Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (57)

Mamici de noiembrie-decembrie 2005 (57) | Autor: mamica noiembrie-decembri

Link direct la acest mesaj


SUBIECTELE ANTERIOARE:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60155" target="_blank">(57)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59832" target="_blank">(56)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59609" target="_blank">(55)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59448" target="_blank">(54)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59325" target="_blank">(53)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59049" target="_blank">(52)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58872" target="_blank">(51)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58684" target="_blank">(50)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58498" target="_blank">(49)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58367" target="_blank">(48)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58141" target="_blank">(47)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57919" target="_blank">(46)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57771" target="_blank">(45)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57442" target="_blank">(44)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57245" target="_blank">(43)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57009" target="_blank">(42)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56843" target="_blank">(41)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56626" target="_blank">(40)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56372" target="_blank">(39)www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56099" target="_blank">(38) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55902" target="_blank">(37) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55684" target="_blank">(36) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55481" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55198" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55033" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54809" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54496" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54184" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53965" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53754" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53512" target="_blank"> (27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53292" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53088" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52792" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52562" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52249" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52100" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51829" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51735" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51626" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51483" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51277" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51100" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50822" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50628" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50290&whichpage=1" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50093&whichpage=1" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp TOPIC_ID=49838&whichpage=1" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49615&whichpage=1" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49269&whichpage=1" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48928&whichpage=1" target="_blank"> (7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48507&whichpage=1" target="_blank"> (6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47742&whichpage=1" target="_blank"> (5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47264&whichpage=1" target="_blank"> (4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46568&whichpage=1" target="_blank"> (3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45762&whichpage=1" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44566&whichpage=1" target="_blank">(1)


AGENDA GRUPULUI
- nov_dec_2005@yahoo.com - rugam mamicile de pe lista sa-si completeze datele... pt parola, mail la chornoiu@rdslink.ro
Albumul grupului

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica noiembrie-decembri spune:

BEBELUSI DE "NOIEMBRIE-DECEMBRIE" 2005

23 oct - ???, (mandyksch,32 ani)dpn-5 nov, Cluj, dr.Mironiuc - Sp.Gine1, cezariana, 3kg, cm, Apgar 10




Burtici de noiembrie - decembrie 2005

www.mamicinoiembrie.home.ro" target="_blank">Site-ul mamicilor Noiembrie - Decembrie -Legislatie

Sarcina-evolutie pe luni, www.medicalinfo.ro/menu.php?s=gineco" target="_blank">Calculator sarcina , Exercitii pentru gravide



Asteptam semne de viata de la gravidutele cu nume palid!

31 oct.(26.01) - Bic(30 ani), , USA, Bay Area
31 oct.(02.02) - ancris (Ana Maria), Radu-Cristian, Bucuresti, dr.Margaritescu - Sp. CFR 2, cezariana
1 nov.(00.01) - pumukli, +
1 nov.(25.01) - Mirela Anca(36 ani), Cristian Andrei, Bucuresti, dr.Branescu - Sp.Municipal , cezariana
Cosmin(18 sep. 2002)

1 nov.(25.01) - catutza , Bucuresti, Maria, dr.Ancar- Sp.Sf. Pantelimon
2 nov.(26.01) - Monet(37 ani), Maya, USA, Pittsburgh,PA
Lia, (24.04.2004)

2 nov.(27.01) - Andutzy (Atena)(26 ani), , Bucuresti, dr.Carmen Enache - Sp.Cantacuzino
5 nov.(29.01) - RaluD, , Bucuresti, dr.Vladareanu - Sp.Elias
6 nov.(30.01) - Noki Lara(26 ani), Sarah, Bucuresti, dr.Zorela Sgarbura - Sp. Filantropia
9 nov.(??.02) - Adriana 2005(34 ani), , Oradea
10 nov.(03.02) - ANEMARY24 dr. Maior Elisabeta - Sp. Polizu
10 nov.(09.02) - dordia2000(29 ani), , Bucuresti, dr. Corina Radulescu - Sp. Caritas
10 nov.(.02) - diana1971(34 ani), Andrei, Timisoara
11 nov.(04.02) - Ripley (30 ani) Ana, Cluj, dr. A. Zsigmond - Clinica D.Stanca
11 nov.(04.02) - crissta
12 nov.(05.02) - lavi02(27 ani), , Bucuresti, Sp. Giulesti
12 nov.(05.02) - Lavi(28 ani), Teodor, Bucuresti, dr. Maniu
Eva, (febr.2003)

13 nov.(06.02) - bb_alinus(30 ani), Amalia Maria, Franta, Antibes
14 nov.(09.02) - mimi dumy(28 ani), Daria Maria, Bucuresti
14 nov.(xx.xx) - ancaloredana, , Germania
15 nov.(08.02) - Irinuca(23 ani), Andrei Ciprian, Bucuresti, dr. Luiliana Popescu - Sp. Filantropia, cezariana
15 nov.(17.02) - roxica
15 nov.(08.02) - detlo
16 nov.(2?.01) - blue80
16 nov.(09.02) - adi71
17 nov.(10.02) - corap, Andrei, Bucuresti, Sp. Giulesti
17 nov.(??.01) - zapacila
19 nov.(12.02) - mirabilis(27 ani), Iulia Maria, Bucuresti, dr.Nayel - Sp. CFR2
22 nov.(15.02) - pico(Raluca)(24 ani), Maria Teodora, Brasov, dr. Gliga
Ioana(09.04.2003)

23 nov.(18.02) - Siminaf(37 ani), , USA, California(Ontario)
23 nov.(xx.02) - Adriana_C, , Bucuresti, dr. Petrache Magda - Sp. Polizu
25 nov.(14.02) - pineapple(30 ani), Japan, Miyazaki, Sp. Universitar
25 nov.(xx.02) - canuta-om-sucit, Dimitrie Alexandru, Cluj
25 nov.(18.02) - proadelina(29 ani), Petrosani
25 nov.(.02) - ela27oana, Oana Daria, Bucuresti
28 nov.(19.02) - Amparo, Bianca Maria+David, Bucuresti
29 nov.(22.02) - xandra28,Vladut Andrei, Constanta, dr. Rusa
29 nov.(22.02) - coralia76, Andra Elena, Sibiu
30 nov.(22.02) - gabitaco, Ioana Mateea


1 dec. (24.02) - ribana
1 dec. (25.02) - cristinamh(26 ani), Iris Sabina, Bucuresti, dr.D. Tutunaru - Sp. Elias
Andrei Razvan, (2.08.2003)

1 dec. (27.02) - Mihaelutat(26 ani), Alex-Mihai, Bucuresti, dr.Al. Filipescu - Sp. Elias
1 dec. (25.02) - Anduta78, Bucuresti, dr.Mihailescu - Sp. Polizu, cezariana
2 dec. (2?.02) - Silvia_d(30 ani), Sergiu-Stefan, Bucuresti, dr. Urleteanu Emilian - Sp. Sf. Pantelimon
3 dec. (26.02) - Bubamara(31 ani), Bucuresti
3 dec. (26.02) - Ina869(36 ani), ,Rachel Georgia, Canada, Ontario
3 dec. (07.03) - Doinna(31 ani), Zoe
4 dec..(27.02) - lordra(28 ani), , Bucuresti, dr.D. Tutunaru - Sp. Elias
4 dec. (27.02) - dienutagraviduta(22 ani), Luca, Bucuresti, dr.Corina Echim - Sp. CFR2, cezariana
4 dec. (27.02) - Ralcat
4 dec. (27.02) - joy04(29 ani), , Bucuresti, dr.V. Horhoianu; Sp. Universitar
5 dec. (28.02) - Gaby Plesu
5 dec. (28.02) - tweety_77, Alexia, Bucuresti, dr.D. Tutunaru - Sp. Elias
6 dec. (25.02) - pischi2003(mihaela)(29 ani), , Iasi
X dec. (??.02) - cristinatimarin
X dec. (??.02) - bosticuta(33 ani), Iasi, dr. Schass - Spit. Cuza-Voda
6 dec. (01.03) - Anca7699(29 ani)
6 dec. (.) - ciury, Tulcea
7 dec. (02.03) - negaracristina(28 ani), Gura Humorului, dr.Andrei - Maternitate
7 dec. (02.03) - anamari(30 ani), Liam Edward, USA-Pittsburgh, Sp. Milei
Alex, (24.08.1993)

Lia, (21.10.2004)

8 dec. (01.03) - Ams (Ana)(30 ani), , Roma, Italia, dr. Fanfani - Sp. Cristo Re
9 dec. (04.03) - Lidiutza
9 dec. (04.03) - otylya20032003, Ploiesti
10 dec. (05.03) - anda77, Nichita Andrei, Bucuresti, dr. Al.Badiu - Sp. Municipal
10 dec. (04.03) - Felicia, Ilinca Teodora, Bucuresti, dr. Laura Dracea - Sp. Giulesti
10 dec. (1?.03) - ilenutza, , Bucuresti, dr. Constantinescu - Sp. Municipal
12 dec. (08.03) - Laura_72819
13 dec. (09.03) - Alexandrina(28 ani), Mures
14 dec. (09.03) - fee, Daniel Patrick Nicholas
14 dec. (10.03) - tania-z(30 ani), Stefan, Sibiu, Sp.Jud. Sibiu
15 dec. (10.03) - Salisa(29 ani), Copenhaga, Danemarca, Sp. Rigshospital
17 dec. (.) - Adriana15(24ani), Bucuresti, dr.Nayel - Sp. CFR2
17 dec. (.03) - madau, Miruna, Bucuresti, dr.D. Tutunaru - Sp.Elias
20 dec. (15.03) - meems(26 ani), , USA, Bay Area
24 dec. (19.03) - LeeaCV(31 ani), Tudor
25 dec. (19.03) - T-Ioana(25 ani), Razvan Gabriel, Bistrita, dr. Geanta Gheorghe - Clinica D.Stanca, Cluj
25 dec. (1?.03) - Roxanal
25 dec. (15.03) - ank si bb, Bucuresti, dr. Puiu Deliana - Spitalul "Sf. imparati Constantin si Elena"
25 dec. (20.03) - irinadum, Bucuresti
26 dec. (19.03) - maria_alexia (Maria)(29 ani), , Sibiu
26 dec. (14.03) - Buluci(27 ani), , Azerbaijan ,Baku
28 dec. (23.03) - Camelia Daniela, Buzau
?? dec. (??.03) - paula2003, Bucuresti, dr.Esanu - Sp. Polizu
?? dec. (??.03) - MickeyD
?? dec. (??.03) - o Pasiune
02.ian. (1?.03) - bumbita
-----------------
86

SCORUL BEBELUSILOR :25 - 27 si 36
* printre bebelusi sunt 2 perechi gemeni *
........................................................
[b]Telefoane utile :
Policlinica Diagnosis- tel 0212316741
Institutul Cantacuzino -Laborator recoltari- tel 4113800,int 237

Link-uri utile despre :www.acegraphics.com.au/articles/dietsch01.html" target="_blank">analize si riscuri, www.ispt.ro/infectioase/" target="_blank">cum este bb-ul afectat de bolile mamei, www.nzfsa.govt.nz/consumers/food-safety-topics/foodborne-illnesses/pregnancy/" target="_blank">cum mincam .
(Sursa - Ioana75 - Mamici de septembrie - octombrie 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

neatza!
Cristina si Monet ma bucur ca v-ati inceput weekendul cu zambetul pe buze - asa am facut si eu

Joy eu cred ca subiectul "frici" abia acum incepe cu adevarat pentru noi . Si eu am ganduri asemanatoare...

Dordia absenta ta a fost lunga, dar nu si neobservata!
Te asteptam sa te inscrii la adresa noastra comuna de mail si, daca vrei, sa pui si poze. Ca mai e putin si nu vom mai avea burtici de pozat!

Tania & www.snugglepie.com/cb/39925.png" target="_blank">BB Stefan 32+

Varsta BB Stefan
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaloredana spune:

Buna fetelor si burticilor....am fost harnicuta si am citit tot
De abia astept sa treaca timpul si sa nasc .Doar la asta ma gandesc .Ma ia cu frica cand magandesc la dureri si lacum va fii.Am fost mereu tare si puternica daracum mi-a cam pierit curajul....fuuu.
Va pupic si sa ne auzim cu bine
36+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

DORDIA...bine ai revenit si nu te-a uitat nimeni
Spor la treaba si sa termini cat mai repede.
TANIA...ANCALOREDANA..deci nu sunt singura careia ii este frica. Ma simt mai normala asa... Pe mine ma ia cumai multa frica cand mi-a povestit soramea despre cum a nascut cealalta sora ...(suntem 3 fete si un baiat) Va spuneam ca a avut noroc ca nu a taiat-o, dar asistenta care o supravegheat-o a fost de nota 20+++++. I-a sustinut perineul cu mana si avea oricum pregatita si anestezia in cazul incare ar fi fost nevoie de taiere...Chiar daca voi spuneti ca se face anestezie, sunt unele spitale si unii doctori care nu fac asa ceva.
Cineva care a nascut la municipal(dar acum 8 ani) a patit-o. Pana sa vina dr ei (se dusese asistenta sa-l cheme) dr care era de garda a intrat in sala de nasteri si mai era o tipa care nastea si le-a taiat pe amandoua pe motiv ca sunt la prima nastere si asa se face!!!!! Pai de ce naiba sa stea ei langa tine si sa te ajute, cand pot foarte bine sa tipe, sa urle, sa te faca ca pe o albie de porci si sa te taie!!!
BRRRRRRRR
Ma duc sa mai stau in pat ca am facut pe viteaza si am venit de la piata cu 6-7 gk si am facut si al doilea drum si acu cine zace ???
Si de spate si de burta!!!
PUPICI

joy + bocanila33+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/georgiana_cm/album?.dir=26e9&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/georgiana_cm/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

buna!
azi am fost din nou in Niro (desi ii promisesem lu barbati-miu ca nu mai dam pe acolo anul asta). Dar cand am vazut cate ne trebuie... mai bine facem niste economii ca si asa o sa ne trebuiasca atatia bani dupa ce va veni Ilincutza.

Tania in sfarsit am reusit sa-mi fac si eu o pagina de gravidoasa! http://community.webshots.com/user/feliciamirela2001. Unele dintre poze apar si in contul comun, dar azi e zi frumoasa si am de gand sa mai fac altele. In plus, trebuie sa mai pun una cu caciulita cu mot si sclipici pe care am luat-o azi din Carrefour - culmea, e pentru mine, nu pentru bebelina.

Dordia Bine ai revenit! Nu te-am uitat, dar stiam ca esti in "zugraveli". Pe de alta parte, multe fete se plang ca merge prost net-ul, eu am patit-o de multe ori de cand am intrat in preanatal. Cred ca RDS-ul ma saboteaza.

Lavi mie imi convin ambele zile. Dar marti nu am nimic de facut, asa ca ar fi de preferat - luni ma duc la doctor. A, si felicitari ca ai scapat de examen si de griji (momentan, nu?
).
Lordra chiar m-ai distrat cu mesajul tau. Vorbesti exact ca
Doru al meu. Dar ce te faci daca faci scandal si ele de asta nu mai pot? Ca, intr-un fel, esti la mana lor, asta e parerea mea despre sistemul medical. Cred ca doctorita mea o sa vina pentru cateva minute cand nasc, dupa aceea am inteles ca mai vine sa vada daca esti bine. In rest, depindem si de femeia de la intrare. Am vazut vineri ca o tipa voia sa intre la o pacienta si ptr ca nu daduse nimic, i-a zis ca daca intra pe furis in spital vine dupa ea si o da afara.
Bic, Catutza si restul fetelor care asteapta in viitorul f. apropiat - NASTERE USOARA! Va tin pumnii si sa ne dati vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Pe de alta parte, eu inca mai vreau sa ma bucur de "libertate". E asa de bine in concediu. M-am plimbat, am reluat pe net legaturi cu fosti colegi de facultate, rude din Canada...
Mie chiar imi place acasa.
In plus, nici nu am avut timp sa ma intalnesc -- cu o prietena care vrea sa-mi dea niste lucruri ramase de la fetitzele ei. Ce mai, program full...
Din pacate, doctorita a avut dreptate - daca stai acasa pui pe tine. In timp ce cand mergeam la serviciu luam un Kg pe luna, acum am luat 1 pe saptamana. Problema e ca alaturi de mine a pus si Doru, ceea ce nu e prea bine ca iar ajunge obez gradul I.

Felicia 32+ si bebe strumfitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Salut fetele!!! Ma bucur ca nu m-ati uitat!! Eu sunt din ce in ce mai trista ca vad ca am in jur numai moloz si praf si nu stiu cum le voi scoate la capat!!!

Am fost la doctor acum o saptamana si mi-a spus ca bb e ok, colul e luuuung si posterior so ca cel mai probabil ar fi sa nu nasc inainte de 16 nov dar...cine stie! Pe mine acum ca doare un pic burtika si am niste intepaturi sau dureri in zona inghinala si parca acum sta sa iasa bb si imi e cam frica!!! Oare e normal sau e de la efortul pe care-l fac? Adica stat in fund la calcul., sters praf pe ici-colo, si cam atat!
Am intrebat-o pe dr. mea ce imi trebuie la internare si mi-a spus asa: buletine (eu si sotul), certif.nastere(eu si sotul) si certif.de casatorie; camasa de noapte(2 buc), chiloti, ciorapi, cana, tacamuri, sapun, prosoape si etc..tot ce iti tb de obicei pt o internare normala iar pt bb doar pampersi cere spitalul si in functie de cum evolueaza nasterea iti mai cer ei ceva medic sau unguente. La iesire tb hainute si cam atat!!! Sper sa fie ok !!

Hai ca m-am intins si ...vad ca oricum e liniste pe forum!!!

Va pup si in legatura cu intalnirea eu sunt de acord, cred ca luni e cel mai bine!!! Eu s-ar putea sa plec la bv dar nu stiu sigur cand si daca plec!

Diana 36+

Diana
Poze cu mine :http://community.webshots.com/user/dordia2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

hop si noi pe-aici...
la noi curatenia de toamna sa desfasoara in etape. adica, mami e la categoria "invalizi" si nu face decat sa dea din gura, iar tati parca se misca cu viteza melcului. asadar, azi doar baia si balconul, maine sa vad cum il vrajesc cu bucataria, dar parca aud "azi e duminica"...
oricum, pana nasc, si cate o incapere pe we tot terminam si ne ramane si timp.
acum ma odihnesc, ca de, am obosit rau de tot dand indicatii
si ne-am mai chinuit sa tundem copilul. exclus mers la frizer, urla si se zbate ca nebunul. asa ca l-am pus in scaunul de masa , tati il tinea si eu i-am taiat bretonul. nu de alta, da' se uita la noi precum cateii aia latosi.
si bebitza mea cred ca simte pregatirile, ca tot salta prin burtik. of, nu mai am rabdare, si nu mai pot sta locului. la doar 34s parca ar trebui sa o iau mai usor, dar parca mi-am schimbat bateriile!
o fi el "instinct de cuib", dar eu nu mai am rabdare!!
asta nu compenseaza frica pe care o simt... hi hi, tati imi tot zice ca am mai nascut o data, da' parca la andrei nici n-am nascut eu. daca n-as citi povestea de la nastere n-as crede ca toate mi s-au intamplat mie! din "memoria interna" s-au sters, n-au ramas decat imaginile frumoase! pe care le-am privit ca la cinema, fara sa simt nici o durere... uf, macar de-ar trece repede luna asta!! asa nu-mi place sa stau in asteptare... mai ales cand oricum momentul nasol nu-l pot evita...macar sa vina mai repede!
asta e obicei din faculta, mai bine intram prima la examen si scapam decat sa stau 4 ore pe colidor in tensiune...
io vreau sa nasc.... cine mai vrea???

Cristina 34+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Salut mamici,
Si eu am bagat trebi casnice de m-am urat cu toate deja. Eu care-i spuneam la Lavi sa se relaxeze :)) Dordia, mai ai putin si esti si tu gata, cum sa te uitam? Mai ales colegele de santier?
Felicia, stiu cat de usor te fura cumparaturile, noi suntem maestri in a cumpara mai mult decat pt ce am mers, uneori mergem dupa o chestie si taman aia uitam sa o cumparam, dar cosul ne este plin.
Lordra, de acord cu tine, si te-ai exprimat exact in stilul meu.... totusi, dreptate pana intr-un punct, pt ca din pacate de ele depinde confortul tau acolo si nu e bine sa te vada turata pe ele, cu prostu' nu-i bine sa te pui, in general e si fudul, adapteaza-te si tu la ce vei gasi la spital si va fi ok.
Sa stiti fetelor ca si mie incepe sa-mi fie teama, nu tare, insa devin mai constienta de ce se apropie, poate si pt ca a nascut amica mea si m-a trezit la realitate. Nu ca mor de frica, insa am emotii, azi imi faceam manichiura si m-am trezit ca de emotii imi transpira mainile, pai dc ma gandeam la taieturi si cusaturi.... sigur ca da.
Oricum, amica asta a mea mi-a spus doar fte putin despre cum a fost nasterea ei de marti, azi au ajuns si acasa, ca sa nu ma sperie, singura chestie clara a fost ca ei tare rau i-a facut epidurala, n-a simtit nimic, nici sa impinga nici sa stea, nici sa colaboreze. Mai degraba cred ca anestezistul a gresit decat ca anestezia ar fi o metoda proasta. Dar acum sunt 99% sigura ca dc nu este chiar insuportabila durerea nu-mi fac anestezia.

Ma fardez si apoi cred ca mai revin, mergem la un chef.... sper sa nu ajung de acolo direct la clinica, mai ales ca de 2 zile am una-ntruna contractii nedureroase, fel de fel de junghiuri si senzatii ciudate, dar ma simt perfect, tin de mingiuca cu mainile si gata. Dar simt clar ca mai este fte putin :)

Ripley, 37+

Ripley
http://community.webshots.com/user/ripley_ripley2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

fetelor, mie deja mi-e frica! nu de nastere, ci de ce spun stirile. Cica vom avea o iarna grea. Parca vad eu la inceputul lui dec cum inot eu prin nameti sa ajung la Giulesti.
Si apoi tati se va duce cu sania sa o aduca pe pediatra...
Am o prietena care a nascut tot la inceputul iernii si-si aducea aminte ca, in timp ce mergea la spital, cel mai frica ii era sa nu alunece, ca era un polei...

Felicia 33+ si bebe strumfitza

Mergi la inceput