Dr. Tutunaru ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna seara!
roxana, azi n-ai aparut (poate vb mai tarziu ). o sa ne vedem maine dimineata la 8 nu-i asa?iti tin pumnii maine. chiar sunt curioasa daca se face IA la elias.
fetelor care ati facut monitorizari, oare dupa cate luni de monitorizare si daca nu iese, cand ia o decizie? mie mi-a zis ca daca 3 luni nu iese , facem laparo. cine a mai trecut prin asta? va pup si sper sa intru in randulcat mai repede.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna cami!
poate o sa ajung si eu la laparo...cine stie? asa mi-a zis.imi poti spune cate ceva? cat dureaza? e greu? cat trebuie sa faci pauza pentru bb? cat te-a costat? cred ca ma intelegi...nu? si eu sunt disperata!!!!
te pup si astept vesti. tu cand mai ajungi la el?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

Buna,

as vrea sa aflu parerile voastre referitor la tratarea endometriozei la Dr. Tutunaru.

A ramas cineva insarcinata dupa tratarea endometriozei la Tutunaru?

Prietena mea are acest diagnostic si i s-a spus ca sigur nu va putea ramane insarcinata; acum i s-a dat un tratament cu diferelin fiole; durerile sunt foarte mari si nu i s-a recomandat operatia pentru ca poate face chiar mai rau si poate agrava situatia; a mai fost la Dr Peltecu si Calciu de la Filantropia.

Multumesc mult

www.babiesonline.com/babies/c/carlamaria/" target="_blank">Carla-Maria

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Loreena, sa nu te superi pe mine ca vin cu intrebari in loc de raspunsuri... dar as vrea sa stiu si eu cum i s-a pus diagnosticul de endometrioza prietenei tale daca nu a facut laparoscopie?

Si acum, ca sa-ti dau o veste buna pt prietena ta, este o viitoare mamica ce a fost diagnosticata cu endometrioza la dr.Tutunaru care dupa operatie a reusit sa ramana insarcinata, Tanti se numeste: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55250

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

bine v-am gasit, burtici si mamici

sunt o burtica de 10s cu ceva probleme - de o luna sunt la pat in urma unei hemoragii si a unui hematom. vineri m-am programat si eu la T., la care as vrea sa raman pana la final (sper eu, fericit)...

Dar cam tota lumea ma bate la cap ca in Elias sunt conditii extrem de proaste la maternitate, personal prost etc. Voi ce stiti? S-a mai discutat pe undeva despre asta?

multumesc mult si bb-i sanatosi!!
Magg10s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Citeste subiectul :ce minunat e sa nasti in Romania !!! din cadrul sectiunii nasterea pe glob. Este vorba acolo tocmai despre Elias. Si am scris nu numai eu, ci si alte mamici de bine.PupiciDianaD 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uki spune:

mey!!! cam liniste pe aici...

nu mai naste nimeni cu dr Tutunaru? sa ne mai povesteasca? ceva minunat!

asteptam!

Mami Gabriela si fetitzuca Mariuca(31 dec 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Uki, bine ai revenit.

Mi-as fi dorit eu sa nasc, sau sa fiu graviduta in 5 luni, dar din pacate... Astept insa cu nerabdare luna viitoare, cand sper sa renuntam la protectie, si sa ma prezint cat de curand la dl.doctor cu un test pozitiv in mana.



Barza
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

buna fetelor,
Gata m-am alaturat si eu clubului vostru - adica am devenit pacienta doctorui T. Din pacate, sunt o burtica cu probleme, hemoragie si hematom la 6 saptamani, hemoragie ieri la 11 saptamani - placenta inserata jos, repaos la pat etc.
T. s-a comportat impecabil, in ciuda faptului ca m-a prins in niste momente de incoerenta la control.
Ma bucur ca am mers la el, sper sa fie ok pana la final.
salutari la toata gasca!
Magg 11 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theod74 spune:

Buna fetelor,

Ma alatur si eu grupului vostru, ca viitoare pacienta a dr.T(mi-am facut programare). Din pacate eu inca nu am un bb, dar ne straduim. Sunt printre voi fete care au sau au avut probleme de infertilitate si s-au tratat la dr.T?

Astept un raspuns si sper ca nu v-am plictisit.

Theo

Mergi la inceput