Copii din 1996 (4 )

Copii din 1996 (4 ) | Autor: korinna

Link direct la acest mesaj

Deschid aici partea a 4-a.

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Elliot-11 ian.1996 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
-------- apr.1996 mami rosa
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Partea a 3-a aici:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53243&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Buna fetelor!Sunt racita cobza,ma doare capul si imi bubuie.Vremea asta m-a dat peste cap.Am reusit totusi sa pun an albumul no 3 poze din Turcia.Sper sa va placa.La noi toate bune si frumoase,copiii nebunatici ca intotdeauna.Eu cu treaba si partea nasoala e ca trebuie sa dau o fuga si pana la facultate si e atat de urat afara.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Corina, vad ca santem in aceiasi barca . . . cum zic americanii. Si eu am parte de un pututos de baiat, care vrea sa vada Simpsons, si sa se joace pe calculator.
Trag concluzia ca asa sant baietii, mai imprastiati din fire.
Lui Elliot i-am zis sa-si ia adio de la role, dar in schimb eu tot caut pe internet, doara doara prind o oferta buna pentru Craciun
Pentru prima oara, a mers Elliot pe jos singur la scoala. Se grabea, ca datoria lui de student in clasa a 4 a e sa puna steagul Americii si steagul Californiei in fiecare dimineata. Treaba o face el si cu inca o colega de clasa. E mandru de noua responsabilitate, si in fiecare zi sta cu ochii pe ceas sa nu intarzie (trebuie sa fie acolo cu un sfert de ora inainte de a incepe scoala).
Ana-Maria, nu am auzit sa dea gingivita in cancer. Poate in paradentoza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Sanca,stai linistita,ca nu numai baietii sint puturosi......Dianha cind are de scris exercitii nu mai trece si enuntul,sau daca are de scris o alta forma a unei propozitii (cea initiala fiindu-i data in carte),scrie doar forma finala....Si tot asa....La compuneri isi numara rindurile,sa nu cumva sa scrie mai mult de 10-12....
Ana,mi-e dor sa mai vorbim.....cred ca dentista ta are dreptate,dar dintele e de lapte,Dianei nu i s-au miscat dintii mai deloc,majoritatea i-am scos fortat.....intra cind ai timp,ca te vad eu si vorbim.Ma tot gindesc la sarbatorile alea....
Ralualexandrei,ai grija,e naspa sa racesti acum....eventual ia Oscillococcinum,e super.
Flexi,cind vii la Bucuresti?
Mihaela,incarcat programul,nu? Vad ca absentezi.....
Fetelor,vestea cea mare: DIANA ARE CONCURS PE 1 OCTOMBRIE! Sa ne tineti pumnii.Am niste emotii de nu va inchipuiti,nu ma astept sa ia vreun loc in fata,ca e la inceput,dar e prima ei aparitie intr-un concurs.....
Va pup,mai vorbim.

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Tot despre Elliot....

Ieri cand a fost luat de la scoala a fost intrebat daca are sau nu teme. NU. A fost intrebat de 4 adulti, si a mintit. Seara cand spalam vasele l-am intrebat daca sa merg a doua zi la scoala si sa intreb colegii lui daca au avut sau nu teme. S-a dus sa le faca la orele 20 aseara. Ma uit la subiect - 3 lucruri care ii place la mine, si 3 lucruri care nu-i plac. Am fost socata.
In primul rand l-am pedepsit pentru ca a mintit i-am scos calculatorul si televizorul din program pentru o saptamana.
Astazi stau pe ganduri si ma gandesc, poate ca baiatul nu se simtea inspirat la ce sa scrie. Si cu cat ma gandesc mai mult cu atat ma infuri. Cum adica - ce nu-ti place la mama ta??? Am ajuns la barfa scolii???? Poate ca nu a vrut sa impartaseasca "defectele" mele cu toti colegii lui de clasa.
Iar saptamana viitoare o sa faca o compunere despre taica'su - 3 lucruri care-i plac si 3 lucruri care nu-i plac. . .
Ma duc sa vorbesc cu Madam Profesoara, si sa o intrebi ce subiect e asta? Nu poate sa le dea altele de scris??? Nu pot sa scrie despre catei si pisici, compuneri despre natura, sau ceva pozitiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Sanca,indiferent de subiect,trebuia sa-ti spuna,sa discute cu tine problema asta.....Uite,de treaba asta ma lovesc si eu....Acum,daca ai apucat sa-i dai pedeapsa,las-o asa,ca pe urma va specula

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bizara tema lui Elliot,Sanca.Cred ca trebuie sa discuti cu profesoara care le-a dat o asemenea tema.Pe de alta parte el a gresit ca te-a mintit si a incercat sa scape de tema.Pedeapsa mi se pare meritata,chiar daca nu stia ce sa scrie trebuia sa-ti spuna,sa-ti ceara ajutorul .
Brenda ii tinem pumnii Dianei la concurs si sa ne spui si noua cum a fost.
Maria a racit si ea si ii mai iese si ultimul canin asa ca am la activ cateva nopti albe.
Robert la fel ca si ceilalti copii nu se dezminte,trebuie sa tragi de el sa-si faca lectiile ,de exemplu joi a stat 4 ore sa faca un singur exercitiu,ceea ce bineinteles ca m-a scos din sarite si l-am pedepsit,i-am spus ca de azi inainte dupa ce vine de la scoala mananca dupa care se apuca de teme,si daca sunt multumita,abia apoi are voie la tv si la calculator.Cam atat de la noi.
Sa aveti un weekend placut!

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Buna tuturor,

Andra,cum te mai simti?Ti-a trecut raceala sau inca te lupti cu ea?Maria cum se simte?Ii dai pastiluta?
Insanatosire grabnica si tie si printesei tale!
Si la noi bantuie problemele cu facutul temelor...daca nu stau politai langa Alex...hehehe....cine stie cand isi termina temele?!Numai bine !
Sanca,tocmai de aceea am intrebat si eu la doctorita mea de dinti despre gingivita,pentru ca mi s-a parut ciudat si nici nu am mai auzit de cancer in urma gingivitei...Scrisesem in capitolul anterior despre asta,cum ca era vorba despre fetita Brendei,Diana,care are probleme cu dintisorii,iar doctorul i-a spus Brendei ca de la gingivita se poate face cancer...
Cred ca tare important se simte Elliot ca trebuie sa puna steagul ala.Bravo lui si felicitari!Cred ca si eu ,sa fiu in locul lui,as fi tare mandra!
Ciudata tema a avut baiatul tau!Teme de astea cam au si copiii de aici.De exemplu Alex a avut o intrebare de la tema de romana sa scrie ce il impresioneaza pe el la doamna lui invatatoare si de ce?Este de la lectia "Domnu' Trandafir" a lui Sadoveanu.Plus ca la orele de civica vorbesc despre asa ceva,despre persoane si lucruri,ce deosebiri sunt intre oameni si celelalte fiinte....si tot asa.Asa ca nu ma mai mira nimic si parca vad azi-maine ca si el va avea o astfel de tema...Chestia cu pedepsitul pentru minciuna,cred ca ai procedat corect,dar pe de alta parte ma gandesc ca poate lui Elliot i-a fost jena sau teama sa nu te supere cumva spunandu-ti de tema lui,sa nu cumva sa il certi...Eu as fi discutat deschis cu el,de la prieten la prieten,fara retineri si as aprecia sinceritatea copilului,poate ca vrea sa iti spuna ceva si nu stie cum s-o faca....zic si eu...Poate esti un pic mai mult severa cu el...nu stiu!Probabil ca el vorbeste cu prietenii lui despre parinti in general si poate ca se simte cumva frustrat ca altii sunt mai libertini,mai altfel...Imi dau si eu cu parerea,caci nu stiu care este treaba ...Cred ca ar fi bine sa vorbesti si cu profesoara lui,s-ar putea sa afli mai multe si poate si lucruri pe care inca nu le cunosti(eu sunt Stan Patitu').Oricum iti doresc sa ai rabdare si mult tact si lui Elliot spor la scoala!
Brenda,succes Dianei!Pai ati discutat despre sarbatori?Ca asa ramasese,ca stai de vorba cu Didi si dai si la mine un anunt...
Nu stiu cand intru pe YM,cum am mai scris,cand as putea eu sa intru deja oamenii sanatosi si normali la cap dorm....Ce sa fac?
Va doresc la amandoua tot binele din lume si va imbratisez cu tot dragul!
Mamicute...sa aveti parte numai de bine!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Salutare fetelor!
Am si eu putin timp sa va scriu cate ceva...

In primul rand un lui MIHAI!!!!! Korinna, sa va traiasca baietii si sa va bucurati de ei!!! Si voua multi ani de casnicie!

Ana-Maria, era cat pe ce sa ajungem in Timisoara...dar n-a fost sa fie in we asta. Sper ca we viitor sa nu intervina nimic si atunci sambata suntem acolo...sper sa ne putem intalni! N-am reusit inca cu pachetul(mi-e si rusine!) dar il aduc la purtator!

brenda, mult succes Dianei la concurs! Tinem pumnii si facem galerie

Andra, sanatate tie si Mariei!

Va doresc o saptamana frumoasa! Va pup!


Mihaela si fetele mele

Silvia la 2 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42663&whichpage=1" target="_blank">Tudorel are nevoie de mama lui!
Ajutati-o pe Alina sa-si implinesca visul!

nazdravanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Ana-Maria, era cat pe ce sa ajungem in Timisoara...dar n-a fost sa fie in we asta. Sper ca we viitor sa nu intervina nimic si atunci sambata suntem acolo...sper sa ne putem intalni!
----------------------------------------------------------------------




Pe bune?!Wow!....Ce misto!Sti ce e culmea?Ca sambata viitoare e si intalnire cu mamicile din comunitatea forumistelor din Timisoara...hehehehehe....
Voi sa veniti,ca ne intalnim noi...


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput