Sezatoarea canadiana (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

si eu pe aici pe la voi....recunosc ca de cand mi-au venit parteneri de taclale in casa o tinem doar asa intr-una reiterand pe aceleasi teme, asa ca de asta am intrat mai rar pe aici, iar de maine de incep cursurile efectiv asa ca probabil voi fi cam asa , oricum tineti-mi pumnii.

Ira, ia spune la prima vedere ce cursuri ai care iti plac si care-ti displac, ca poate facem un remue-méninges la distanta, ce zici ? Ce te inspaimantasei asa rau cu scolile? Hai ca nu e asa noir Cat despre supe, pe care eu personal nu le-am consumat, dar colegii de serviciu erau abonati fideli in pauza de pranz, pot sa-ti mentionez ceva de pe la Lipton daca esti amatoare. Nu-ti garantez gustul ca stii tu, e de gustibus

In rest, va pup pe toate fie la scoli, scarbicii, acasa sau in vacante si mai trec io pe la voi

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jordash spune:

Pentru laurajr: Laura, La Multi Ani Ioanei, sanatate multa si numai bucurii.
Voua, felicitari pentru reusita. Stii tu care.

Si te rog mult, mult sa-mi scrii sau sa-mi dai adresa ta de email sa mai stiu de voi. Adresa mea de mail este l.iordache@romtelecom.ro (pana la 30.09.2005) si lacramioara.iordache@romtelecom.ro din 01.10.05.

PS Dragos a inceput gradinita si l-au trecut la grupa mare. El este incantat de lucrul asta, insa eu cred ca e prea mic pentru asta. In rest, e bine.

Asteptam vesti!!!
Lacramioara, Dragos si Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Aleluia, a dat Domnul si a raspuns lacramioara !!!
Stii ca am pus tot forumul sa te caute ???
Cand am vazut pozele cu Draguselu' mi-au dat lacrimile, mai copii, ce dor ne e de voi !!!
Las ca-ti scriu pe adresele noi .

Ira, am vazut la tv reclama la Soup in hand , parca de la Campbell...eu n-am incercat inca


Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Eu am incercat de la Campbell cele fara carne, minestrone si tomato vegetable garden, mie mi-au placut, m-am uitat si pe ambalaj sa vad ce contin si n-am vazut decat extracte vegetale deci pareau ok.Sunt ceva mai scumpe decat celelalte,dar cred ca si superioare calitativ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allice spune:

Heeeelp! Maine am de analizat 'Les animaux malades de la peste' de La Fontaine... N-o pricep si gata si am maaaaaare nevoie de ea in romana, macar s-o pricep, c-apoi oi scoate eu ceva. Si mai e si ziua mea...
Oricine ma poate ajuta multumesc anticipat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Ira eu am incercat Soup in hand sint bune si foarte comod doar le pui la microunde fara a le adauga apa (ce comozi am ajuns si sa daugam apa ni se pare mult) si are recipientul ca cele de cafea nu-ti trebuie lingura.

Va pupici
Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Fetelor, ce-ati mai scris...

Succese la scoli si la gradinite.

La multi ani pentru Ane, Marii si copilasi.

Eu nu mai intaznesc sa intru de la serviciu, ca ne-a zis sefu' ca nu ne focusam....si pleaca programele cu bug-uri in timp ce noi browse-am internetul, iar de acasa nu apuc deloc.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

'Naseara si merci tuturor de sfaturi!

Noi fix in corpul de univ. al facultatilor de enseignement avem niste resto si café-uri nu prea pe gustul meu, la pranz nu fac supe bune, si in sandwici-uri au numai frunze. Astazi am cumparat o lipie cu salata si humus, hehehe, dac-as fi stiut ce surprise imi ofera interiorul lipiei .

Cristine, io am asa :

notions de mathématique au primaire
histoire et philisophie de l'éducation
didactique de la musique au primaire
didactique de l'écrit
grammaire - analyse
apprentissage scolaire et développement

3 ore fiecare, 18 credite. Imi plac matematica, gramatica si apprentissage scolaire. La musique ma distrez, iti dai seama. E greu, e foarte mult si ritmul este ametitor. Teme, lucru de echipa, redactari, cercetare, examene am incepand din octombrie. Nu sunt decat 5 emigranti, am numa' québecoisi cu media de varsta ~ 20 anisori, iti dai seama ca ma lipesc de numa' printre ei . Daca trec de sesiunea asta, e ok, zic io. Incep la 8 juma', termin la 7, conjoint-ul mi-o paseaza pe Sofia (ca el incepe la 7) si tot asa.


Bai, sa va zic o faza de cascadorii rasului!

A facut Sibincio reclamatie pen' ca masina de spalat de la spalatoria din basement ne-a mancat banii de 2 ori a cate 1 $ 75 (am bagat monezile si dupa aia n-a functionat diloc)....si am primit acasa, 2 saptamani apres, un cec in valoare de 3 $ jumate, am crezut ca lesinam de ras, oaminii chiar au luat in serios reclamatia. Puahaha, sa nu reclamati ceva p-aici, ca e pe bune, feri-ne-ar sfantu ' ! Sibincio cica vrea sa le ceara si detergentu aruncat in recipient acum, hahaha !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Va salut rapid, mama mama cat am de recuperat la citit....
Vad ca s-a schimbat si numele subiectului intre timp(cel putin asa banuiesc ca pe celalalt nu-l gasesc), sunt ca picata de pe luna.
Un an scolar usor va doresc scolarilor mici si celor mari.
Cristina, sa-nteleg ca ti-au venit cumnatii?
Ira am vazut ca ai fost in Ottawa, ti-am vazut si pozele. Imi pare rau ca n-am stiut, mi-ar fi placut sa ne intalnim.

Adela http://community.webshots.com/user/adela23_1999

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

Mult succes la scoala tuturor si la multi ani sarbatoritelor de septembrie. Eu mai apuc sa va citesc din cind in cind dar nu prea scriu ca nu prea am ce. Eu haladuiesc prin aeroporturile mapamondului si din pacate asta a inceput sa se vada pe talia mea datorita mincarii de proasta calitate pe care o ai la dispozitie tinind cont ca esti obosit si nu ai timp sa cauti.
Copiii au inceput scoala si acum am de facut doua boite a lunch activitate dupa care nu ma dau in vint.
Baietelul meu cel mic a inceput kindergarten asa ca i-am facut camera de copil mare cu birou si toate cele si e tare mindru.
O zi buna,

Mihaela

Mergi la inceput