Sezatoarea canadiana (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Bubbles, Zuzilici, Laurajr

eu nu am vazut nici o aurora ..., si tare mi-as fi dorit....

bine m-am uitat aseara pe la 10,30 si n-am vazut nimic, apoi m-am dus la culcare si m-am trezit de vreo 3 inspre dimineata si iar m-am dus sa privesc cerul..... si nimic.

O fi aparut aseara in intervalul 10 -1 si am ratat-o eu, a vazut-o careva...
O zi buna
Loma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Fetelor, m-am uitat si eu pe pozele cu aurore date de Bianca, trebuie sa fie de vis sa vezi asa ceva cu ochii tai. I-am zis sotului sa astepte sa-mi termin doctoratul si-mi caut teaching position in Alaska, nu-mi mai trebuie nimic altceva decit sa ma uit la stele...

Azi sint buimaca, am fost de dimineata la o serie de conferinte despre teleologie la aristotel . Prima a mai fost cum a mai fost (in special ca vorbitorul a folosit un proiector cu sumarul ideilor ), la a doua insa deja ma pierdusera, am mai priceput crimpeie, da vorba ceea am venit bou si-am plecat vaca (cred ca feministele nu-s de acord cu proverbu)

Diseara insa merg la party
Pupici de pupici la toata canadimea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

myrrha, petrecere frumoasa !!
Noi am dormit toti 3 asa prost noaptea trecuta,si la gradi mi-a zis teacher ca toti copiii au fost mofturosi, vorba mamei mele " cred ca e ceva in atmosfera " . Ofi de la furtuna asta magnetica ?
Eu azi noapte m-am culcat la 12 noaptea, doar oi vedea si eu aureola ...ma-m trezit din ora in ora dar nimic, erau nori si nu se vedea nimic...

Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubbles spune:


Raport:
- stat aseara pana am atipit afara;
- trezit la un moment dat si instalat in pat;
- deschis ochii si privit pe fereastra cel putin din ora-n ora (grija mare...);
- vazut lumina si dungi de avioane pe la 6, cand a inceput si ceasul sa sune.

Zero aurora.

Azi am muncit cu spor, pe seara planuiesc sa caut ceva poze / info pe Internet, poate or fi fost altii mai bine localizati.

Nu disper, pana acum am vazut aurora numai din intamplare

Si tu Myrrha?... Eu nu neaparat in Alaska, e ok si-n teritoriile canadiene.

Week-end placut, fetelor!

Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Nici eu n-am vazut nici o aurora.
M-am culcat ultima si m-am trezit prima, pe la 5, si tot degeaba. Mai rau e ca nici ca m-am mai culcat. Barbata-meu a si zis ca daca o tin tot asa e posibil s-ajung sa ma culc la 11 si sa ma trezesc la 12 si gata cu somnul de frumusete. Adevarul e ca in ultima vreme nu prea mai dorm noaptea bine. Sau la fel de mult ca sa zic asa.
Myrrha distractie placuta ...
Dragelor v-am acum si va urez weekend placut.

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Moaaaaaaaaama, am vazut Ottawa, sunt so-ca-ta.

Este oras exact pe gustul meu, atat de select si de bun gust....Va pun poze maine ca suntem varza de oboseala. Felicitari, Ontario .

Cupilu' minune mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Ira, daca esti socata in sensul bun al cuvantului, tot e bine ...Las ca e bine ca te aerisesti inainte de studiu, apoi sa vezi ce fum o iesi de la creierii incinsi . Asteptam pozele

Myrrha, have lots of fun

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myrrha spune:

Mai intii si mai intii, Zuzilici, vazui si eu emoticonul tau de incheiere! Felicitari! Sa ai un puiut sanatos si vioi!

Apoi, multumesc, fetelor, am petrecut, palavragit + mincat bine aseara si (nu-i asa ca-i mica lumea?) am intilnit o cunostinta de-a Cristinei, din Pitesti...

Ira, si eu am auzit ca e faina Ottawa. Saptamina viitoare venim si noi la Montreal, finally, apoi urmatoarea pe lista e Ottawa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Myrrha multumescde urari dar inca am inima cat un purice pana trec de proverbialele 3 luni. Am ceva complicatii si cand am mers la in loc sa ma incurajeze mi-a spus ca nimeni nu poate sa-mi garanteze ca n-am sa am miscarrige. Asa sunt dr. astia intotdeauna profesionali.
In orice caz eu sper cu Dumnezeu inainte ca toate or sa fie bune si frumoase si-o sa ne vedem sanatosi la prima intalnire.
Khristin iubita, ziceai ceva de prosnosticuri daca aflii cate batai pe minut are samburica ... se poate sa-mi dai si mie un pronostic pentru 'neghinita'? Deci prima foto cu el o am cand aveam 6 weeks + 3 days si sambutica avea 3,18 cm si 180 batai/min. I-a zi la baba ce-o sa fie, daca nu ti-e cu suparare.
Fetele in rest toate bune si frumoase.
Va urez un weekend superb tuturor.

Zuzilici

Nu esti bun de nimic daca esti bun doar pentru tine. Voltaire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Vichi, clar e mica lumea, daca am inceput sa devin populara pana si-n Canada ...sint chiar curioasa cu cine te-ai vazut din Pitesti, aka astept detalii minutioase pe privata .

Zuzilici , felicitari pt. micutul vioi , sa treci peste tot cu bine si sa-ti tii puiul in brate cat de curand...btw, stii ca dupa bataile inimii pe minut se poate intui sexul copilului?

Noi mai avem un pic si ne reunim ca familie, sa vedem unde-or vrea sa mearga ei, si-uite asa si noi pe langa ei

S-aveti un super weekend

Cristina

noi si poze mai noi

Mergi la inceput