-mail.
Sunt cam dezamagita de raspunsuri dar eu nu renunt. Si stiti de ce? Fiindca nu-i vorba de mine sau de altcineva care a trecut sau poate trece prin furcile caudine ca sa adopte un puiut ci de niste copii nevinovati pe care societatea nu-i in stare sa-i ocroteasca cum trebuie si sa le ofere o sansa.
Asa cum am promis iata nr meu de atestat nr.10/09.05.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

E iar luni, asa ca va urez tuturor o saptamana extraordinara, plina de impliniri si soare! Eu sper sa fie si pt mine saptamana multasteptata, in care sa se intample ceva!Fetelor optimiste, scrieti ceva sa mai ridicati moralul, eu am incercat , dar nu prea am resurse...se simte?

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Si eu va doresc o saptamana frumoasa si cu cat mai multe vesti bune.Patri si eu as vrea sa pot vorbi mai mult dar daca nu se intampla nimica ce sa fac?
E foarte greu ....nu stiu ce sa mai zic.Speranta moare ultima,nu?

corina urziceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

imi dau seama din pacate ca cine nu trece prin experiente similare nu are cum sa inteleaga... am vorbit deja de saptamana trecuta cu colegi de serviciu pentru evaluari. au zis ca ok, sigur ca da. acuma cand vrem sa adunam toate actele, si i'am rugat sa le finalizeze ca vrem sa mergem la DPC la sfarsitul saptamanii, reactiile sunt "nu stiu ce sa scriu !" sau "pai n'am avut timp" sau variatiuni pe temele astea. nu'mi vine sa cred. sa ne impotmolim in asa ceva ??? cat de insensibili pot sa fie unii... de fapt de ce ma mir... nu au cum sa inteleaga...
o sa se rezolve, stiu. dar oricum, mi'a lasat un gust amar... (de parca nu sunt destule motive de gust amar...).

vorba lui patri: haideti, optimistelor, ridicati'ne si pe noi, va rugam !!!

va pup si sa aveti o saptamana frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Ioana, nu da atata importanta caracterizarilor! Pot fi pe juma de pagina, scrise cu pixul, se pot face pe loc, nu tre perioada de pregetire! Pur si simplu sa reiese ca sunteti o familie serioasa, cu simtul raspunderii...eu nu i-am prea lasat sa se gandeasca, am zis scrieti acum! mai ales ca noua dupa cele 2 de fiecare ne-au mai cerut 6! Toate le-am obtinut intr-o zi! hai ca nu e greu!Si depuneti cat mai repede cererea, ca sa treaca cele 60 de zile...nu vreau sa te dezamagesc, dar vezi ca trebuie sa faci si cursul...si eu am asteptat dupa el...sper sa ai noroc mai mult, desi vad ca asteptarea e mai grea acum , nu se intampla nimic...


patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

multumesc din suflet fetelor care mi-au transmis urari pentru david; e atit de placut sa stii ca ai prietene care se gindesc la tine...
va scriu cu intirziere pt ca am fost agitati cu pregatirea petrecerii pt taierea motului si nu am mai intrat pe forum; david a fost super cuminte si frumos, petrecerea a fost f reusita;
aissa, pe david l-am avut acasa pe 4 noiembrie;
mamica lui david

Mergi la inceput