Dr.Nayel - CF 2 (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Eu sunt pe aici. Crissi si Chris, haideti mama, ce facem, mergem au ba?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

salutari!
noi nu am mai fost azi si nici maine nu mrgem, trebuie sa treaca "musafirii" care vad ca s-au pus strasnic pe treaba. mi-am facut programare pe miercuri, sper sa gasesc pe cineva care sa vina cu mine ca tati pleaca maine in delegatie.
nu mi-ati spus daca stiti care e treaba cu steriletul, cat dureaza montatul,etc...
Eu mai vreau un bebe la anul, dar pana in vara nu prea vreau sa atau stresata.
Colegele mele au facut o injectie cu nu stiu ce si tine 3 luni. Oare face si domnul dr. din asta? Ca ma gandesc ca e cm complicata treaba cu steriletul.
Va pupam,
Alina si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Alina, cu steriletul nu stiu sa iti raspund. Probabil ca eu nu o sa-mi pun niciodata, pe principiul: nu stiu cand mi se pune pata sa mai am un bb. Si, din cate stiu, steriletul cam strica peretii uterului.
Crinuta, scuze, eu n-am mai deschis PC-ul in week-end. Iar la serviciu am avut niste zile...
mary, ai fost azi?? Imi pare rau ca n-am fost pe faza...
crissi, fa-ti un pik de timp, pls !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maysa spune:

sterilet mi-a recomandat si mie domnul doctor dar nu am reusit sa-mi inving teama de necunoscut. asa ca si eu as fi recunoscatoare pentru ceva detalii. mie mi-a zis ca din cauza fibromului nu imi recomanda nici pilule, nici injectii dar nici nu se pune in discutie o eventuala sarcina. asa caeu ma tot gindesc la cea mai sigura metoda .. ce-i drept inca nu am inceput sa o aplic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

da, am fost ieri, era chiar liber la cabinet, am putut sta de vorba mai mult!
eu sunt ok, mie nu mi-a recomandat sterilet, oricum nu am de gand sa-mi pun, pastile pe timpul alaptatului a zis ca nu prea sunt bune, ca ingrasa, asa ca astept sa termin cu alaptatul si trec tot la pastile, ca astea le-am probat si a fost ok, am luat 3 ani si nu am avut nimic.
cam atat!
ne mai "auzim"
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

Gata am montat steriletul! acum am intrat in casa. era cam aglomerat dupa ce am terminat eu.
Am fost cu bebe Andrei si ca de obicei a inceput sa scartie la plecare, cred ca trebuie sa stau mai mult acolo ca ii cam place de domnul doctor!

S-a montat tare usor in 2 min a fost gata. M-a durut nitel cand imi tinea asistenta departatorul dar si-a dat seama domnul dr. si i-a zis s-o lase mai moale.

Si eu am luat pilule multa vreme si nu am avut probleme dar acum cu alaptatul e mai bine asa.
In orice caz l-am anuntat ca la anul il scoatem ca mai vreau un bebe, de fapt eu vroiam chiar pe la vara viitoare sa raman gravida dar se pare ca vom fi plecati tot anul din tara si nici nu vreau sa-mi imaginez o sarcina fara dansul.

va salutam pe toate cu drag
Alina si bebe Andrei-Pavel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Alina, eu credeam ca dureaza mult mai mult la montat.
Ce a spus Nayel de Andrei?

Mai fetelor, dar nici una dintre noi nu a facut poze cu Nayel?

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

A zambit in coltul gurii ca si data trecuta. nu am intrat cu el in cabinet. l-am dus in camera alaturata unde sunt doua paturi si a stat o colega de-a mea cu el.

Foarte putin dureaza montatul si acum la cateva ore nu simt nimic, ma asteptam sa am vreo jena, ceva acolo, dar nimic.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

alina ma bucur ca ai scapat usor cu steriletul. sa ne mai tii si pe noi la curent , cum te simti cu el, daca e totul ok. chiar sunt curioasa...
ce varsta are Andrei al tau? ca si eu am un andrei, adus pe lume tot de d-l doctor, acum pe 29 facem 2 luni!
mary si bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina78 spune:

Andrei al meu e nascut pe 1 iulie si face 5 luni sapt viitoare.

Acum e in ordine cu steriletul, va spun eu peste vreo doua trei zile cum sta treaba si dupa.
Trebuie sa mai stept niel, oricum seful al mare nu e acasa, asa ca e simplu.

Alina si Andrei-Pavel

Mergi la inceput