Medici spitalul Giulesti

Medici spitalul Giulesti | Autor: kikiriki

Link direct la acest mesaj

Mamicilor, sunt disperata!!!
Sunt o graviduta de 16 saptamani cu FIV obtinut la Giulesti.
Tocmai am aflat ca dr. mea (Dracea) e plecata pentru 3 luni din tara exact in perioada in care ar trebui sa nasc eu (adica la anul viitor in februarie). Ea mi-a recomandat insa sa pastrez spitalul Giulesti dar mi-a recomandat doi medici la care as putea sa ma mut: Ion Ionut sau Cezara Bucur.
E cineva dintre voi pacienta vreunuia dintre ei??
A nascut cineva cu unul dintre ei??
Ce parare aveti despre ei??

Sau sa schim si spitatlul ??!!
Voi ce parere aveti??

Astept comentariile voastre ca sa ma pot hotara intr-un fel!!


[gravi]Kikiriki 16 si Luanna




Kikiriki

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:



Amandoi medicii care ti-au fost recomandati sunt foarte foarte buni. Eu nu ti-as recomanda sa schimbi spitalul. Trebuie doar sa te hotarasti asupra unui doctor, dar esti cu siguranta pe maini bune.

Sarcina usoara!





Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
http://community.webshots.com/user/claujro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

SAlutare si sarcina usoara

Despre Cezara Bucur nu iti pot spune nimik pt ca este prima oara cand aud de acest nume.
Insa, despre Dr. Ion ionut am numai cuvinte de lauda.
Este un medic extraordinar.
Poti sa il cauti de atatea ori cand ai nevoie. iti raspune la toate intrebarile si nu lasa nici o problema nerezolvata.
Si, in plus nu te costa nimic.
Am mers la recomandarea unei foste colege si bune prietene care a nascut de 2 ori cu dansul.
In afara de faptul ca a stat numai cu mine in perioada travaliului, ulterior m-a vizitat zilnic si a mers si la BB ca aparuse o problema si nu reuseam sa ma inteleg cu cei de la neonatali!

Daca vrei mai multe detalii scrie-mi pe pm.

multa bafta in alegerea facuta!

Alex

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza"Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

DidiAlex multumesc pentru mesaj.
Ti-am trimis un PM. As mai vrea detalii.

Multumesc,

Kikiriki si Luanna

Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Draga Kikiriki,

nu te stressa prea mult face rau la BB.
Eu sint pacienta la Dracea si probabil ca nu poate face nimic mai ales daca pleaca 3 luni din tara, probabil la ceva specializari si atunci e bine pentru viitoarele mame. Stiu ca nu este chiar placut dar ambii doctori pe care ti i-a recomandat sint ok.

Cezara Bucur este o doctorita placuta si volubila.
Despre Ion Ionut am auzit numai de bine.
Asa ca oricare ar fi alegerea ta ,incapi pe miini bune.
Multa bafta,

Jadi
36+

iaca_poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si eu am nascut cu dr Ion si voi mai naste peste vreo 2 luni. Din experienta mea si a cunostintelor mele care au mai nascut cu el - totul numai de bine. Singura problema - este cam aglomerat. Daca vrei sa te muti la el ar fi bine sa vorbeasca doctorita ta cu el inainte (probabil asa ar si face).

Dar vezi ca la subiectul "Doctori de care sa te feresti" este o mamica care a nascut cu dr Ion si copilul are unele probleme. Mie nu-mi este clar ca e din cauza doctorului si in schimb am auzit de multe situatii grele la nastere(inclusiv a mea) in care s-a descurcat admirabil. Asa ca eu merg cu maximum de incredere inainte cu el.

Dar ti-am atras atentia, ca sa fii in cunostinta de cauza.

Sarcina si nastere usoara!
Lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Lavi02,
multumesc de informatii!!
Asa a si spus ca va vorbi, in functie de medicul la care ma horatarasc, ca va vorbi cu el (ea) inainte pentru ai ii explica tot si a ma lua in evidenta. Ea mi-a sugerat sa fac aste deja din octombrie, chiar daca ea mai este inca in tara dar pentru ca medicul sa stie deja care e mersul lucrurilor si sa nu se trezeasca cu mine in ianuarie pe capul lui fara sa stie istoricul. Ea mi-a spus ca are mare incredere in el ca medic si ca l-ar recomanda oricand. Dar pe mine ma intereseaza parerea celor care au nascut cu el, ca asa intre ei medicii se tot apara si se ajuta. Dar din cate am citit pe aici numai de bine am auzit!!
Vreau sa stiu daca da telefonul mobil sa il poti suna in caz de urgente?? Poate suna prea "invaziv" dar sarcina mea e foarte pretioasa avand in vedere ca a fost dupa 5 ani de incercari si FIV!!!

O sa citesc si parerea negativa de pe forum sa vad despre ce e vorba.
Multumesc,

Kikiriki 16 si Luanna


Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

kikiriki, se mai acopera doctorii intre ei, dar cand e sa-ti recomande pe cineva in locul ei, zi-mi si tu ce motiv ar avea sa nu-ti recomande pe cei in care ea chiar crede ca sunt cei mai buni?
Una e, sa zicem, "sa nu il dai in gat" pe un coleg, alta e sa-l recomanzi pacientei tale!

Din cate stiu eu dr Ion nu da nr de mobil la nici o pacienta. Il poti suna la spital, il gasesti in fiecare zi la spital pe la ora 14 cand vede paciente la internari. Acum in situatia ta particulara cu FIV este bine sa vorbesti direct cu el in problema asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buna fetelor!

Dr Ion asa este nu are mobil..insa in cazuri mai speciale da nr de acasa. mie mi l-a dat, pt ca am avut 2 perioade in care eram in Germania si nu stiam cum sa dau de el; dar nu l-am apelat decat atunci cand m-am internat si medicul de garda se purta exacrabil!

Kikiriki, iti trimit acum PM

Alex

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza"Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

DidiAlex, are mobil, cum sa n-aiba, l-am vazut vorbind la mobil de mai multe ori. Dar nu da nr. Pentru ca are foarte multe paciente si si asa sta in fiecare zi in spital peste program de pe la 14 pana pe la 16 sa consulte. Eu merg in principiu cu programare la cabinet, dar programarea dureaza vreo 3 saptamani asa ca daca e ceva urgent merg la spital. Daca e urgenta f f mare (nu poti astepta pana la ora 14) te duci la camera de garda la cine o fi.

Eu una il inteleg. As fi preferat sa am mobilul lui dar il inteleg ca nu il da si accept chestia asta.

Cine nu o accepta - sunt o gramada de alti ginecologi in Bucuresti si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Si eu sunt pacienta dr. Dracea si voi naste in oct. Dar deoarece de la servici am card la Centrul medical Unirea, am fost si mi-am facut acolo analizele si ecografiile. Pt urmarirea sarcinii la CMU am preferat-o pe dr. Cezara Bucur. E volubila, stie prin ce treci (are si ea doi copii), te sprijina moral. Foarte multe colege au nascut cu ea si normal cu epidurala si prin cezariana, dupa cum era cazul, si la toate s-a comportat super ok. Iti va da si numarul de mobil. In plus, face parte din echipa care lucreaza la FIV (din cate stiu dr. Ion Ionut nu face FIV-uri). Eu, daca asi fi in situatia ta asi alege-o pe dr. Cezara Bucur.
De dr. Ion Ionut am auzit de bine, dar nu il cunosc. Cel mai bine ar fi sa te duci la un consult si la unul si la altul si sa vezi cu care te impaci mai bine. Profesionisti sunt amandoi.

Bafta multa,

36 sapt

Mergi la inceput