Impreuna, Timisoara! (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti gagici,

Mey,mey....cat mai scrieti....
Miro, am vaz't si celelalte poze....mishtoace rau!A salvat si mandea in calculatorici,ca am folderul meu,se cheama "forum"....pai,ce ?,a scapat Marius de gura mea?...hehehehehehe...
Angy, si eu sunt de acord cu ce ti-a scri Doris si cred ca e cea mai buna metoda s-o faci pe fata sa inteleaga ce si cum....Stati de vorba deschis si spune-i direct care e treaba cu copilele alea doua....N-are rost sa incerci sa ii explici pe ocolite....cand am avut probleme cu Alex,micut fiind,tot asa am procedat: explicatia directa ,fara inflorituri,raspunsuri stricte si la obiect....Draga de ea:s-a speriat micuta!...Si spune-i sa nu mai bage in seama ce spun fetitele alea,caci sa nu se mai joace cu ele...e cam greu sa ii interzici,ca se vor intalni pe terenul de joaca si vor aparea alte discutii...Ca sa-ti pove:Alexu' meu s-a porcit si s-a batut cu un baiat de pe scara,pana a ajuns mama aluia sa il ia pe Alex la trei pazeste,iar Marius sa mearga la usa ei cu reclamatie.Concluzia a fost clara din partea ambelor parti:tu nu mai ai ce cauta cu baiatul sa te joci,baiete nu mai ai ce cauta cu Alex sa te joci....Unde crezi ca i-am gasit pe amandoi a doua zi?Pe terenul de joaca,jucau fotbal in draci si erau cei mai buni preteni....Am zis sa ne fie invatatura de minte noua,adultilor!
Asa ca spune-i la fata ca nu trebuie sa asculte ce spune maimutzica aia...
Diana,un pahar de vin sau de bere....nu-i bai...se simte si bebe bine...hehehehe...mamicii sa nu ii fie rau...
Irina,saru-mana de apreciere...Incerc sa fiu un om bun,atat cat pot,sa ajut si sa vin cu o vorba buna cand e cazul...Nu stiu cat reusesc,dar eu ma straduiesc din rasputeri...Multam'!
Ioana,daca si tu zici ca aia e tanti cu chichirezul....apoi sa sti tu ca asa o fi...Te pup!ce face Marco?Tot asa zvapaiat?!
Dana-danitin,hehehehehehehe.....eu am ajuns la faza cand zic ca a ma rasfata inseamna o ora de liniste deplina,un somn bun fara copii care sa ma strige pentru orice fleac,o juma de ora inainte de a se trezi copiii pentru a-mi savura cafeau si tigara si,mai rar,o carte plina de actiune....Banuiesc ca va veni si la mine,candva,ziua in care voi gasi alte moduri de a ma relaxa....probabil cand Luana va avea 15-16 ani si va intelege si ea ce e aia relaxarea...
Simina....bravo tie!Pai cum sa nu-ti cresca inima in piept cu asa flacau?!....
Dana-alexa,nu-i bai....Abia astept...
Andanii,sti tu ca e vorba aia :"sa nu scuipi contra vantului"...Asta e!Ai intrat azi sa vezi bataie de joc?Copilasul cu pricina,care azi e pe primul loc,ieri era pe undeva pe la locul 4 cred,azi e primul loc,cu cinci mii si ceva de voturi,cand ieri abia avea vreo 2 mii si ceva...Asta am scris-o ca fapt divers,sa iti exemplific dezamagirea mea si de ce nu am perseverat...ca nu am vrut sa ma..."scuip" contra vantului....
Si cu cainele...si eu am fost muscata de caine,cand aveam vreo 9 ani...Cainele era curat,ingrijit,tinut la curte,dar eu m-am nimerit langa el cand i se dadea de mancare....Vreau sa-ti zic ca am facut 14 zile de injectii in burta pe treaba asta,de si acum,dupa aproape 30 de ani,am semn de la intepaturi doua alunite ...nu stiu care e procedura,dar probabil ca asa se face...
Dragelor,hai ca intru mai tarziu...mai vorbim noi...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana nu mai pot. de la 7.jumate de azi dim. una intr-una se misca.
Acum nu stiu ce are ca m-a zapacit.II vorbesc, il mangai dar nu vrea sa inceteze.
Ce sa mai fac sa se linisteasca???????????????

poze
gio si bb Marco 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ana e absolut groaznic ceea ce se intampla ... mai bine ca nu am fost aici ca sa vad ... oricum si la inceput era culmea sarirea voturilor de la un minut la altul, dar cu 3000 de voturi in plus e enorm , deja se sare calul

acuma norocul nostru este ca nu se mai dau injectiile in burta ci in mana vaccin normal si nu doare deloc, de aceea as fi preferat sa le faca in loc sa avem surprize doamne feri

angy sunt socata de povestea cu fetitele, si noi am avut surpize cu copii de la scoala sau parc dar nu chiar asa ... e ciudat ce educatie au fetele alea
- eu una nu as mai lasa fata afara in acel mediu de copii
- eu deocamdata reusesc sa ii aleg prietenii cu care se joaca desi are acusa 8 ani, si incerc sa il feresc de cercurile care nu imi plac ...

fug repede ca am de intins rufe, inca sunt acasa in concediu si sunt o gospodina tare harnica azi

va pup pe toate
andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gangurici_licurici spune:

Irina, foarte buna ideea cu reducerile. In ultima vreme n-am prea fost la cumparaturi, da va zic eu ce am mai vazut:
-la Chicco in general lucrurile sunt foarte scumpe, dar uneori au reduceri foarte mari, la unele produse; am vazut, mai ales pentru copii mai mari (2-3 ani si peste) reduceri f. mari la jucarii. La un moment dat aveau parca ceva parcare, super complexa, la vreo 700.000, si multe alte chestii, umariti cand apare in vitrina anuntul de reduceri;
-daca aveti careva drum in Cluj, pe Eroilor este un magazin unde au facut reduceri f. mari la haine pt. copii, foarte dragute. Eu i-am luat lui Matei pt. anul viitor tricou+pantaloni scurti 130.000, sunt firma Iana; au magazin si in Selgros, dar din pacate aici nu au facut red. probabil e alta firma care le distribuie;
-pentru noi, nu pentru cei mici: la Princess, in piata Victoriei, daca iei de 3 mil, platesti numai 1,5 mil. Eu mi-am luat de 1,5 mil vreo 4 bluze, o camasa si o fusta, in ideea ca le port la anul la servici, ca nu sunt din acelea care se demodeaza de la un an la altul. De altfel am si hotarat ca pe cat posibil o sa-mi iau chestii de buna calitate la sf. de sezon cand sunt reduceri (nu de alta dar cand apar sunt prea scumpe ca sa-mi iau cate trebuie), pentru ca oricum imi iau chestii suficient de clasice cat sa fie purtabile si la anul.
-si la Kenvelo au reduceri f. mari, eu i-am luat sotului 2 tricouri, amandoua au fost 650.000. Daca ma duc pe Brancoveanu le iau tot cu atat si calitatea e muuult mai slaba.
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by gangurici_licurici

Irina, foarte buna ideea cu reducerile. In ultima vreme n-am prea fost la cumparaturi, da va zic eu ce am mai vazut:
-la Chicco in general lucrurile sunt foarte scumpe, dar uneori au reduceri foarte mari, la unele produse; am vazut, mai ales pentru copii mai mari (2-3 ani si peste) reduceri f. mari la jucarii. La un moment dat aveau parca ceva parcare, super complexa, la vreo 700.000, si multe alte chestii, umariti cand apare in vitrina anuntul de reduceri;
-daca aveti careva drum in Cluj, pe Eroilor este un magazin unde au facut reduceri f. mari la haine pt. copii, foarte dragute. Eu i-am luat lui Matei pt. anul viitor tricou+pantaloni scurti 130.000, sunt firma Iana; au magazin si in Selgros, dar din pacate aici nu au facut red. probabil e alta firma care le distribuie;
-pentru noi, nu pentru cei mici: la Princess, in piata Victoriei, daca iei de 3 mil, platesti numai 1,5 mil. Eu mi-am luat de 1,5 mil vreo 4 bluze, o camasa si o fusta, in ideea ca le port la anul la servici, ca nu sunt din acelea care se demodeaza de la un an la altul. De altfel am si hotarat ca pe cat posibil o sa-mi iau chestii de buna calitate la sf. de sezon cand sunt reduceri (nu de alta dar cand apar sunt prea scumpe ca sa-mi iau cate trebuie), pentru ca oricum imi iau chestii suficient de clasice cat sa fie purtabile si la anul.
-si la Kenvelo au reduceri f. mari, eu i-am luat sotului 2 tricouri, amandoua au fost 650.000. Daca ma duc pe Brancoveanu le iau tot cu atat si calitatea e muuult mai slaba.
Numai bine

Ganguriciul



CHICCO sunt reduceri, dar sincera sa fiu nu m-am uitat ce au la reducere.
Haine IANA se gasesc si la noi in Timisoara, la magazinul ELLEPI tot in zona cu Chicco, mai exact langa ag. de turism ion Tiriac, parca.
Si acolo sunt reduceri, tocmai azi am intrat in cautare de haine pt. Marco.Dar n-au primit inca colectia de toamna-iarna.
Sau in Selgros. Dar atentie, daca cumparati ca multe dintre ele au defecte la tesatura.

poze
gio si bb Marco 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

salut fetelor !!!!

mai dar aveti viteza ... eu pierd sirul evenimentelor !!!!
am inceput sa va incurc numele cand vreau sa raspund...
acum cand cautam si eu un raspuns hop ..pag noi..sub noi !

o sa incerc sa ma misc mai repede !!!!!!

Giova - culca-te pe parte stanga ...stai asa si incearca sa dormi.

hai sa va mai spun ceva ... al meu bb se agita de vreo 2.3 zile mai tare ca de obicei in continuu ,am vb cu alta colega gravida si ea in 32s si fetita ei e f agitata.....nu vi se pare ciudat ?

as avea si o intrebare : Exista eco 3D in Timisoara ?


va pup
diana 29s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Diana nu ma lasa bebele pe partea stanga, se misca tare.
pe dreapta mai reusesc sa adorm, dar ii place cand sunt numai pe spate. si stiu ca nu e recomandat.
Dr. meu, Bran Daniel Walter mi-a facut 3D, pe la inceput.
acum cand merg la sf. lui sept. vreau din nou.

Fetelor va pupic, ca ma pregatesc sa plec si eu acasa.
Cu troleul cred, ca sunt sefii aici si Clau mai sta cu ei.

poze
gio si bb Marco 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eu stiu ca 3D eco nu este decat la Bucuresti, cel putin asa era in anii trecuti, o fi aparut de curand ceva, poate fetele gravidute acuma sunt mai in tema

va pup pe toate
andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

ai vazut ca au aparut si la noi 3D , ma gandeam eu ca nu se poate sa nu fi aparut


va pup pe toate
andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Ciao fetelor v-am citit doar azi da n-am fost instare sa postez nimic.m-a durut capul toata ziua si n-am facut nimic.Noroc ca am fost invitati la maica-mea la o ciorba de burta ca nici mancare n-am fost in stare sa fac.Si mi-e o ciuda ca mai am doar o zi de concediu si nu am apucat sa fac tot ce mi-am propus.Despre povestea cu fetele,e destul de complicat sa o feresc pe Angy de ele ca nu pricepe.Intre ele n-a existat un conflict,era mai usor asa.Si e mai greu ca nu intelege de ce Daniel are voie jos(el are prieteni super,sunt 4 baieti pe scara,cu tot cu el de varste apropiate si sunt ok)si ea nu.Dupa ce o sa inceapa gradi o sa fie bine.

Mergi la inceput