Constanta la apel (45)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata!
si eu cu sotul suntem intr-o mare dilema.vrem sa ne apucam sa izolam balconul si ne-am gandit ca daca tot facem santier sa marim dormitorul(balconul e la dormitor), dar noi am scos si apartamentul la vanzare dar deocamdata cum e piata imobiliara acum am renuntat.dar ma gandesc ca daca marim dormitorul si apoi gasim cumparator?o sa ma oftic ca am muncit atat.

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Simona, pai exact asa te simti la inceput! Nu stiu cum rezisti sa nu faci un test. Chiar ca iti place suspansul .

Mav, succes cu reparatiile si asigurarile! Pe mine ma depasesc toate chestiile astea, asa c atotata admiratia pt. cele care se descurca singure!

Simona, hai ca m-am lamurit si eu cu Pilates-ul. Am binevoit sa bag cd-ul si in calculator, asa ca am descoperit trei fisiere. Problema e ca nu stiu eu sa le gasesc si pe dvd, dar o sa cer asistenta tehnica . Sanzi, Oana, va fac azi cate o copie si cred ca maine ajung in oras. Va sun eu.

Eu sunt trista tare si pt. ca Maria e plecata si e asa de goala casa fara ea. Ma gandesc numai la prostii si imi imaginez fel de fel de scenarii . Chiar daca Stefan plange intr-una si vrea tinut numai in brate, mi se pare asa de liniste! Abia astept sa se intoarca din minivacanta, sa o strang in brate.

As vrea sa pot zambi mai mult, pt. ca Stefan ma simte sigur, nefericita.




Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Mare tristete si durere,Delia-D-nezeu sa te odihneasca in pace.Grabnica insanatosire tatalui;multa forta pentru a putea merge mai departe,familiei.
Un "bine a-ti venit"fetelor-cele noi intrate.Frumoasa pereche Angelique,casa de piatra si mult noroc si fericire.
Mai am cateva zile pline si dupa 1 septembrie o sa fiu putin mai libera si voi intra mai des pe forum ,abia astept.Azi Mihai mi-a promis ca mi-l aduce pe Deiu la munca,sant sigura ca Deia va suferii dar el nu se descurca cu amandoi.Ii promite ca o ia data viitoare pe ea dar.........
Pana data viitoare salutari tuturor,va pup.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Am uitat ca vroiam sa va intreb ceva. Ati auzit lucruri bune/rele despre Gradinita Big Ben? O am in vedere pt. ca poate asigura transportul pana la noi si are program lung. Dar mi se pare suspect de ieftin (nu ca m-as plange, dar comparand cu alte tarife): 60 EURO/luna pt. program lung (inclus pranzul, o gustare si transportul in Constanta). Va rog, daca aveti informatii de orice fel, spuneti-mi si mie! Pe mine ma incanta Gradinita Libaneza, dar nu ar eprogram lung si noi nu avem cum sa o aducem pe Maria la 2 acasa.

Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Un coleg de-al meu de serviciu are baiatul si fetita la Big-Ben la scoala si i-a avut si la gradi, e f multumit. Ambii copii vorbesc fluent in engleza, i-am vazut si eu la o serbare, jucau o scena dintr-o piesa de Sheakespeare, erau f. haiosi...
Cornelia, intreb si eu asa... nu-i cam mica Maria pt. gradi la 2 ani si 2 luni ?
Mult succes !

Laura - mama lui Vlad

http://community.webshots.com/user/vladut111

http://photos.yahoo.com/florea_tatiana111

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Tatiana spor la rosii!!
Cornelia nefericita?E prea mult spus dupa parerea mea.Mai bine hai sa spunem putin ingrijorata.
Adinutza,Tania v-ati intors?Adinutza mai ai nevoie de carut pentru nepotelul tau?
O zi buna!



Cristina si Mariuca
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">Povestea nasterii


Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

aha super cu sala.
mai ramane sa rezolv partea financiara.
de o saptamana (lirirs - am mustrari de constiinta) incerc sa fac pilates acasa si nimik.
nu reusesc si pace.
ba suna un telefon, ba tipa alex ca nu stiu ce se intampla, ba tre sa ies afara, ba sunt rupta de oboseala etc.
ma gandesc ca pana la urma putina iesire pana la sala nu mi-ar strica.

ps.acum inainte de a incepe scoala (mai sunt vreo 3 sapt) fac si eu un apel aici: daca stiti copii care au nevoie de meditatii la mate si nu au cu cine sa faca mi-ar prinde tare bine.eu fac individual doare daca vor ei sa fie 2 in grupa si vin cu vreun prieten, prietena atunci fac cu amandoi.
ce sa zic, pana acum au luat toti ori capacitatea ori bacul, si cum ar zice un fost profesor de al meu "nu a picat unu...macar asha de pofta!"

jo si alexandra


*********
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Laura, multumesc. La varsta ma gandesc si eu, dar si la faptul ca Maria este destul de sensibila. Nu vreau sa o chinui, sper sa incepem cu dreptul, dar nu o sa o fortez, daca nu se acomodeaza. Eu o sa incep serv. la iarna si nu prea am alte solutii, ca nu ii pot lasa pe amandoi cu mama. Doru se gandeste la o bona, dar e destul de complicat sa gasim, plus ca nu stiu cine vine pana aici.

Crig, ! Am vorbit cu Maria si din ce eram de trista, acum imi vine sa rad. Nu are nici o treaba si mi-a spus: Sunt la Curtea de Arges, la manastire, dupa care a zbughit-o. Adica, mami, nu prea am timp si chef de tine! Ma bucur tare ca se simte bine.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

tatiana, vecina de langa mine si-a marit dormitorul(ca acolo avem noi balcoanele) si nu a luat nici o autorizatie.si altii de la alta scara la fel.acelasi lucru ma gandesc si eu sa-l fac, dar nu am innebunit sa fug dupa autorizatie.cine stie daca sparg sau nu in casa?

albumul meu
ziua marinei
adriana&razvan 01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by mav

Angelique, bine ai venit! Am citit povestea, am vazut pozele: frumos! Felicitari si CASA DE PIATRA!
In afara faptului ca ai devenit de curand sotie, ce poti sa ne mai zici despre tine?
....Aaaaa, cum a fost luna de miere (care abia s-a incheiat)?

Vic & Sebi (04.02.2004)



Buna din nou. Ieri nu am mai putut sa intru pentru ca s-au facut niste mutari la mine la birou si nu a mai mers reteaua si automat nici netul. Ce sa va spun despre mine, lucrez la Casa de Pensii, asa ca daca aveti ceva probleme pe aici, va astept cu drag si vorbesc serios. In luna de miere am fost la Sinaia si Sibiu - orasul meu natal, a fost nemaipomenit. Pe 15 am inceput iar munca si m-au asteptat din plin tot felul de probleme, doar veneam de odihnita, nu? Asa ca abia acum dupa doua saptamani mi-am intrat in ritmul meu normal de lucru, adica am reusit sa imi aduc lucrarile la zi.

Ma bucur ca v-au placut pozele si povestea mea si sper sa ne mearga la toate bine.

Pupici,
Angelique

http://community.webshots.com/user/kristina_deppner

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7

Nu te incrancena, lucrule bune vin cand le astepti mai putin. Tine minte:
tot ce se intampla are un scop!

Mergi la inceput