Mamici de Noiembrie-Decembrie 2005 (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Anamari, multumesc de raspuns. Azi am simtit-o miscand si banuiesc ca totul e ok. Zici ca dupa ce trec de 28 de saptamani ar trebui s-o simt in fiecare zi? Of, si-asa sunt eu mai panicoasa de felul meu si fiind la prima sarcina nu stiu la ce sa ma astept... Sa speram ca la a 2-a voi fi mai "experta".

Zapacila, si pe mine ma doare spatele! Partea de jos ma omoara. E-adevarat ca eu si stau la birou mai toata ziua la lucru si asta nu cred ca ajuta. Pe ce-mi creste burta, ma astept sa-mi fie tot mai greu. Am sunat azi la spital sa-mi fac o programare, dar nu am reusit. O sa incerc din nou luni. Mie mi s-a si umflat putin partea de jos a coloanei, sper sa nu fie nimica grav... Il tot pun pe sot sa-mi faca masaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapacila spune:

Pe mine ma doare doar undeva pe partea dreapta. Am uitat sa va spun ca asteptam un baietel, Alexander ii va fii numele mijlociu. Eu imi simt baietelul zilnic, imi vad burta cum sare dintr-o parte in alta plus ca simt foarte bine unde are capul si unde funduletul. E asa de mic si loveste atat de tare, cred ca vrea sa ma bata, nu stiu cu ce i-am gresit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

meems-sau poate la al treilea.... ca eu cand o aveam pe Lia in burtica tot dadeam telefon pe la doctor la fiecare sperietura de ma stiu asistentele si receptionistele ca pe un cal breaz(ce vreti in 11 ani ami uita omul) - de acolo stiu ca inainte de 28 de saptamani fiind copilul mai mic poti sa nu-l simti asa bine...dar daca nu il simti mai mult de o zi e bine sa le dai telefon si sa intrebi, poate vor sa te vada...

"panicoasa" -eu zic ca e sanatos sa fi sigur decat sa-ti para rau...daca ai indoieli suna doctorul...

zapacila- pe mine m-a durt mai tare spatele cand eram cu Lia si lucram 8 ore pe un scaun de pe care nu ma miscam decat la toaleta si inapoi+masa de pranz, fata de acum ca ridic, imping, car...

ina-multumiri. tot racita, doar ca acum tusesc mai mult noaptea-ziua e mai bine....

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-23
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Mie medicul mi-a spus foarte clar ca daca nu il simt intr-o zi sa il sun imediat, adica mai exact daca nu il simt timp de 10 ore e bai si trebuie sa il sun, asa ca ar fi bine sa fiti atente. Mi-a spus ca daca el nu este sa merg la urgenta, nu mi se pare ca sunteti panicoase daca nu a miscat o peioada de 10 ore.

aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Buna fetelor, ce mai faceti voi si bebeii din burtici, eu tocmai am fost in spital,unde m+au internat cu un pomelnic de simptome, acum ma simt un bic mai bine, sunt la regim hiposodat si la mai multe.Importnt este ca e ceva mai bine decit acum doua saptamini.
in rest mi+a fost dor de voi si de discutiile noastre, va pup si vorbim de luni mai mult, ca dau o raita pe la servici sa rezolv niste probleme.
28

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Laaavi !!!
ce bine ca ne dai vesti! Ma bucur tare mult ca esti mai bine. Stai acum acasa, iei tratament?

Eu nu am mai putut intra pe net de joi dupa-amiaza si abia am asteptat sa va citesc.

Ina tare haioas sotul tau! Sa-l vezi pe sotul prietenei mele, care tocmai a nascut (tot tatic de fetita) cum vrea sa le puna tifon la gura la toti musafirii si are un stres pe chip de zici ca acum i-o ia cineva si fuge cu ea in lume... tare simpatic!

Maria-Alexia si eu mi-am luat cartea caprarilor de pe centru de langa Bijuteria (e o librarie intr-o curte).

Corap concediu placut!!! Si eu ma bucuram ca tine in prima zi de concediu si, ca sa ma rasplatesc, mergeam la shopping - imi dadea o senzatie de libertate

Dienutza ma bucur ca merge programelul. Eu am calculat greutatea lui bb la 22 sapt si mi-a dat 450gr.
Voi ce rezultate ati obtinut?



Tania & Punctuletz 23+

Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapacila spune:

Vreau si eu sa va intreb ceva, cat e de normal sa iti simti bebele mereu??? Adica parca nu doarme o clipa, ma bucur enorm de mult cand se joaca pe acolo, dar cand ma loveste simt ca innebunesc de durere. Cand doar se roteste ma bufneste rasul ca e distractiv. Am 28 de saptamani si deja am cate o contractie aproape zilnic. Voi mergeti la toaleta tot asa de des ca mine? Adica cam din 2 in 2 ore??

28+ si Alexander

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Lavi, sper ca stai cumintica acum acasa... ce au zis dr??

zapacila... la toaleta.. uite n-am calculat.... da' ajung de vreo 3-4 ori numai noaptea... ziua... nu stiu, oricum, DES!!

Ina... pai am incercat sa vb cu ei... da'... bate saua sa priceapa iapa... nu a mers... mi-au raspuns politicos, ca eu aleg, da' ca ei vor tare mult sa boteze copilul.
si ca sa fie totul perfect, acum cateva zile s-au implinit 3 ani de cand ne-au cununat... ei bine, nici nu au vb cu noi in ziua aia, ce sa ne mai ureze ceva...
asa ca-s din ce in ce mai trista...


Cristina 25+ si Andrei-Razvan(2.08.2003)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Poze cu Andrei
www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro" target="_blank">Gasca noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna Dimineata burtici!

M-am intors printre voi dupa aproape 2 sapt si jumatate, timp in care am avut calculatorul stricat iar la servici mi-au taiat accesul pe acest site. Am reusit sa sparg blocajul dar sta directoarea cu ochii pe mine si tot nu pot intra sa scriu sau sa citesc ceva!

De la 1 Septembrie ramanem acasa!!!!!!

Ma bucur enorm ca o sa pot dormi mult si o sa pot vorbi cu voi mai des! Acum nu pot scrie decat seara sau in weekend!

Eu ma simt bine, chiar f.bine exceptand durerile crunte de oase(sold, picior) care se pare ca sunt din cauza maririi bazinului. Dupa ce ca sunt cat casa ma mai si maresc latindu-ma si rotunjindu-ma!

Sunt invidioasa pe voi ca va simtiti bb-ii asa bine, si asa des! La mine nu prea se vede nimic la suprafata dar de simtit il simt destul de bine insa la pipait nu se simte mai nimic. Mai am zile in care e de o lene... si nu prea face tumbe, iar de vreo 2 zile il simt destul de jos, chiar sub buric! Voi unde il simtiti pe bb? Acum spre ex. il simt jos de tot, chiar unde apar durerile de ciclu. Oare o fi vreo problema? mai am cam 2 sapt pana merg la control dar ma cam sperie situatia asta !

Daca stiti ceva va rog sa imi spuneti daca e vre-un pericol!!

Va multumesc si va pup pe toate!!!
Daca v-am suparat cu ceva imi cer scuze si sper ca o sa fie bine pentru toata lumea!!!

Diana 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

zapacila, la 2 ore? pai e f. bine, ca eu la 25+ merg cam la jumatate de ora.
acum sunt in concediu de odihna si mi-a mai usor ma intreb cum va fi cand ma intorc la serviciu (chiar daca o voi face pentru putin timp).

Felicia 25+

Mergi la inceput