Fetele din America (48)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Laura senchiu io-s incepatoare la bucatarie da' promit ca dau si eu cand o sa am vreo reteta interesanta:)))

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Oana, iur uelcom. Daca reduci cantitatea de macaroane, redu accordingly si celelate ingrediente, fa si tu regula de trei simpla, care bai da uei, americanii nu o stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

of corz:))

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Si eu stiu de la tata reteta de limba cu masline, dar fara faina si fara vin (adica papa si Deiu) si e bes-ti-a-la! Cred ca e dobrogeana reteta, ca tata e constantean.
Si budinca de macaroane cu brinza, doar ca noi o facem cu scoiculitze sau melcisori, nu cu macaroane lungi. Oricum, e de-men-ti-a-la si asta!


Doamne, Doamne, ce pofta-mi facurati! Asta dupa ce ieri mi-a fost rau de aproape nu am mincat deloc...



Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Mama...nu mai vorbiti de limba ca.

Una dintre primele mele amintiri este din gradinita unde am fost pedepsita sa stau la masa pina am terminat toata portia de limba (se cer rau emoticoanele astea)...Imi aduc minte perfect cum arata necuratata si scirboasa.....si cu un soi de sos care putzea rau de tot....Mi se zbirleste parul cind ma gindesc...Cred ca am petrecut toata ziua la masa...de fapt acolo m-a gasit mama cind a venit sa ma ia acasa.


Budinca de macaroane pe de alta parte...dar nu acum ca sint la Atkins.



Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Pozele Noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Eu nu mananc carnati, ca-mi aduc aminte cand spala bunica-mea matzele si miroseau si pe urma cand umplea cu carne imi facea sila matzu' ala agatat de masina de tocat ca-mi aminteam de mirosul de la spalat

Si mai am cateva mancaruri pe care nu le mananc dar din alte motive: carne de oaie ca dupa ce am asistat la o taiere si jupuire dupa aia mi-au pus-o la masa facuta pe gratar. Eram si proaspat iesita din spital dupa operatia de apendicita si mi s-a facut o supersila

Nu mananc nici salata de sfecla rosie si mancare de gutui din aia dulce, de la o sfecla veche am facut toxinfectie alimentara si mancarea de gutui o aveam in casa exact in perioada cand imi era mai rau.

Foarte ciudat, nu-s vegetariana ca mananc carne dar daca desfac un pui sau manevrez carnea cand pregatesc ceva eu nu mai mananc mancarea respectiva. Weirdo, huh?:)))) hai ca mi-a trecut toata pofta de mancare

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:


Da, si eu salivez gandindu-ma la limba cu maslie. Sotul meu nu se atinge de ea, I se pare complect scarbos, iar eu cand fac, mananc o saptamana numa limba… Am cumparat si cateva felii de la un magazin japonez, dar nu iese asa de buna ca atunci cand fac o oala plina…
Da, grasuta incearca sa faca si ea un ban gramada. Dar de femeia care a nascut al treilea copil si incearca sa dea in judecata Plan Parenthood, sa-I plateasca pentru cresterea copilul? Ca ea era pe anticonceptionale, si nu vroia sa ramana gravida, si deabea in luna a 5 a a realizat ca este. . . .
Pentru Health Insurance, voi aveti Kaiser Permanente in zona? Am auzit ca preturile lor sant mai accesibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mirela, uite aici link pentru Kaiser Permanente:

http://members.kaiserpermanente.org/kpweb/homepage.do

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Oana...m-ai facut sa rid....si eu am o lista de chesti care nu maninic sub nici o forma:

bame (cleioase rau de tot)
ciorba de burta (cind vad burta ca un fagure ma ia sila)

Si stai sa ma mai gindesc...

Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Pozele Noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut romancutele noastre de peste mari si tari!
Scuze daca va deranjez!
Am o rugaminte mare la voi!
Nu stiu pe ce cai ati ajuns voi acolo, dar cred ca nu v-a fost usor luand viata de la zero si inca nu va e fiind atat de departe de casa.
Am o rugaminte mare la voi!
Am o prietena care din septembrie vine la voi, a castigat la loteria vizelor, iar acum e intr-o depresie si nu stiu cum sa o scot!
Am inregistrato aici pe forum si sper sa stea de vorba cu voi!
E speriata de ce o asteapta acolo, merge singura si va sta la o cunostinta a altei cunostinte.
Nu merge la un job sigur asa ca ...
Inca nu stiu decat ca undeva langa los angeles merge.
Ea spune ca romanii de acolo nu preea se ajuta intre ei, dar eu cred ca nu-i asa si orice informatie de la voi ar fi utila.
I-am spus ca pe forum acesta sunt numai oameni buni, dar mai intai de toate tre sa intre in contact cu ei!

Mihi mami lui
www.sofasoft.ro/miha/poze/dintisor1.jpg" target="_blank">Arpi
&
www.sofasoft.ro/miha/poze/lorand.jpg" target="_blank">Lori
si matusa lui
www.sofasoft.ro/miha/poze/octavian.jpg" target="_blank">Octavian
&
www.sofasoft.ro/miha/poze/bibi.jpg" target="_blank">http://www.sofasoft.ro/miha/poze/bibi.jpg

Mergi la inceput