Copii din 1996 (4 )

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Si pt niste creioane colorate imprastiate nu l-ai mai fi lasat in excursie? Nici tu nu credeai asta......
Dar incearca sa-i gasesti pedepse mai usoare pt chestiile astea,si vor avea rezultat,o sa vezi.....
Ana,Mihaela,Andra,ce faceti?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna fetelor!
Bilantul zilei de astazi sunt 3 FB luati de Robert.
Daca tot va plangeti de dezordine,eu ce sa mai zic,ca Maria e ca o furtuna.Am 4 cosuri mari de plastic pline cu jucarii,de 3 ori pe zi le strang si tot de atatea ori ea le imprastie.Nici Robert nu e ordonat insa stau mereu cu gura pe el si face ordine,ca nu are incotro.
Luni a fost ziua lui si sambata i-am chemat prietenii la noi asa ca a fost un iures de credeai ca dau turcii.Duminica am continuat petrecerea ca au venit bunici,matusi, unchi,prieteni de familie.A fost foarte frumos dar si foarte obositor pt mine.Maria a fost in al noualea cer cand a vazut atatia copii.A fost centrul atentiei.
Va pup si va doresc o zi minunata!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Andra, felicitari si sa-ti traiasca baiatul. Felicitari si pentru ca ai avut curajul sa dai petrecere acasa. Eu am curte si tot nu ma incumet sa muncesc o saptamana pentru o dupa amiaza de distrat copii . . . De ziua lui Matei (7 ani) am sters-o in Washington DC. Anul trecut, ziua lui Elliutzu am facut-o la un Roller Skate Ring, unde vin invitatii, platesc 10 dollari de persoana, dar nu am jaf acasa.

Brenda, ai dreptate. Sant impulsiva, si cand ma infurii zic multe la nervi. Cu Elliot intodeauna trebuie sa las manusile de box deoparte, si sa-l iau mai cu frumosul.
Zici tu pentru niste creioane colorate, numa' daca ai stii tu ce-mi face noaptea, ca le roade ca un castor, iar in week end cand strang la el in dormitor gasesc numai plastic pisat in dinti, creioane muscate, de parca ar fi un catelus de 6 luni .. .

Azi dimineata am luat covrigi (beagles) cu branzica pentru clasa lor. Se intorc la 10 din excursie. Eu am emotii sa aflu cum a fost. Mi-l imaginez incercanat, ca fac pariu ca nu a dormit toata noaptea. Frati'su a plans azi dimineata de dor, cand l-am intrebat cum a dormit azi noapte . . .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Fetelor, suntem bine, dar peste masura de ocupati!

Andra, sa-ti traiasca baiatul! Ii spunem cu intarziere LA MULTI ANI FERICITI!!!

brenda, cum mai e Diana cu dansul? Cand are urmatorul concurs?

Sanca, asa si eu...anul trecut am sarbatorit-o pe Diana acasa, intr-un ap. de 2 camere...ce curte? Si a iesit o nebunie de nedescris, asa ca anul asta va fi la un restaurant care are sala speciala pentru copii, meniuri la fel, clowni care sa-i distreze. e drept ca e mai scump, dar nici sa nu-i tin ziua nu pot. Iar acasa pana nu ne mutam intr-un spatiu mai generos, nici gand! Musai sa ne spui cum a fost Elliot in excursie!

Ana-Maria ce mai faci? Aaaa, cred ca stiu, se apropie ziua Luanei! Un si pentru ea! Sa creasca mare si fericita alaturi de fratiorul Alex si de voi, parintii ei! Pupici multi de la Silvia si Diana .

Va pup pe toate, o saptamana frumoasa in continuare!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mihaela,ma bucur ca sinteti bine.
Treaba asta cu sarbatoritul acasa,mie mi-a lasat niste stropi de sampanie pe tavan,astfel incit,acum,dupa ce am zugravit tot se mai vad niste umbre pe ici,pe colo,desi am curatat pina la glet......
Ana nu mai are timp nici sa respire de cind cu serviciul,am vorbit cu ea la telefon,m-a sunat zilele trecute.Sint bine cu totii....
Andra,cu mii de scuze si cu intirziere,LA MULTI ANI pt. Robert,sa-ti traiasca si sa fie sanatos!
Sanca,asteptam impresii din excursie.E prima?

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Gata dragelor,maine plecam si mai vorbim abia saptamana viitoare.Va multumesc pt urari.
Sanca daca ai sti ce bine mi-a facut sa aud rasete de copii multi in casa si sa-i vad cat sunt de fericiti,pt o clipa mi-am imaginat ca sunt toti ai mei.Ce bine ar fi fost daca viata asta era mai usoara atunci as fi putut avea o casa plina de copii,insa avand in vedere cat de greu este trebuie sa ma limitez la doi.
Sa ne spui cum a fost in excursie.
Maine plecam spre Simeria.Astazi ma duc si eu la cosmetica.E ultimul lucru care mi-a ramas de facut,rochia mi-a modificat-o putin croitoreasa asa ca acum vine turnata pe mine,pantofi am gasit,ce sa mai am sa fiu o dama tare bine si abia astept sa vad surpriza pe fata sotului cand o sa ma vada.
Va pup !

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Andra, distractie placuta la Simeria. Mergi la o nunta?

Elliot s-a intors din excursie foarte obosit. A fost prima excursie peste noapte. Nu a dormit absolut deloc (nu ma mira faptul). Cand l-am intrebat de ce, mi-a marturisit ca i-a fost frica ca se v-a scufunda vaporul
La ora 5 a iesit din sacul de dormit sa-si faca rondul pe punte, si la 6 au inceput sa pregateasca micul dejun.
A fost o experienta placuta.
Aseara l-am culcat la 1900 si cred ca a picat vitejeste, cand m-am intors de la tenis la ora 2100 el dormea dus.

numai bine la toti,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Andra, distractie placuta!

Sanca, eu acum am avut putin timp si am aruncat un ochi prin pozele tale. Vreau sa-ti spun ca sunteti o familie frumoasa, baietii tai au niste ochi.... Sotul e american? Voiam sa stiu cum ati reusit sa ajungeti asa aproape de fata Casei Albe, noi cand am fost in iulie, erau ceva lucrari-sapaturi pe acolo si am vazut-o cam de departe.... Ati fost si la Smithsonian? Ati vizitat ceva muzeu?
Cum sarbatoriti Halloween-ul? Noi maine avem carnaval la camin la Silvia, sunt curioasa cum va fi! E prima ei manifestare de acest gen.

Pupici!

Mihaela si fetele mele
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mihaela, esti o draguta. Multumim de complimente.
Cand am fost in Washington, nu mai erau sapaturi pe la casa alba. Fiind o excursie de ultim moment, nu am putut optine invitatie sa o vedem si dinauntru.
La muzee am mers la cel de Air and Space, Natural History sa vada Mateias dinozaurii, si am intrat in fuga intr-un al treilea sa vad o expozitie pentru Celia Cruz.
De Halloween baietii au petrecere la scoala maine - Monster Bash, de pe la 18 pana la 21, cu muzica, jocuri, o gramada de biscuiti si alte dulciuri... Sambata sant invitati amandoi la un prieten de-a lui Matei, o sa aibe un carnaval. Duminica ma gandeam sa ies la o berica cu o prietena si cu sotii nostrii, si noi sa ne imbracam in costume nemtesti a la Oktober Fest. Iar luni o sa mergem la colindat din usa in usa prin cartier la strans de bomboane.
Cand ajungem cu bomboanele acasa se inspecteaza "averea" si se confisca pentru a fi rationalizata, ca altfel ar manca non stop bomboane. Mai imi bag si eu mana si fur cate un Almond Joy, dar din 3-4 Kg de bomboane, nu se cunoaste
Petrecere placuta de Halloween si sa ne arati poze.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mare belea cu haloweenul asta,de ce oare ne place sa importam sarbatori? Si mai ales de la americani? Oricum nu vom ajunge la atmosfera unei sarbatori americane in veci si cred ca Sanca poate sa confirme treaba asta,dar....asa e romanul.
Profesorii de dans ai Dianei(sint sot-sotie) s-au gindit sa creeze un fel de club al copiilor si in ultima simbata a fiecarei luni sa faca un carnaval.Simbata il avem pe primul si nu stim cum sa ne imbracam.....aveti idei? Mai trebuie sa si improvizam,ca asa,costume,nu am prin casa.....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput