Vreau sa invat modele de tricot

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EmaC spune:

quote:
Originally posted by mamacapra

Buna, fetelor! A comandat cineva fire de tricotat pe net?
Ma intereseaza si pe mine ata asta: www.7-pitici.ro/product/jeans/cb46725e-f2e4-48db-9d03-5bac5f3b7f0e.aspx" target="_blank">http://www.7-pitici.ro/product/jeans/cb46725e-f2e4-48db-9d03-5bac5f3b7f0e.aspx
as vrea sa stiu daca a lucrat vreuna dintre voi cu asa ceva, cum se comporta la lucru si la spalat.




Eu mi-am luat chiar de la ei roz, codul 20 parca, si arata foarte bine si se lucreaza frumos.

As mai fi luat un mov, dar nu il aveau atunci.
In orice caz, sunt fire frumoase acolo si multe nu le-am vazut prin mercerii.

Sa imi spui daca iei cum ti se pare, si daca mai iei si altceva sa ma tii si pe mine la curent te rog, ca si eu as mai incerca unele fire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittygreeneyed spune:

Hai, mai fetelor, nu mai lucreaza nimeni?!
Eu lucrez de zor, dar fara chef (ca am altele pe cap acu') la bluzita cu caluti de mare. La ce incet a mers cu calutii (cu vreo 5 ghemulete...) m-am hotarat ca la spate sa nu-i mai fac decat dungile. Asa rezolv si problema imbracatului - va sti sigur care e fata!

Kitty, mamica de Adi si Robi
Pozne de pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamarisc spune:

buna fetelor hanicutze!

va trimit si eu un link, dar pentru modele crosetate ( in limba rusa).
www.crochet.korabel.net

numai bine si spor la lucru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_roxana spune:

Servus fetelor. Vad ca sunteti foarte pricepute. Si sincer, ma uit la toate explicatiile si nu inteleg mai nimic . Si am vazut niste lucrusoare la voi atat de frumoase.
Kitty, cred ca tu ai pus pe site niste modele pentru tricotat cu tot cu diagrame. Dar nu stiu sa citesc diagramele acelea. Oare gasesc undeva explicatii amanuntite ce semnifica fiecare semn si cum se procedeaza?
Si mi-ar place daca as afla undeva cum se citesc diagramele pentru croseta. Acolo ma pierd si mai tare.
Oricum va admir si sper sa mai intrati si voi pe site sa va mai vad creatiile.
Tamarisc, au rusii astia niste modele superbe pe siteul care ni l-ai trimis. Pacat ca in ruseste.... habar nu am ce indicatii sunt.
Va pup si spor la trebusoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hermosa spune:

liliana,buna!sunt hermosa.te rog mult vreau si eu un model de fular tricotatdar si cu explicatia modelului.mersi din tot sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine spune:

Buna!
Fetelor, uitati si aici niste modele. Poate gasiti ceva interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

buna fetelor.

desi e cam liniste de ceva timp, ma primiti si pe mine temporar in comunitatea voastra?
uite, sa va arat 'permis de shedere', desi am masurat prost si a iesit muult mai mare.... buna peste 2-3 luni.

Mi-au placut enorm modelele pozate /scanate din revista veche ruseasca/bulgareasca. Acu si schema alaturi, desi nu prea stiu io ce inseamna fiecare
-cerc gol = jeteu
-patrat plin - pe fatsa
-patrat gol cu dunga- pe dos
triunguri- scazut
- parca mai sunt nishte figurine, sa zicem ca un cerc plin...acolo ce se face?
- sau linia barata? taiata?

Ca inspiratie, mai caut pe flickr, sunt pers. care au facut si si-au pozat creatia - dar asta ma ajuta mai mult la croiala, culori, inspiratie la combinatii etc.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hermosa spune:

fetelor,va salut!vreau sa crosetez si eu ceva.orice!sunt f bolnava si nu vreau sa ma mai gandesc acolo.vreau sa mi ocup timpul pe care l mai am,lucrand.va multumesc si astept vesti de la voi!va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Octavia75 spune:

Hermosa, multa, multa sanatate si ganduri cat mai optimiste. Fiind o impatimita in ale crosetatului, eu ma dau aproape zilnic pe saitul asta http://www.crochetpatterncentral.com/directory.php.
Este in engleza, dar sunt TONE de modele si tipare. Daca gasesti modele care te intereseaza pot sa te ajut cu tradusul.

37+


Octavia75 & bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hermosa spune:

MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL PT INCURAJARILE TALE,OCTAVIA75.NU STII CAT DE MULT INSEAMNA ASTA PT MINE!PT SITUATIA IN CARE MA AFLU!!

Mergi la inceput