Impreuna, Timisoara! (19)

Impreuna, Timisoara! (19) | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit! la un nou capitol.

Noi suntem:
www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12179" target="_blank">Albi(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=720" target="_blank">alexa00(Dana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17611" target="_blank">Amutza (Amalia), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3686" target="_blank">Ana68 (Ana-Maria), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=126" target="_blank">Anda, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19205" target="_blank">andanii, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20176" target="_blank">Angela Panduru, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=21083" target="_blank">angy11 www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13951" target="_blank">assa(Diana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=19086" target="_blank">b_bea(Bea), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=15640" target="_blank">bulina_buclucasa (Lili), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14432" target="_blank">Cosmina, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=3921" target="_blank">danitin, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13912" target="_blank">dedy (Felician), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20209" target="_blank">Diana1971, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=12565" target="_blank">Doris-Alina, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=4953" target="_blank">Dorsilia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=9304" target="_blank">Gabi Rus, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16404" target="_blank">gangurici_licurici, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=14951" target="_blank">Giova (Ioana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13859" target="_blank">Giuliatm (Alina Iulia) , www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=322" target="_blank">Ionela-Roxana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20946" target="_blank">Irina_Claudia, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17044" target="_blank">Mary25 (Mariana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2020" target="_blank">mcrmiki, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=1288" target="_blank">Mihi, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=11103" target="_blank">Mirona, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=17590" target="_blank">mitzuka (Simina), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20520" target="_blank">nightloser (Marius), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=13805" target="_blank">oanamc (Oana), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=2035" target="_blank"> psxman (Radu), www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=5255" target="_blank">Silvana, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=20586" target="_blank">strunfita, www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=16761" target="_blank">Zoe

Ne-au vizitat:
Aileene, Alcristina, Aldona, Alice54, Alina, bychi, blackpanterro, bvali, canda_h (Angi), cgabriela, dia_codat, Gianina-Alina, marius, mindy, majaginn, Mi-Ka, mutti, pashosha, Sybille, sim1, Toria, Viorela Hoff

Cap. anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55987&whichpage=1" target="_blank">(18), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55525&whichpage=1" target="_blank">(17), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54905&whichpage=1" target="_blank">(16), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54528&whichpage=1" target="_blank">(15), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53825&whichpage=1" target="_blank">(14), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53291&whichpage=1" target="_blank">(13), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52780&whichpage=1" target="_blank">(12), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52425&whichpage=1" target="_blank">(11), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52142&whichpage=1" target="_blank">(10), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51936&whichpage=1" target="_blank">(9), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51743&whichpage=1" target="_blank">(8), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51325&whichpage=1" target="_blank">(7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51077&whichpage=1" target="_blank">(6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50514&whichpage=1" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49663&whichpage=1" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48927&whichpage=1" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47912&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779" target="_blank">(1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23847" target="_blank">(Ideea)

Sarbatoritii lunii sunt:
Dani sotul Mironei (3.9.1975, Fecioara)
Zoe (7.9.1977, Fecioara),
Angi 11(Alina) (11.9, Fecioara),
diana1971 (12.9.1971, Fecioara),
Doris-Alina (13.9.1973, Fecioara),
Ariana Denisa fetita Marianei (DPN 15.9.2005),
fiica Alinei (Angy11) (18.9, Fecioara),
Calin sotul Gabrielei (22.9.1974, Fecioara)
Amalia (Amutza)(25.9.1980, Balanta)
Edi fiul Andei(26.9.2002 , Balanta)

Poze cu noi:
(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Gata fetelor,
am pus si pozele de la Ioana. Una singura nu am pus Ioana si anume cea cu mine intoarsa ... ca oricum nu se vedea nimic ... doar ceafa mea.
Acum mai avem de asteptat doar pe cele de la Giulia (hai c-o sun io acuma) si pe cele de la Mihi(oare s-o fi speriat Mihi de noi?... si nu mai posteaza ... de nu mai da pe aici ...)

Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

iote-mis
acu micshorez cata pozili, si ti le trimit, ca altfel nu mai skap de gura ta
pupici la evribadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Angi, multumesc de suport moral in lupta cu birocratia. Daca ma duc la Casa sa vad ce le trebuie, NU fac anticamera ci SCANDAL!!!
Alexa, da asta-i birocratia la noi si cred ca este una dintre cele mai mari belele ale acestei tari. Nu ma refer acum doar la cazul meu, dar ma gandesc la cati oameni vin pe la tv. sa ne roage sa-i ajutam. Nu uit cazul „celor trei gemeni”. Pe scurt, trei gemeni mici – extraordinar de dulci – s-au nascut in italia. Parintii au mers sa-i declare la consulat. Acolo li s-a comunicat ca primesc doar 3 CNP-uri pe zi asa incat pot sa le dea certificat doar pentru un copil, iar cu restul nu stiu ce sa faca pentru ca fiind gemeni nu-i pot trece ca fiind nascuti in ziua urmatoare!
Andanii, imi pare foarte rau de necazurile tale. Sper ca puiutul este bine.
Mirona, multumesc de pumnii stransi. Trece supararea dar asa-s eu, vorba sotului, „tandarica”
Mihi, nu ne-ai spus daca ai rezolvat ceva cu telefonul mobil pentru octa..El cum se mai simte?
Intrebare: voi cum va relaxati, ce inseamna pentru voi "rasfatul" propriei persoane?


Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna fetele!
Doris felicitari pentru cele 4 stele!
Ana, Miro..merci de ajutor..am reusit...pupici!
Fetelor sa vedeti faza...cum poza lui Deian mic e pe prima pagina am primit cateva mesaje pe Pm de la alti membri Dc sa-mi spuna ce dragut e puiul meu...hihihi a crescut pipota in mine de mandrie!

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ceau, fetele!
Intru scurt sa va salut, am de lucru de nu pot respira...
Nici sa-mi beau cafeaua nu am timp, ce sa mai zic de o tigara...
Va citesc asa, pe furis,cu coada ochiului...
O zi buna!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ma gandeam eu Miro ca nu pui poza aia.Si stiu si de ce......

poze
gio si bb Marco 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Salutari!
andanii multam de numar
miro pai Inger si demon e faina, Fortareata digitala mi s-a parut slaba iar ultima nu stiu nimic de ea.
ana tipa la care am dat-o e la brasov saptamana asta.Dar cu prima ocazie o recuperez si ti-o pasez.

doris de vopsit nu m-as vopsi.Dar ideea cu suvitele nu e rea.Numai sa imi dai o idee de culoare.Nu as vrea ceva strident.Eventual mergem impreuna sa iau vopseaua sambata ?Pentru suvite tre sa fie parul proaspat spalat sau nu?


Numai bine,
Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

alexa00 cu placere pentru numar, sper sa iti fie cu folos
danitin copilul este bine acum, deja se vad doar urmele si foarte putin vanat
ana68 nu am apucat sa citesc toate mesajele scrise in lipsa mea, dar e foarte ciudat ce se intampla acolo, e necinstit sa te joci cu chestii de genul asta , dar asta e daca acei oameni consedera ca asa e frumos nu avem ce sa le facem nu ??

sa va povestesc acuma ce am patit eu la spital cu copilu, de inca imi explodeaza capul .... deci merg la urgente in prima zi, era un medic de garda acolo, ok, se uita la copil il examineaza si ajunge la concluzia ca deoarece rana e la fata trebuie sa incepem vaccinarea antirabica paralel cu observarea cainelui , sa nu avem surprize doamne fereste, ... zis si facut, am facut primul vaccin , bunnnn ... peste trei zile mergem si luam al doilea vaccin ..... bunnnn .... urmeaza al treilea vacccin dupa patru zile (este o schema pe zile dupa care se fac) mergem si era o alta tanti acolo care ma intreaba cum este cainele , ii spun ca deocamdata este bine ... concluzia ei a fost ca nu ii mai facem vaccinul daca nu are nimica cainele, darrrrr sa venim si sa declaram in a 14-a zi cum este cainele si daca are ceva reincepem vaccinarea ................... era sa lesin cum adica reincepem, de ce sa nu facem si vaccinul de azi, ii spun eu, si apoi in a 14-a zi daca e ok cainele nu mai facem ............ oricum pericolul poatre aparea pana la 14 zile ..... nu a vrut si cu asta basta
---- acuma cele doua vaccinuri le facusem degeaba , daca doamne fereste apare ceva la caine reincepem si le facem dinou pe cele doua
OARE nu era mai simplu sa asteptam din start cele doua saptamani dupa care horatarau daca ii da sau nu in functie de cum e cainele sau sa fi mers cu vaccinurile in continuare daca le/am inceput
- simt ca imi explodeaza capul ..... ce sa faci, nu te poti pune cu ei
- trebuia sa va povestesc, astfel m./am mai eliberat


va pup pe toate
andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Danitin , pentru mine "rasfatul" propriei persoane inseamna sa
ramana putin timp singura cu mine insami, sa ma gandesc la ale mele, sa citesc o carte buna (eventual sa ma uit la un film clasic bun) stand trantita in pat sau la o baie in vana .

Andanii m-am socat....asta e la noi nu gasesti 2 doctori cu aceleasi opinii.

Fetelor , fiindca sezonul cumparaturilor si reducerilor e in toi, hai sa facem un pomelnic cu magazinele faine de produse pentru copii (haine, papuci, jucarii). Eu m-am perindat ieri prin centru si n-am gasit mare lucru , 1 iunie e ca dupa razboi, Miniblu oferta destul de putin variata, Modex prea putina calitate, la Materna ce-am mai vazut
treninguri frumoase.Va astept cu opinii.
Voi de unde mai cumparati?


POZE

Irina + ingerasul Ioana
(3 ani si 9 luni)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Am auzit ca la Leonardo sunt reduceri la pantofi , cel putin la cei pt. copii...o mamica din parc a cumparat o pereche roz de piela care inainte erau la 600 la 350...eu zic ca e bine.Personal nu am fost pe acolo, scriu din auzite..

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput