Mamici de Noiembrie-Decembrie 2005 (36)

Mamici de Noiembrie-Decembrie 2005 (36) | Autor: mamica noiembrie-decembri

Link direct la acest mesaj



SUBIECTE :
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55481" target="_blank">(35) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55198" target="_blank">(34) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55033" target="_blank">(33) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54809" target="_blank">(32) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54496" target="_blank">(31) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54184" target="_blank">(30) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53965" target="_blank">(29) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53754" target="_blank">(28) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53512" target="_blank"> (27) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53292" target="_blank">(26) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53088" target="_blank">(25) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52792" target="_blank">(24) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52562" target="_blank">(23) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52249" target="_blank">(22) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52100" target="_blank">(21) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51829" target="_blank">(20) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51735" target="_blank">(19) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51626" target="_blank">(18) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51483" target="_blank">(17) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51277" target="_blank">(16) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51100" target="_blank">(15) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50822" target="_blank">(14) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50628" target="_blank">(13) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50290&whichpage=1" target="_blank">(12) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50093&whichpage=1" target="_blank">(11) www.desprecopii.com/forum/topic.asp TOPIC_ID=49838&whichpage=1" target="_blank">(10) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49615&whichpage=1" target="_blank">(9) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49269&whichpage=1" target="_blank">(8) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48928&whichpage=1" target="_blank"> (7) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48507&whichpage=1" target="_blank"> (6) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47742&whichpage=1" target="_blank"> (5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47264&whichpage=1" target="_blank"> (4) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46568&whichpage=1" target="_blank"> (3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45762&whichpage=1" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44566&whichpage=1" target="_blank">(1)

www.mamicinoiembrie.home.ro" target="_blank">Site-ul mamicilor Noiembrie - Decembrie -Legislatie

Sarcina-evolutie pe luni, www.medicalinfo.ro/menu.php?s=gineco" target="_blank">Calculator sarcina , Listuta necesar bebe ,
Exercitii pentru gravide

Bine ati venit la un nou capitol de Noiembrie- Decembrie 2005,
burtici!

Noiembrie -Decembrie 2005



31 oct.(26.01) - Bic(30 ani), , USA, Bay Area
1 nov.(00.01) - pumukli, +
1 nov.(25.01) - Mirela Anca(36 ani), Cristian Andrei, Bucuresti, dr.Branescu- Sp.Municipal , cezariana
Cosmin(18 sep. 2002)

2 nov.(26.01) - Monet(37 ani), Maya, USA, Pittsburgh,PA
Lia, (24.04.2004)

2 nov.(27.01) - Andutzy (Atena)(26 ani), , Bucuresti, dr.Carmen Enache- Sp.Cantacuzino
5 nov.(29.01) - RaluD, , Bucuresti, dr.Vladareanu; Sp.Elias
5 nov.(29.01) - mandyksch(32 ani), , Cluj, dr.Mironiuc; Sp.Gine1, cezariana
6 nov.(30.01) - Noki Lara(26 ani), Sarah, Bucuresti, dr.Zorela Sgarbura; Sp. Filantropia
9 nov.(??.02) - Adriana 2005(34 ani), , Oradea
10 nov.(03.02) - ANEMARY24 dr. Maior Elisabeta ; Sp. Polizu
10 nov.(09.02) - dordia2000(29 ani), , Bucuresti, dr. Corina Radulescu; Sp. Caritas
11 nov.(04.02) - Ripley (30 ani) Ana , ,Cluj, dr. A. Zsigmond-Clinica D.Stanca
11 nov.(04.02) - crissta
12 nov.(05.02) - lavi02(27 ani), , Bucuresti, Sp. Giulesti
12 nov.(05.02) - Lavi(28 ani), Teodor, Bucuresti, dr. Maniu
Eva, (febr.2003)

13 nov.(06.02) - bb_alinus(30 ani), Amalia Maria, Franta, Antibes
14 nov.(09.02) - mimi dumy(28 ani), Daria Maria, Bucuresti
15 nov.(08.02) - Irinuca(23 ani), Andrei Ciprian, Bucuresti, dr. Luiliana Popescu; Sp. Filantropia
15 nov.(17.02) - roxica
15 nov.(08.02) - detlo
16 nov.(09.02) - dordia2000(29 ani), , Bucuresti, dr. Corina Radulescu; Sp. Caritas
16 nov.(2?.01) - blue80
16 nov.(09.02) - adi71
17 nov.(10.02) - corap, Andrei, Bucuresti, Sp. Giulesti
17 nov.(??.01) - zapacila
19 nov.(12.02) - mirabilis(27 ani), Iulia Maria, Bucuresti, dr.Nayel; Sp. CFR2
22 nov.(15.02) - pico(raluca)(24 ani), , Bucuresti, dr. Gliga
23 nov.(18.02) - siminaf(37 ani), , USA, California(Ontario)
25 nov.(14.02) - pineapple(30 ani), Japan, Miyazaki, Sp. Universitar
25 nov.(xx.02) - canuta-om-sucit, Dimitrie Alexandru, Cluj
25 nov.(18.02) - proadelina(29 ani), Petrosani
28 nov.(19.02) - Amparo, Bianca Maria+David, Bucuresti
29 nov.(22.02) - xandra28,Vladut Andrei, Constanta, dr. Rusa
29 nov.(22.02) - coralia76, Sibiu
30 nov.(22.02) - gabitaco


1 dec. (24.02) - ribana
1 dec. (25.02) - cristinamh(26 ani), Iris Sabina, Bucuresti, dr.D. Tutunaru; Sp. Elias
Andrei Razvan, (2.08.2003)

1 dec. (27.02) - Mihaelutat(26 ani), [Alex-Mihai, Bucuresti, dr.Al. Filipescu; Sp. Elias
1 dec. (25.02) - Anduta78, Bucuresti, dr.Mihailescu; Sp. Polizu, cezariana
3 dec. (26.02) - bubamara(31 ani), Bucuresti
3 dec. (26.02) - Ina869(35 ani), ,Rachel Georgia, Canada, Ontario
4 dec..(27.02) - lordra(28 ani), , Bucuresti, dr.D. Tutunaru; Sp. Elias
4 dec. (27.02) - dienutagraviduta(22 ani), Luca, Bucuresti, dr.Corina Echim; Sp. CFR2, cezariana
4 dec. (27.02) - Ralcat
4 dec. (27.02) - joy04(29 ani), , Bucuresti, dr.V. Horhoianu; Sp. Universitar
5 dec. (28.02) - Gaby Plesu
5 dec. (28.02) - tweety77, Alexia, Bucuresti, dr.D. Tutunaru; Sp. Elias
6 dec. (25.02) - pischi2003(mihaela)(29 ani), , Iasi
X dec. (??.02) - cristinatimariu
X dec. (??.02) - bosticuta(33 ani), Iasi, dr. Schass - Spit. Cuza-Voda
6 dec. (01.03) - Anca7699(29 ani)
7 dec. (02.03) - negaracristina(28 ani), Gura Humorului, dr.Andrei - Maternitate
7 dec. (02.03) - anamari, , USA-Pittsburgh, Sp. Milei
Alex, (24.08.1993)

Lia, (21.10.2004)

8 dec. (01.03) - Ams (Ana)(30 ani), , Roma, Italia, dr. Fanfani - Sp. Cristo Re
9 dec. (04.03) - Lidiutza
9 dec. (04.03) - Otilia, Ploiesti
10 dec. (05.03) - anda77, , Bucuresti, dr. Al.Badiu - Sp. Municipal
10 dec. (04.03) - Felicia Ilinca Teodora, Bucuresti, Sp. Giulesti
3 dec. (07.03) - Doinna(31 ani), Zoe
12 dec. (08.03) - Laura72819
13 dec. (09.03) - Alexandrina(28 ani), Mures
14 dec. (09.03) - FEE
14 dec. (10.03) - tania-z(30 ani), Sibiu, Sp.Jud. Sibiu
15 dec. (10.03) - Salisa(29 ani), Copenhaga, Danemarca, Sp. Rigshospital
17 dec. (1?.03) - ilenutza
17 dec. (__.__) - Adriana15(24ani), Bucuresti
17 dec. (??.03) - madau, Miruna, Bucuresti, dr.D. Tutunaru - Sp.Elias
26 dec. (14.03) - Buluci(27 ani), , Azerbaijan ,Baku
20 dec. (15.03) - meems(26 ani), Anais, USA, Bay Area
24 dec. (19.03) - LeeaCV(31 ani)
25 dec. (19.03) - T-Ioana(25 ani), Razvan Gabriel, Bistrita, dr. Geanta Gheorghe- Clinica D.Stanca-Cluj
25 dec. (1?.03) - Roxanal
25 dec. (15.03) - ank si bb, Bucuresti, dr. Puiu Deliana - Spitalul "Sf. imparati Constantin si Elena"
25 dec. (20.03) - Irinadum, Bucuresti
26 dec. (19.03) - maria_alexia (Maria)(29 ani), , Sibiu
28 dec. (23.03) - Camelia Daniela, Buzau
?? dec. (??.03) - paula2003, Bucuresti, dr.Esanu; Sp. Polizu
?? dec. (??.03) - MIC KEYD
?? dec. (??.03) - O Pasiune
02.ian. (1?.03) - bumbita
-----------------
80

SCORUL BEBELUSILOR :22 - 18 si 42
* printre bebelusi sunt 2 perechi gemeni *
........................................................
Telefoane utile :
Policlinica Diagnosis- tel 0212316741
Institutul Cantacuzino[/b] Laborator recoltari- tel 4113800,int 237

Link-uri utile despre :www.acegraphics.com.au/articles/dietsch01.html" target="_blank">analize si riscuri, www.ispt.ro/infectioase/" target="_blank">cum este bb-ul afectat de bolile mamei, www.nzfsa.govt.nz/consumers/food-safety-topics/foodborne-illnesses/pregnancy/" target="_blank">cum mincam , www.ivfer.com/pg_calc.htm" target="_blank">marimea embrionului in trim. 1.(Sursa - Ioana75 - Mamici de septembrie - octombrie 2005 )

[/quote]



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hello fetele!
hai ca eu nu prea am avut timp astazi sa scriu, dar oricum, am citit tot-tot!
voiam sa va zic ca maine merg shi eu sa-mi fac ecografie morfologica, cred ca 3D o sa-mi fac pana la urma, ca mi-atzi facut pofta, shi oricum, e ceva new in cta, asha ca o sa incerc. tzinetzi-mi pumnii!
pupici,
xandra

pozici cu mine
ticker bebe
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:


xandra, bafta multa la echo si sa ne spui cum ti-a iesit.

Mai am de stat pan' la 6 si gata..........weekend-ul!!!!!

Weekend placut si voua !!!!!!

Mihaela 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Corap, felicitari ptr. concediu, bucura-te de el si fa-ti toate placerile acum, cit ai timp la dispozitie..Monet superba fetitza ta cu ochisori albastri…este ca un pansament ptr, toate suferintele!Tania multumesc mult ptr. link! Coralia aici se recomanda sa bei/maninci ceva dulce daca vrei sa ai bb-le mai agitat, de ce nu incerci si tu zilele astea (de proba) sa vezi cum se comporta?Adriana sa-ti traiasca fetitza sa fie sanatoasa!Mihaela si la noi a tunat/fulgerat/plouat toata noaptea si nu am putut inchide un ochi; de ce intotdeauna vine vremea urita inainte de weekend? Nu pricep!
Aura spor la mutare, energie maxima!
Cristina in legatura cu nasii si noi am avut cam aceiasi problema; s-au oferit nasii de cununie, mai multi prieteni, s-au oferit si unchiul si matusa mea, ce mai, am fost onorati si incintati,apoi am stat si ne-am gindit ; “ ce-i mai bine ptr. copil??” ca asta conteaza cel mai mult. Pai, care-i rolul nasilor, de fapt? Nu sint ei “parintii spirituali ai copilului? “ nu trebuie sa fie in preajma, sa-l indrume, sa-l sprijine, etc. etc. Eu de abia astept sa se faca maricica finuta noastra si sa merg cu ea la cumparaturi, sa o sfatuiesc, sa-mi puna intrebari, sa-mi spuna secrete… si aproape saptaminal o vad, nici nu concep astfel, ori merg eu la ei ori vin ei la noi,relatia dintre noi este foarte strinsa si copilul simte asta.
Nasii nostri de cununie sint foarte de treaba, tin mult la ei, dar sint mai in varsta si au principii mai invechite; imi imaginam copilul ducindu-se la ei si fiind mustruluit si nu doresc asa ceva. Noi avem doua cupluri de prieteni foarte buni, cu unul dintre ei ma cunosc de cind aveam 18 ani iar George are un alt cuplu la fel, se cunosc de mult, asa ca i-am ales pe copiii lor, baiatul are 21 si fata 24 si sint foarte multumita de alegere fiindca amindoi sint tineri, frumosi, relatiile dintre noi sint deschise si sincere, nu ne impunem “ trebuie sa facem asa” ci ne consultam cum este mai bine ptr. toti.
Nasii mei si ai fratelui meu de botez au fost prieteni buni cu ai mei, dar dupa ce m-au botezat pe mine au plecat din tara. I-am vazut a doua oara la botezul fratelui meu, dupa 5 ani, dupa care nu i-am mai vazut niciodata fiindca au ramas pe-acolo. Tin minte ca mama nasului mai venea pe la ai mei cu cite ceva din afara si imi spunea “ uite, asta-i de la nasii tai” dar nu eram prea entuziasmata, in fond, ei erau niste straini ptr.mine.Noi practic, nu am avut nasi, dar nici nu am suferit din pricina asta fiindca au avut altii grija sa suplineasca absenta lor. Sfatul meu este sa stai “strimb si sa judeci drept” de cite ori acesti nasi or sa-ti mai vada copilul? Chiar daca vor veni in tara o data pe an – putin probabil fiindca prioritatile se vor schimba- cu un sac plin de lucrusoare, ce-i mai important ptr. copilul tau, sa fie cel mai tare din parcare si sa aiba toale de firma sau sa aiba niste nasi unde sa se poata duce atunci cind vrea sa se confeseze, cind vrea sa-si cumpere cu ardoare ceva si nu primeste bani de acasa, cind se indragosteste ptr. prima data si nu are cu cine se sfatui ( doar stim din experienta ca unele fetele tin secrete fata de mame) cind stie ca are un umar pe care se va sprijini si un loc moale unde sa cada? Gindeste-te din punctul de vedere al copilului, ce crezi ca si-ar dori?
Si chiar daca nu-i prea devreme sa botezi fata la 6 saptamani, tu vei sta la cheremul lor tot timpul de-acum incolo…cind pot ei sa vina in tara, cind isi vor lua ei concediu…deci tu trebuie practic sa-ti faci aranjezi programul in functie de cum si cind pot ei; mie una, nu mi se pare normal. Daca sint oameni cu scaun la cap, vor intelege situatia si nu se vor supara si oricum ii vor trimite lucrusoare. Sau, ca sa impaci si capra si varza, alege doua perechi de nasi ( unii care sa fie in preajma copilului ) si atunci problema-i rezolvata ptr. toate partile (copil, nasi si voi).
Succes!
Ina si fluturica 24+


Virsta puisorului meu:
http://tickers.baby-gaga.com/p/boa336pp_.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Xandra unde faci eco 3d in Constanta?
Irina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor,
Intru si eu sa va salut. Eu mai greu apuc sa postez mesaje, dar incerc sa va citesc mereu pentru ca imi place sa stiu cum mai sunteti fiecare din voi.
Eu sunt din ce in ce mai obosita, si daca ma laudam ca primul trimestru de sarcina mi-a fost foarte usor, acum imi e tot mai greu. Pe masura ce imi creste burtica simt ca respir mai greu, obosesc mai repede, incepe sa ma doara spatele, ba si picioarele cateodata... Ce mai, mi-e si groaza sa ma gandesc cum o sa fie mai incolo. Dar, nu-i nimic, bebitza sa fie sanatoasa.
Am vrut sa va intreb ceva: voi simtiti bebeii miscand in fiecare zi? Ca eu pana acum am simtit-o pe-a mea, dar ieri aproape n-a miscat deloc si am inceput sa ma ingrijorez. Sper ca totul e ok... As vrea sa stiu la voi cum e.
Deasemenea, v-as ruga sa stergeti numele de Anais pentru bebitza mea, ieri a venit un coleg de lucru sa povesteasca cu mine si cand i-am aratat cum se scrie numele ce l-am ales pentru fetita, el l-a citit... foarte urat. Si atunci abia mi-am dat seama ca americanii vor pronunta acest nume intr-un mod tare aiurea, care suna a... altceva si nu vreau ca fetita mea sa fie terorizata de pronuntia asta. Asa ca am vorbit cu sotul si ne vom decide asupra altui nume. Multumesc anticipat celei care va face aceasta schimbare in lista.
Va pup si va doresc un weekend placut!

Meems 22s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Se discuta la sf. episodului 35 despre botez facut devreme.
Si noi l-am botezat pe Deiu devreme, la 6 saptamini. Am stat pina la 6 sapt. doar ca sa intru si eu in biserica, sa nu ma cert cu popii aia pe acolo, ca eu oricum nu vroiam sa lipsesc de la botezul copilului meu.
Deci, botezul a fost pe la sf. lui septembrie, in biserica cam racoare, copilasii goluti. Am vorbit sa-l ia primul pe Andrei, deci apa era curata, neinceputa si f. calda, si cu toate astea a racit . Aia a fost prima raceala, si oarecum serioasa, ca dupa copilul meu a fost f. sanatos. L-am "calit" la botez... .
Deci e f. [posibil sa raceasca, ca bisericile nu-s chiar incalzite, toti adultii cind merg iarna la biserica stau infofoliti, ati vazut pe vreunul sa se dezbrace de palton?!

Eu doar am povestit experienta noastra, poate a voastra va fi mai fericita.





Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

Virsta bebe2
Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

meems- nu te ingrijora, pana in 28 de saptamani se mai intampla sa nu-l simti pe bebe o zi-depinde si de ce faci in timpul zilei,daca esti mai activa s-ar putea sa nu simti bebele asa mult . bea ceva dulce si intinde-te pe partea stanga, daca esti la servicu ia o pauza si relaxeaza-te...daca totusi ti se pare ca nu misca bine suna la doctor....

corap-concediu placut...

pe mine m-au botezat la 2 luni in noiembrie si am fost ok...dar 4-5 saptamani in timpul iernii mi se pare cam devreme...cel mai bine ar fi sa alegeti niste prieteni apropiati si sper sa nu se supere nasii de cunununie...sau cum a spus Ina

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-23
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

of, da, aveti dreptate... cu botezul... siminaf, si mie mi se pare in ianuarie destul de riscant cu bb asa mic... poate prindem si un ger de-ala de "boboteaza"... nasii pleaca, noi tragem apoi cu copilul... si copilul sufera...
cu a doua pereche de nasi ar fi o solutie, ca sa nu "ranim"... dar... ei au impus data limita 15 ian... iar eu vreau in jur de 20 febr... inainte de intrarea in post...
Ina, ceea ce spui tu vreau si eu... nu vreau ca Iris sa aiba o nasa pe care s-o vada o ora pe an... daca o vede si atat!!!! doar is patita cu nasa lui andrei... care e la paris... si de la botez pana acum a vazut-o o singura data .


Cristina 25+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Anamari succes luni la doctor; ti-a mai trecut raceala, sper?!
Cristina pai daca ai indoieli ar trebui sa porti o discutie deschisa cu ei, sa le spui clar " voi ati fost prima noastra optiune, dar exista impedimentul acesta cu plecarea si ne este frica sa nu raceasca copilul" sau spune-le cit se poate de diplomat ca aveti exemplul nasilor lui Andrei si macar nasii lui Iris sa fie pe-aproape.
Si nasii nostri au fost foarte contrariati cind eu le-am spus decizia noastra (barbata-meu m-a lasat pe mine,el nu ar fi avut curajul de jena, rusine, etc. asa ca am picat eu "oaia neagra" dar chiar nu-mi pasa, caci de obicei noi doi ne sfatuim si eu sint cea care arunca perlele si lumea ma condamna pe mine, dar cind este vorba de copil, ma iau cu toti la lupta si nu-mi pasa,sincer, ceea ce gindesc altii si las si rusine si tact deoparte)le-am explicat ca vrem sa-i implicam mai mult si pe prietenii nostri buni ( nu puteam sa le spun in fata" sinteti prea batrini si cu multe prejudecati comuniste!" ) si-i alegem pe copii lor, nasii au incercat sa ma aduca pe fagasul "normal" dar cind au vazut ca sint ca un zid de piatra si nu cedez, au acceptat ideea si gata. Cui nu-i place, pace buna, eeeeee!
M-am facut tare rea cind este vorba sa apar interesele copilului( instinctul matern isi spune cuvintul?)

Voi ce faceti la sf. acestei saptamini?

Eu aseara am spalat si aranjat in dulap niste lucrusoare primite de la o prietena, mi le-a dat de la copilasii ei,are doi baietei dulci foc, si am fost atit de incintata ! Mi-a dat doar nuante neutre,nu ptr. baietei. Am aranjat si lucrurile pe care eu le-am cumparat in timp si deja fata noastra are zestre
M-a amuzat George, l-a sunat pe sotul prietenei mele si i-a spus " iti multumesc foarte mult ptr, ceea ce ne-ai dat, dar sa stii ca nu ma corupi cu asa ceva!" de la celalalt capat al liniei s-a lasat o liniste totala si bietul om nu a mai avut replica, gindindu-se " mai, asta-i idiot, eu il ajut si el face pe desteptul cu mine?!?" la care George a continuat "daca vrei fata, trimite-ti unul dintre baieti cu sticla de tuica si negociem!" la care celalalt a ras si i-a raspuns ca da, afacerea este incheiata...nici nu s-a nascut fata si taica-su cauta pretendenti!

Pupicei la toate

Virsta puisorului meu:
http://tickers.baby-gaga.com/p/boa336pp_.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.(Donald Trump)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapacila spune:

Nu am mai scris de mult pe aici, asta e nu prea am avut timp. Am fost in concediu in tara, dupa care ne-am mutat dintr-un stat in altul, acuma sunt in toiul loviturilor, cand face bebele ce vrea muschii lui cu organele mele, ca si asa nu pot ajunge la el sa ii zic cate ceva. Oricum cand i-am vazut manuta sau piciorus nu stiu exact ceea ce a fost, m-am simtit extraordinar, mi-au dat lacrimile. E un sentiment fantastic.
DPN s-a schimbat si se pare ca va fii in jurul datei de 12 NOV. Ce sa ii faci e mai mare decat am crezut noi. se pare ca are deaja cam 3lbs, e grasut si mai are de stat pana in noiembrie.
In schimb am o problema, ma doare spatele de simt ca innebunesc, ce pot face??

Mergi la inceput