Vreau sa invat modele de tricot

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

chris eu zik ca link`urile sunt cea mai buna solutie
poate faci si un tutorial despre crosetat, ma intereseaza si pe mine...

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Iubika, deja am scris un fel de tutorial, dintr-o carte mai veche de crosetat a mamei, urmeaza sa-l pun pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

Uf, lasa ca o sa caut, ca mi-a tradus sora-mea un model de crosetat, si de acolo pot sa-mi dau seama cum se traduce. Da nu cred ca il am la mine acu, caut eu...


Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Buna fetele,
Ce de fete tricoteaza..!!! am putea sa ne facem o asociatie...
Vreau un model care arata ceva de genul trei randuri care sunt ( arata ca o impletituta cu alte 3 randuri... deci in 2 ....manunchiuri.. ha ca nu mai stiu nici sa ma exprim...
Asteptam traduceri in limba romana...
Cine are modele pentru copii( diverse personaje din desene animate...)?

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by lili

Buna fetele,
Ce de fete tricoteaza..!!! am putea sa ne facem o asociatie...
Vreau un model care arata ceva de genul trei randuri care sunt ( arata ca o impletituta cu alte 3 randuri... deci in 2 ....manunchiuri.. ha ca nu mai stiu nici sa ma exprim...
Asteptam traduceri in limba romana...
Cine are modele pentru copii( diverse personaje din desene animate...)?

Lili




Lili, am gasit ceva in franceza.
Jucarii: http://www.tricotin.com/jouets.htm si diferite modele: http://www.tricotin.com/modeles.htm printre care si Pokemon... trebuie luate la puricat, eu n`am avut rabdare.

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

b_bea, pot sa iau si eu traducerea si pozele si sa le pun pe site?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

Bea, multumesc mult, esti o draguta. pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Nu mai tricotati, fetele? Ce e asa de liniste aici?
Eu (inca) mai am putin la fular . Adevarul e ca in ultimele zile nu am mai avut timp de el si nu am mai progresat. Sper sa il termin in week-end.
chris am vazut ca ai pus pe site link`urile de aici! super idee! Nu mai stai sa rasfoiesti posturile pe aici, te duci direct acolo si le ai unul dupa altul. E practic!
Nu pune nici una din voi la vedere propriile creatii? Sa ma minunez si eu de ce poate sa iasa din mainile cuiva care se pricepe!...
Hai pa, ma duc la munca! Va citesc (si) de acolo!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

fetelor am vazut ca nu mai scrie nimeni aici...
Si totusi m`am hotarat sa va zic ca am reusit sa termin primul fular si deja m`am apucat de al doilea. Nu e modelul de care am intrebat aici, ci unul mai simplut.
Astept sa va laudati si voi

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

iubika, te invidiez ca ai timp sa lucrezi, vreau si io!!!
da acu nu am timp deloc deloc, abia apuc sa mai fac cate ceva la site, si tare ma mananca palmele, da sunt f. ocupata cu altele
oricum, asa cum am promis, o sa fac site-ul pana la capat.

Cristina

Mergi la inceput