Copii din 1996 (4 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Adevarul este ca timpul se cam joaca cu noi......Imi amintesc cind eram copii si ziua era atit de lunga,incit ni se parea o vesnicie cind asteptam vacanta sau cine stie ce eveniment important....
Si eu stau destul de prost cu timpul,dar nu avem ce face....mergem mai departe.
Andra,succes la examen! Iti tinem pumnii! Si distractie placuta sambata si duminica....
Sint rupta fetelor,azi m-am apucat sa spal tavanul din sufragerie de huma,mi s-a pus pata sa bag Vinarom si am ambitia sa fac eu singura tot,maine ma apuc sa spal tapetul....asa fac unii in lipsa de ocupatie!
Va pup pe toate!
Ana,am vesti proaste in ce priveste ce am discutat noi ultima oara,dar vorbim cind ai timp!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Multumesc Brenda pt urare!
La noi e liniste si pace adica munca,munca si iar munca.
Astazi vreau sa ma apuc sa spal faianta la bucatarie ca tare s-a murdarit cand am pregatit conservele pt iarna si duminica avand musafiri bineinteles ca o sa fiu inspectata.Asa ca si eu mi-am gasit ocupatie asta pe linga treburile zilnice.
Copiii sunt copii,fac toata ziua balamuc,Maria e cea mai mare nebunatica si face cea mai mare dezordine.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mamici cu baieti, sant odonati copii vostrii?

Eu simt ca innebunesc de cate ori vin acasa de la servici. Haine aruncate pe jos, caiete, hartii, creioane. Daca nu strang in continuu dupa ei, ma imbolnavesc de nervi.
Le-am interzis sa mai arunce haine pe jos, si acuma le pun gramada pe scaunul de la birou.
In disperarea mea de a tine curat in casa, le-am facut pachet toate jucariile si le-am mutat in garaj. Fara jucarii in casa, au gasit din ce sa faca jaf.
Voi ce faceti cu ai vostri?

Mie imi vine sa-i bat. (pe ai mei,binenteles)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Eu am stat saptamana asta acasa, Silvia a fost bolnava, cu febra si tuse foarte urata...abia de aseara n-a mai facut febra si a tusit mai putin. Azi a fost chiar bine si a mancat mai mult decat zilele trecute. Insa mai are o saptamana de pauza de camin, la indicatiile dr. Din pacate a trebuit sa-i dau antibiotic, avea puroi pe amigdale...

Altfel suntem ok, va doresc sanatate multa si un we placut!

Sanca si fetele sunt dezordonate, nu-ti fa griji! Diana mai aduna daca fac eu urat. De adunat dupa ea, nu am timp, asa ca daca ii place sa stea in dezordine n-are decat! Eu am si o femeie care vine de 2 ori pe saptamana si face curat, dar ordinea la ea in camera tot ea trebuie sa o pastreze. I-am spus ca de acum inainte tanti va arunca tot ce gaseste in dezordine la gunoi.

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mihaela,insanatosire grabnica Silviei! Trebuie sa recunosc ca,multumesc Domnului,eu de citiva ani nu am mai avut probleme cu Diana.Acum sintem la a doua cutie de Echinacea,mergem cu Apilarnil C in paralel,recomandat de dr. si multe fructe....]
Fetelor ce ziceti de asta? Cind am facut rochita de concurs astia ne-au dus la o casa de moda a uneia si mi-au cerut acolo 400.000 pt rochita.Toate bune si frumoase,dar aflu ca de fapt aia a fost doar manopera si zilele trecute ma suna antrenoarea si imi spune ca mai am sa-i dau ei pe material,ca ea l-a cumparat,cit credeti? Inca 350.000 lei.Am luat foc! Pai amarita aia de rochie pe care probabil ati vazut-o si voi in poze sa coste 750.000 ? Innebunesc cind vad cum pot fi unii atit de tupeisti.In fine,ce sa mai,m-am tepuit rau de tot de data asta....
Va pup pe toate si mai vorbim....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Cu dezordinea am si eu un of. Nu-i place sa-si faca ordine in camera si bafta. Se ofera la spalat vase, dat cu aspiratorul, sters praful, dar nu strans carti, caiete, haine si jucarii! Si doar e fata! N-am ce-i face, poate cand se va mari, va pune mana la treaba.
In rest, am avut si noi parte de teste, luate cu note bune (9,80; 10), lucrari de sondaj la istorie, geografie, engleza.


http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Elliot a inceput sa-mi reziste si sa-mi spuna nu. De exemplu i-am zis sa citeasca dintr-o carte o jumate de ora. Mi-a zis ca nu, ca el face un raport despre Mos Niculae. Am simtit ca mi se urca tensiunea.
Am avut un week-end in care amandoi baieti mi-au scos peri albi.
Maine Elliot are excursie cu clasa, pe un vapor pe care vor petrece noaptea in saci de dormit. Am emotii, mai ales ca temperaturile au scazut si noaptea e rece, si o ceata deasa de te patrunde pana-n oase. Sper sa iasa bine.
La noi ordinea si curatenie tine numa cateva ore, si astea daca nu stam acasa dupa ce terminam de facut curat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Hai mai fetelor,ca nici noi nu cred ca am fost mai breze....La urma urmei,ordinea si curatenia o vor pastra cind vor incepe un pic sa se mareasca si sa primeasca colegi pe acasa si atunci,de rusine,vor pastra si vor si face.....Eu zic ca prea faceti din tintar,armasar....
Hai sa fim mai optimiste si mai pline de ingaduinta......

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Zici tu, Brenda, ca vor sti de rusine? A mea deja primeste colege si prietene acasa si nu vrei sa vezi cum arata dormitorul dupa ce pleaca . Si cine strange dupa aia? Mama, bineinteles. Dar m-am invatat si le spun de la inceput sa stranga daca scot jucarii sau insira carti, caiete...


http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Recunosc, cand eram copila aveam un scaun pe care-l faceam maldar de haine. Era acolo aproape tot dulapul, si-l mutam de pe scaun pe pat, si de pe pat pe scaun, depinde daca vroiam sa ma culc, sau sa stau la birou. Cert e ca stiam tot ce e in dezordinea mea.
Azi noapte la 10 m-am dus sa invelesc copii in pat. Mers tiptil, cand incep sa-mi trosneasca sub picioare creioane colorate (crayola). Era ca un covor de creioane colorate langa patul lui Elliot. Nu dormea. L-am pus sa le stranga, in timp ce fumegam de furie... L-am amenintat ca nu-l mai las in excursie.
Azi dimineata ne-am impacat. Diseara doarme pe vapor, si eu o sa-i duc lipsa. . .

Mergi la inceput