Sezatoarea canadiana (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Zuzi, referitor la "ce va fi: baiat sau fata?", ti-am pus mai jos un link (pentru cine am mai calculat s-a verificat cu o rata buna, doar in cazul meu nu pot baga mana in foc pentru ca nu stiu exact-exact daca Diana a fost conceputa inainte de ziua mea sau dupa ... tu nu-l lua prea in serios da' eu sunt curioasa daca se mai adevereste si la alte mamici).

http://preconception.com/resources/chart.htm



Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La mine nu se potriveste nici dupa calendarul chinezesc, nici dupa celalalt calcul cu anii la care se reinnoieste organismul. Conform lor ar fi trebuit ca fetitele mele sa fie amindoua baietei. Este adevarat ca in cazul Agatei cel putin s-a verificat, este un baietoi veritabil.

Cornelia, mami de Agata (28.06.2001) si Tudora (30.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Ottawa meaaaaa !


Wow, Zuzi, are you really ? Felicitari si sa ai sarcina usoara si frumoasa si un BB sanatos !

Ia uitati aici la ce concluzie au ajuns canadienii, beeeeeey !

Cupilu' minune mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Fetelor, am facut-o! Cel mai nou membru al familiei! Ajutati-ma, va rog, cu un nume pentru el.


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

E un EL? Adica motanel? Pe pisica mea o cheama Tasha ... daca aveam motan ii spuneam Sasha .

Matei


PozeNoi

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Si FELICITARI, Zuzilici, pentru burtica, sa fie intr-un ceas bun, sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos.

Matei


PozeNoi

Carmen si Matei Gabriel - 27.10.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Zuzilici, ma bucur de vestea buna! Vreau si eu!!!
Sa ai o atitudine pozitiva, ca bebeii simt, asa cred eu. Sa fii convinsa ca daca e acolo, va fi acolo toate cele 9 luni, si se va naste sanatos si voinic.

LauraB, vreau si unul ca al tau! E o minunatie, va doresc convietuire frumoasa.

Ira, revoltator si interesant. Dar ma bucur ca mai invat cate ceva despre istoria Canadei. Asta am gasit pe net:
"The Persons Case is a legal history milestone in Canada. Five women from Alberta, known as the Famous Five, asked the Supreme Court of Canada to declare that women were persons under the law; after the Supreme Court turned them down, they appealed to the British Privy Council. The Privy Council found for the women on October 18, 1929, declaring that women were persons under the law."
http://womenshistory.about.com/od/laws/p/persons_case.htm
Si aici mai pe larg:
http://www.cd.gov.ab.ca/helping_albertans/human_rights/womens_issues/persons_case/index.asp

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

frumoase poze, Ira :) pentru citeva minute am vizitat din nou orasul "far" :) incredibila inscriptia aia cu fomeile e persoane si ele :))))

Toulouse, la ville rose


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

quote:
Originally posted by Laura B

Zuzi, referitor la "ce va fi: baiat sau fata?", ti-am pus mai jos un link (pentru cine am mai calculat s-a verificat cu o rata buna, doar in cazul meu nu pot baga mana in foc pentru ca nu stiu exact-exact daca Diana a fost conceputa inainte de ziua mea sau dupa ... tu nu-l lua prea in serios da' eu sunt curioasa daca se mai adevereste si la alte mamici).

http://preconception.com/resources/chart.htm

Laura



Laura saru'mana ... se pare c-avem baiat.

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

quote:
Originally posted by Ira

Ottawa meaaaaa !


Wow, Zuzi, are you really ? Felicitari si sa ai sarcina usoara si frumoasa si un BB sanatos !

Ia uitati aici la ce concluzie au ajuns canadienii, beeeeeey !

Cupilu' minune mare


Ira am fost si eu pe-acolo si m-am pozat cu doamnele. Multumesc de urari.

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput