Constanta la apel (45)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

angelique, bine ai venit printre constantzence, casa de piatra, shi poate citim de tine la mamici de...
xandra,

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by AngeliquedeS
Regret ca am fost prea cuminte in anii de liceu si facultate
Regret ca nu am putut deveni arheolog, desi am terminat arheologia
Regret ca nu am fost niciodata cu cortul la Vama Veche
Regret ca nu ma inteleg cu mama mea si ca nu a venit la nunta
Regret ca mi-am tuns parul cand il aveam pana la mijloc si de atunci nu am mai avut rabdare sa il las sa creasca
Si mai regret si alte prostii in functie de cum ma trezesc dimineata...

Pupici,
Angelique




Am "scormonit" pe forum. Acum sunt curioasa ce s-a intamplat cu mama ta? Sper sa nu te superi, dar daca ai atins subiectul....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

fata desteapta... a facut asigurare.

jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

roxa, drum bun si te asteptam repede inapoi.
mav, nasoala treaba.bine ca ai asigurare.lasa ca se rezolva.succes

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Groaznica veste! Nu prea am ce spune, doar ca m-a ingrozit, ma tot gandesc cat de apasator este necazul asta! Dumnezeu sa-i incurajeze pe parinti!

Tania, sunt intarziata cu urarile, scuze! Multa sanatate iti doresc!
Simona, poate ne anunti tu ceva bun!
Angelique, bine ai venit si Casa de Piatra!!!

Racushoarele Cristina& Alexia - Maria
crixia@gmail.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Nu ma mai laudati, ca inca nu s-a rezolvat! Am emotii: daca cei de la asigurari zic ca era teava prea veche sau mai stiu si eu ce?! Daca e de vina vecinul de sus, care si-a facut modificari in baie (daramat un perete, schimbat tevi, etc), probabil ca-mi vor plati reparatiile, apoi isi vor recupera banii de la vecin. Daca s-a spart teava de veche ce era si chiar in dreptul ap nostru.... nu cred ca primim nimic.... Vom vedea maine. Oricum, trebuia sa incerc! Chiar acum doua zile ma sunasera ca-mi expirase polita si am mers si-am facut alta.

Teoretic, acum am citit si eu, asigurarea acopera urmatoarele riscuri:
-incendiu, trasnet, explozie, caderea ap de zbor sau a obiectelor transportate
-carbonizarea totala sau partiala, topirea, degajarea de fum, gaze sau vapori ca urmare a incendiului,
-lovirea de catre vehicule
-distrugeri produse de animale asupra cladirilor asigurate,
-efectul undelor de soc generate de spargerea zidului sonic de catre aeronave,
-cutremur, inclusiv pagubele produse de incendiu sau explozie ca uramre a cutremurului,
-inundatie/viitura/aluviuni provenite din revarsarea apelor de suprafata, topirea zapezii ori ghetii, furtuna, uragan, tornade, grindina, ploaie torentiala, prabusiri/alunecari de teren, avalanse de zapada, greutatea zapezii/ghetii,
-caderea accidentala a unor corpuri,
-vandalism,
-greve/revolte/tulburari civile/ terorism confirmate de organele in drept,
-inghetarea apei in conducte/revzervoare/vase etc ca urm a unei avarii la centrala/instal de incalzire
-inundare provenind/ca urmare a:
>ap vecine
>spargerii accidentale a conductelor de apa, rezervoarelor/ deteriorarii robinetelor sau a altor accesorii ale instalatilor de apa din locuinta asigurata
>deversarii apei de canalizare/pluviale ca urmare a spargerii accidentale a tubulaturii sau refularii apei din canalizare
-furtul bunurilor asigurate (elemente de constructie)
>prin efractie (inlaturare/fortare violenta a oricarui ob: pereti, acoperis, tavane, usi, ferestre, dusumele, .....)
>prin acte de talharie (....)

Astept sa vad cum vor merge lucrurile maine si va tin la curent! Daca se rezolva cu asigurarea, zau ca o sa le fac reclama la toti cunoscutii mei!!!!
Desigur, daca nu se rezolva....

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna, se pare ca vestile neplacute nu lipsesc nici azi.
Din cate am citit eu printre randuri, Naty este inca in stare de soc si, are tot dreptul saracuta .
Mav draga am avut si eu parte de neplaceri asemanatoare si, asigurarile ne-au decontat contravaloarea varului lavabil deci, ai rabdare.
va pup alex nu ma mai lasa sa scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

tatiana nu am intrebat: e aerobic?
sincer:nu te-am sunat ca nu am un ban in portofel, ca astia nu mi-au dat banii, daca mai intazie o sa vand si portofelul.
azi vorbeam cu sora mea si ea a venit cu o solutie:daca o murdarim un pic pe alex si pe ea (sormea) se pot duce amandoua la cersit


jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

seara buna fetele!

deocamdata nu mi-a venit ciclul dar eu ma simt ca si cum ar vrea sa vina totusi, nicidecum ca as fi insarcinata. vedem. deocamdata nu ma gindesc la asta, am multe deadlineuri .

somn usor ! si sa auzim de bine!!!



***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreen spune:

Buna seara sau buna dimineata...

Roxanaz intr-adevar am solutii multicele pentru Bianca,sper sa le pot aplica pa rand daca nu gramada cand ma voi aduna de pe drumuri,ca acum pe langa supararea zilelor trecute s-a mai adaugat si saturatia la care am ajuns cu ea...momentan faptul este consumat...Mai tragic va fi pentru ea cand va incepe scoala si ii voi lua definitiv tv din camera.Ea crede ca glumesc...Se insala amarnic...Va plange,va suferi,dar poate va intelege...de buna voie...
Delia tot dezastru la capitolul somn ziua...din cand in cand mai rar mai trage cate un somn de frumusete de 30 de minute...In rest s-a facut un bebelus vesel,jucaus...si mai multe nu pot spune inca ma doare vestea despre Demi.

Mav eu am sotul acasa si mi se intampla diverse...asa ca m-am specializat in electricitate,retele de cablu,telefonie,schimbat de butelie,platit de facturi cu copii agatati de mine,etc...lista este foarte lunga.Sotul meu are un raspuns simplu la toate...cheama pe cineva...
Asigurare avem si noi la apartament,iar anul trecut pe vremea asta cand cu ploile alea mari ne-a inundat groaznic,mai ales la 8unde stam si cu izolatia proapat facuta.A venit inspectorul de la sigurari si primit peste ceva timp raspunsul ca le pare rau da' nu face obiectul despagubirii ca izolatia nu era bine facuta.Aiurea... da cu cine era sa ne certam?!

Angelique,Edessa bine ati venit in clubul constancentelor ...Si eu am aterizat tarziu,insa fetele din gasca veche sunt tare prietenoase...

Loreen cu Bianca(15.10.96)si Delia(26.04.05)
"Nu merge inainte mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot urma; nu merge in urma mea pentru ca s-ar putea sa nu te pot indruma; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu"



Mergi la inceput