Dr. Tutunaru ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

eu m-am tratat cu o laparoscopie la T, trompe reparate si sanse 50%. Acum sunt la capitolul monitorizari si "" . DIn pacate monitorizarile nu le fac cu T pentru ca mi-e imposibil sa fac drumuri din doua in doua zile la Bucuresti da' astept acum cele doua liniute ca sa merg din nou la el. Daca nu se intampla nika in 3-4 luni ma duc cu jalba in protzap la T, sa ma plang si sa bocesc pe umarul lui...

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

referitor la diagnosticul endometrioza fara laparascopie; prietena mea a spus ca nu unul ci mai multi medici au spus 100% ca asta e diagnosticul fara laparoscopie doar cu eco si examen; eco a facut la pop; la medici a mai fost la Peltecu si acum e la Calciu; si a mai fost si la altii, dar eu pe astia i-am retinut; si eu i-am spus ce am citit pe aici ca se pune diagnostic doar cu laparoscopie, dar a zis ca i s-a spus cert sigur sigur ca asta are; e posibil ca in caz ca e foarte avansata sa se vada si la eco, eu asta cred, ea ce sa zica ca nu i s-a spus de laparoscopie doar daca vrea sa scoata chisturile, nu pentru punerea unui diagnostic;

www.babiesonline.com/babies/c/carlamaria/" target="_blank">Carla-Maria

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theod74 spune:

Buna fetelor,

Imi raspunde si mie cineva? Printre voi e cineva care s-a tratat de infertilitate cu dr.T si a reusit sa aiba un bb sau macar au aparut cele 2 liniute?
Cum este dr.T?
Multumesc.

Theo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagalusca spune:

Buna fetelor,
De maine ma alatur si eu clubului Dr. T, sper sa fie bine;
Eu am nascut anult trecut un bebe care a murit la 34 saptamani intrauterin, si sper sa beneficiez de experienta dr. T sa pot avea un BB sanatos.
Va multumesc ca scrieti despre experientele voastre.
Am o intrebare: a avut cineva in sarcina mancarimi foarte puternice si insomnii (nu dormeam toata noaptea)? Cum s-au rezolvat?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

eu am avut in ultimele 2 saptamani mancarimi pe picioare si pe burta si ma scarpinam si mai rau faceam; cred ca era si de la vergeturi si picioare umflate; mi-a dat o crema dar nu m-a ajutat cu mult; mi-a zis ginecologul ca se mai intampla in sarcina; eu deja eram la termen si abia asteptam sa scap de mancarimi

www.babiesonline.com/babies/c/carlamaria/" target="_blank">Carla-Maria

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Theo, am avut sansa sa nu ma confrunt cu probleme de fertilitate. Am ramas insarcinata din a doua luna de incercari, dar, din nefericire, am pierdut sarcina. Eram arondata la alt medic, prea "ocupat" pentru a sesiza ca era ceva in neregula; am ajuns la T cu o presimtire sumbra in suflet care, din pacate, s-a adeverit: sarcina oprita din evolutie.

Recunosc ca eram inspaimantata de ceea ce mi se intampla, dar dl.doctor m-a ajutat sa depasesc acest moment(impreuna cu echipa din spital). In plus, mi-a dat redat increderea ca voi reusi in curand sa am un bebe sanatos, asa incat astept cu nerabdare momentul cand, dupa un test pozitiv de sarcina, ma voi prezenta la cabinet pentru confirmarea si monitorizarea evolutiei lu bebe. Sper numai sa nu se lase prea mult asteptat.

Barza
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theod74 spune:

Adriana, iti multulesc pentru raspuns si sper ca totul sa fie bine pentru toata lumea, cat pentru mine o sa va spun mai multe dupa prima intalnire cu dr.T.
Desi am tot incercat si am fost la medic, nu as putea spune clar care este problema, e drept ca au fost niste dereglari ale CM, iar de curand mi-a fost pus diagnosticul de infertilitate primara. Ceea ce nu imi este mie foarte clar este de unde a aparut aceasta infertilitate, de ce natura e, si tot asa, deoarece doctorita la care am fost pana acum nu mi-a facu niste analize sau alt gen de investigatii, si pe deasupra de fiecare data cand ma duc trebuie sa spun povestea de la inceput, cine sunt ce probleme am ce tratament mi-a dat, iar raspunsul ei inevitabil este da, o sa mai prelungim tratamentul 2-3 luni fara sa-mi dea vre-o explicatie sau sa ma lamureasca intr-un fel. Si uite asa fac eu tratament de un an si jumatate, si nimic, raman doar cu incercatul de a avea un copil, si tot incercam din 2003. Asa ca eu si sotul meu am luat hotararea sa schimb medicul, poate asa vom obtine niste lamuriri sau poate cine stie, o sa se implineasca si dorinta noastra de a avea un bb.
Cam asta ar fi povestea mea pe scurt.


Theo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna fete scumpe (la vedere)

Bine ati venit in "gasca"

Magg, esti bine acum? sa nu-mi spui ca va fi nevoie sa stai toata sarcina la pat... of, ar fi tare neplacut, sa ne povestesti cum a fost la dr.

Adriana, mey, dar eu nu inteeg de ce tre' sa te protejezi?
ca daca tot va doriti un bebic???

Theo, succes si tie si cat despre schimbarea de dr... stii cum este, nimeni nu poate garanta reusite 100% din pacate... ca mai depinde si de organismul nostru. sper sa reusesti cu dr.T si totul sa fie bine pt tine!...cam asa, nu?

no, bun, va tzuc dulce!

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

salut, gasca,

Uki, sper si eu ca nu toata sarcina - desi deja stau de o luna pe acasa...Ma bucur ca am ajuns la T., imi pare rau ca nu m-am dus de la inceput, poate mcar chestia cu hematomul nu o mai experimentam...In fine, nu mai conteaza.
AS vrea sa stiu, din fetele de aici mai e cineva in tratament cu Pregnyl? Cum v-ati descurcat ca pliul nucal/ triplu test?
Eu inca am sangerari. Sper ca macar analizele de la coltea de la hematologie sa iasa bune, ca imi cam ajunge problema cu placenta joasa.
Oricum, am ramas impresionata de doamna doctor Avram. Mai ales ca facusem cunostinta cu d. Uscatescu de la Fundeni (prietenii stiu de ce...

Restul gastii pe unde e? Ca e cam liniste.. sper ca macar asta sa insemne ca toata lumea e bine.

Magg 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Magg, gasca e bine , stii cum e, daca pateam ceva se afla deja
nu te pot ajuta cu pregnylul, eu l-am facut de la 24 la 28 de saptamani, pt niste ir-uri marite.
triplul test nu am vrut sa-l fac, a fost decizia mea.
stai cumintica in continuare, ca o sa fie bine! scurgerile alea maronii o sa treaca.

Cristina 37+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput