Clubul iubitoarelor de pisici

Clubul iubitoarelor de pisici | Autor: Adrianai

Link direct la acest mesaj

Exista printre voi iubitoare de animale, in special de pisici?
Mie imi plac de mor.Am doi pisici, o pisica de doi ani pe care a gasit-o fratele meu pe scara blocului pe care o chiama Fulga si un motanel metis, Cenusa, cu cei mai frumosi si mai verzi ochi pe care i-am vazut in viata mea! Fulga este o mare mancacioasa si o lenesa de nu se poate. Cenusa este foarte vorbaret, daca este cineva prin preajma cand mananca nu sta locului o clipa.Trebuie sa vina din 5 in 5 secunde sa spuna cate ceva!Nici nu-i tihneste mancarea. Alearga puii, da merele jos din pom si prinde soareci pe care ii aduce triunfator pe pragul usii, sau mai rau ii aduce in casa in pat.Va da-ti seama ce soc pe noi cand ne-am bagat in pat si soricelul mort langa perna...Promit ca va aduc si poze cu cei doi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Da ..bun subiect da' nu cred ca se incadreaza la sectiunea asta a forumului ..
Eu am un motan,pe bunul si preaminuantul Mitsos (e "grec" si din cate am inteles e echivalentul lui Mitica din romaneste). L'am primit cadou pe 3 iunie in ziua in care ma intorceam de la Bucuresti dupa o operatie la san. Era un ghemotoc mik alb cu pete roshcate,acum dupa 4 luni are 5 kilograme da' e gras.. e inaltutz si bine facut , cine'l vede crede ca are pe putin 2- 3 ani dar nu ..el e nascut pe 27 aprilie anul asta.
la origini e tomberonez da' ceva ceva sange albastru are mitzocu' meu scump,pe piept frumos are blana onduleuri si o coada luuunga si stufoasa.
Nu exagerez cand spun ca a schimbat atmosfera in casa, e un poznash care roade sireturi, doarme langa perna mea sau la picioarele mele cand ne certam (ne certam rar si atunci pentru ca il apuka chefu' de joaca noaptea pe la 2-3 cand e somnu' mai dulce).
il puteti vedea in pozele albumului meu de mai jos...
...revin, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Adriana, eu is cea mai mare iubitoare de matze... doar is mama mitzelor...
vezi si la semnatura mea pozele cu sufletelele mele.
mai multe despre animalutze in general se vorbeste aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59089
te asteptam cu pozici si sa te inscrii pe lista


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Anderra - dupa cate povesti am citit aici, cred ca se incadreaza pentru ca animalutele de orice fel destind atmosfera din casa.Cel putin asa e la mine. Cand ma supar cu sotul meu e de ajuns sa ne uitam la Cenush si ne impacam. Sotul meu nu suporta matele, acum e inebunit dupa Cenush.
Ramonika am vazut pozele, ai niste pisici sa-ti traiasca!! Superbe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Mrrrrau si eu p`aici!

Mor dupa pisici! Pe strada ma opresc si stau de vorba cu fiecare felina care imi iese in cale. Daca as putea le`as lua pe toate acasa. Mai ales motanii aia cu capul maaare si figura de prosti

Din pacate mai mult de una bucata miau nu accepta tata in casa. Dar si cand o sa ma fac mare si o sa am casa mea!....

Pana una-alta poftiti de o vedeti pe Missi, care luna viitoare face 4 ani de cand e la noi, adunata de pe strada Tare rea e pisica asta, dar.... despre asta o sa va povestesc intr`un episod viitor!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Miiaauuu!!!!
Pupici si Laptic la botic!!!-matzisorilor!!!!
Si eu sunt o mare iubitoare de miorlaitoare....
Pe matzul meu il cheama Tili si e fata...de... cu nume de baiat...Dupa ce am cumparat-o i-am toooot cautat "bijuteriile" dar ..noroc cu veterinarul ca ne-a spus ca e fata ca...,cred ca le cautam si acum.....
Si e nebunaaaaaa,nebuna,si e sufletzelul nostru.Si...am si poze in album cu ea ( si o ciorbica de pisica ).

Ps.-oala din poza e scoasa din uz....Se ascunsese in ea si facea nanu....iar eu am pus oala pe aragaz si am facut poze.

"Multumirea este comoara cea mai de pret a omului"
Proverb indian


Copilutzu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare fetelor si matzelor,

Si noi avem una bucata matz negru pe care il cheama Bamse. L-am gasit anul trecut pe 7 noiembrie in padure. Aveam cca 5 saptamani si era aproape mort dse frig si foame, deja fratele lui care era langa el era mort. L-am luat acasa si de atunci a devenit al treilea membru al familie, copilul nostru. De Craciun am fost in tara si bineinteles ca a mers si el cu noi.

Pupici.



Dumnezeu sa ne ajute la toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Dragele mele,

iubesc pisicile cu disperare! Pot sa scriu si sa vorbesc despre pisici, frumusetea lor, importanta lor, superioritatea lor tot timpul.

Am copilarit la casa si am avut multe-multe pisici si la parintii mei acasa avem tot timpul pisica. "Mare" fiind, la mine acasa am avut un pisoi superb, incredibil de frumos si bun si minunat. Jerry. Din pacate a fost tare bolnavior si desi am fost la toti medicii n-a reusit sa supravietuiasca. A fost o perioada ingrozitoare si am suferit foarte tare dupa el. Poza lui sta cuminte pe frigider si in fiecare zi ne aducem aminte de el.

Copila mea, care are acum 1 an si jumatate, mosteneste dragostea pentru animale in general si pentru pisici in special. Este inebunita dupa ele, "pisa" si "miau" fiind unele dintre primele cuvinte pe care le-a spus. Asteptam sa mai creasca putin si o sa luam din nou o pisicuta!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisik 4ever spune:

si eu sunt topita dupa pisici. am un pisic jumate maidanez jumate persan adoptat prin anunturile din formula as. este auriu, bland si f vorbaret!

You're unique. Just like anyone else.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina V spune:

Si eu am un motan pe care il cheama Mitu. La gasit mama la niste copii care il aruncau si trageau de el.Avea cam 2 saptamani, si a zis ca il tinem cateva zile pana ii gaseste un stapan...si de atunci au trecut 11 ani.
Mitu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

[quote]Originally posted by copilutzu

Pe matzul meu il cheama Tili si e fata...de... cu nume de baiat...Dupa ce am cumparat-o i-am toooot cautat "bijuteriile" dar ..noroc cu veterinarul ca ne-a spus ca e fata ca...,cred ca le cautam si acum.....


si eu am o piscutza de 4 ani ( 1 aprilie 2004 e nascuta) la fel am luat-o de baiat si cand am sterilizat-o am aflat k e fetita, desi nu vroiam nicicum o fetita numa un baietzel matz, o iubesc de mor si cand a fost pe moarte (e patzita rau) am plans de numa in fiecare zi si ma rugam de ea sa se faca bine, si s-a facut
da imi plac toate animalutzele in general si eu le-as lua pe toate acasa si vorbesc cu cainii de pe strada

Mergi la inceput