Sezatoarea canadiana (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

laura
La multi ani si fetitei tale, sa creasca mare si sanatoasa si sa aveti petrecere frumoasa.



http://community.webshots.com/user/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

I'm back!Mi-am instalat net in sfirsit!

www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Pentru toate Anele, La Multi Ani de ziua voastra


Se mareste clanul :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

quote:
Originally posted by aida_o

Pentru toate Anele, La Multi Ani de ziua voastra


Se mareste clanul :)




Aida,

raspund cu MMUUUULLLLLTTTTTUUUUUMMMMMIIIIIMMMMM pentru toate Anele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Buna de citit va citesc mereu de scris mai rar.
Vroiam sa va intreb voi le dati semipreparate copiilor vostri?
Eu pentru noi nu gatesc deloc dar pentru piticul meu in afara de cream chesse si pui la rotisor nu prea ii dau nimic direct de la magazin ii gatesc ca ma gindesc eu ca-i mai sanatos.

Voi ce le dati ?
Cartofi aia congelati, pungile alea de legume voi le dati?



Va pupici
Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Dana, pungile de legume sunt f sanatoase, sunt congelate direct, fara conservanti sau alte tampenii. Mai sunt si pungile cu fructe (de padure in special) - inghetate, care sunt f bune, iarna.

Noi mai facem lasagna luata de la congelatoare si pusa direct la microunde (mananca si Sofia) - nu stiu cat e de sanatos, dar e bun - si de vreo 3-4 ori am cumparat si pizza congelata, dar preferam sa facem acasa pizza.

Tot de la congelator mai cumpar strudelle (cu mere) - se pun in prajitorul de paine ; Eggo (clatite) si diferite prajiturele de fructe. Sunt bune, dar in afara de legumele/fructele congelate, pentru nimic altceva nu bag mana-n foc ca e....foarte bun calitativ. Insa sunt buuuuuuuneeeee .

La multi ani pentru toata lumea, fata Laurei si Anele si fecioarele, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

Fetelor, multumesc pt urari, mai am 10 zile pana la ziua Ioanei, 15 pana la ziua sotului si o zi pana la aniversarea a 6 ani de casatorie . Ocupata luna, nu-i asa ?
Denisam, ce-ti pasa, ti-ai pus burtik la soare la Caraibe, trai neneaca !!! Ce te mai invidiez...

Si eu ii dai Ioanei pizza din aia mica pt copii, lasagna , cartofi congelati nu-i dau si in rest gatesc, gatesc, gatesc . Si pt noi . Asta pt ca acum am timp, mai tarziu, nu se stie .

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pentru noi si noi mai luam legume congelate, sint mai ieftine si noi mincam multe legume, asa ca ne convine. Dar pentru Agata iau numai legume proaspete, ca la cite legume mai maninca ea in ziua de astazi, daca mai sint si congelate... sint sanatoase, nimic de spus, nu sint conservate, dar si inghetul are dezavantajele lui, cred ca reduce din calitati. In rest, ca si Laura, gatesc, gatesc si iar gatesc. Dar imi si place, mai ales sa incerc mincaruri noi si sofisticate.

Cornelia, deAgata (28.06.2001) si Tudora (30.05.2005)
http://nelia.photosite.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Nelia, ai o fetita superba, sa-ti traiasca si sa va bucurati de ea!Are si un nume cu rezonanta!Cum se impaca Agata cu surioara ei?
Pupici de la Mona si Vlad(9 luni si 6 dintisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Hielau, Canada ! Putina animatie, va rog !

...ca n-a venit inca inghetul !


Cine stie sa-mi spuna daca exista vreo supa de cumparat la conserva, mai buna, pentru pus direct la microunde ? Pt pauza de pranz de la fac. ma'ntereseaza . Merci .

Fac cei de la Tim H. niste supeeeeee, dumnezeule mare...dar nu e nici un restaurant aproape de U de M.

O saptamana buna !


edit : Moaaaaama, Nelia, ce site ne-am tras ! L-am admirat azi ! E suuuuuuper ! Ai niste urmasi....de milioane !

Mergi la inceput