Vreau sa invat modele de tricot

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Hermosa....sanatate.

Fetelor...vreau si eu un model de vestuta scurta, aerisita, pe care sa o port peste bluzite cu maneca lunga, fara nasturi sau fermoare.
Sau un bolero...( sper ca asa se numeste).

Eventual daca aveti o poza.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinaczm spune:

Sunt Corina si imi place foarte mult sa tricotez, sa fac goblen, imi plac mult lucrurile astea. Adica imi place lucrul de mana. Am facut o gramada de pluovere, fulare, caciuli iar acum fac un jerseu. Ultimul fular l-am facut din 60 de ochiuri, 10 pe fata 10 pe dos. Cam dupa 10 randuri am schimbat si am facut unde era pe fata pe dos si invers si asa se formeaza niste patrate,mie imi place cum a iesit, si la sotul meu, ca pentru el l-am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chrisum spune:

poate sa-mi dea cineva un link va rog cu modele pentru copii mici?Ceva personaje de desene animate sau un ursulet,pisic,ceva sa trricotez pe fata unui pulover pentru nepotelul meu de 1 an si 2 luni?Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Ooooo, ce subiect frumos ! V-am citit si m-a apucat dorul de impletit si crosetat. Imi plac si goblenurile dar nu am rabdare prea multa la cusut. Cu niste ani in urma aveam ca pasiune impletitul, am impletit de toate : pulovere(de toate marimile si modelele), fulare, caciuli, turbane,fuste si piesa forte a fost o rochie un model deosebit. Mama imi zicea ca eu impletesc orice ata gasesc!
Aici am tot cumparat fel de fel de sculuri cu ata dar nu le-am lucrat din lipsa de timp. Dar dupa 20 de pagini de subiect citite m-a apucat si pe mine dorul de impletitura.
Gata, ma duc sa-mi caut andrelele, ata si cartile cu modele. Macar sa un niste ochiuri pe andrele!
Spor la treaba !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia_702 spune:

Citat:
citat din mesajul lui chrisum

poate sa-mi dea cineva un link va rog cu modele pentru copii mici?Ceva personaje de desene animate sau un ursulet,pisic,ceva sa trricotez pe fata unui pulover pentru nepotelul meu de 1 an si 2 luni?Multumesc anticipat.

Sal! Poate te ajuta www.libracraft.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

mai, chiar nimeni de pe aici nu lucreaza cu croseta sau tricotaje??
Eu sunt mare fan si sunt in continua cautare de idei noi. Voi?

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kelly spune:

paste fericit!fetelor,dupa ce trec sarbatorile de paste ne apucam de tricotat sau crosetat?am un sac de fire si gheme mostenite de la bunica mea ....am citit cu mare interes acest subiect si mi ar face mare placere sa l continuam...va astept cu idei pt o vestuta eleganta de baiat(5-6 ani )...multumesc!o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyongyi78 spune:

eu am mai multe modele de tricotat cu personaje din desene animate. Dati o adresa de mail si va trimit cu drag pe mail sau tiparit prin posta.Se lucreaza doar simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi30 spune:

buna
eu as vrea daca ai cumva un model de tricotat pentru Tweety
agdvrus@yahoo.com
multumesc

Mergi la inceput