Vreau sa invat modele de tricot

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Nu este un model complicat pentru ca iese o dantela spumoasa numai din ochiuri pe fata si ochiuri pe dos, fara miscari spectaculoase. Jeteul este inmultirea ochiului si datorita lui se formeaza gaurelele din model. Sa pui poza cu fularul

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

craciunitza se pare ca tu ai mai multa incredere in mine decat... MOI!
Personal nu cred ca o sa`mi reuseasca modelul dar asta nu inseamna ca nu o sa incerc... k sa nu zic ca n`am facut`o si pe asta.
Lili tu ce ai mai facut? Nu mai zici nik...

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili spune:

Buna dimineata fetelor,

Nu am prea intrat pe DC in ultima vreme.. am alergat dupa diverse acte... etc.. ca am fata mare... pe 1 incepe gradinita....
Am incercat sa gasesc la anticariat cartea aceea cu tricotaje, dar nu am avut succes....
Pe mine tricotatul ma relaxeaza.. de multe ori sunt cu ochii in televizor si in acelasi timp tricotez..
eu caut un model care aduce a ceva impletit....si nu stiu sa-l fac..
Poate stiti voi...si ma ajutati.... e pentru jacheta Andreei..

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

lili, impletitul ala e in 3, in 5, in 7? cate bride vrei sa faci? pot sa te ajut sa descifrezi modelul dar trebuie sa stiu ce fel de impletitura este.

Nu certati copiii cand viseaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

b_bea, foarte frumoase modelele!
Acum recunosc ca nici nu am avut timp sa le iau la puricat pt ca`s la munca si nu prea imi permite timpul... dar vroiam sa te intreb, pentru caciulitele si fularelele alea asa de frumoase unde gasesc instructiunile? Ca doar asa dupa poze nici in visele mele cele mai frumoase nu o sa reusesc sa fac ceva

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

La Arte v-ati uitat?

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47197&whichpage=1

Poate gasiti ceva folositor...

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

chris am vazut ca site`ul tau a evoluat putin. Asta e semn bun! Astept sa faci progrese uimitoare!
Intre timp am pus adresa la favorite

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by scarmanus

La Arte v-ati uitat?

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47197&whichpage=1

Poate gasiti ceva folositor...

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty




scarmanus, eu m`am uitat si acolo. Am vazut creatiile deosebita ale Anei68 si mi`am zis ca din mana mea nu o sa iasa niciodata asa lucruri frumoase


If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris spune:

O ce, bine ca aveti link-uri catre modele... Tre sa stau sa puric si sa aleg dintre ele cate ceva, m-ar ajuta mult daca ati traduce.
Pe mine ma pasioneaza in ultimul timp crosetatul, si m-a apucat nebuneala cu paturicile acelea cu patratele colorate, am gasit multe modele da' nu prea apuc sa lucrez asa cum mi-ar placea mie.
Eu ma gandeam ca de pe aceste site-uri sa iau modelele si sa le punem pe site-ul nostru - traduse, dar oare o fi ok? Adica nu vor face scandal ca le-am luat de acolo? Nu ma refer doar la modelul scris tradus, ci si la poza. Poate daca pun link-ul catre acele site-uri si zic ca modelul a fost preluat de acolo?
Ce ziceti?
Poate chiar le scriu sa le cer acordul...
Si cel mai bine ar fi sa-mi trimiteti poze cu ce ati lucrat voi, si cum ati facut!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adivio spune:

craciunitza, poti sa explici mai pe limba mea cum se face jeteul, ca sunt bleaga rau? te rog.

Mergi la inceput