Cartile copilariei- vi le amintiti? (2)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zana spune:

Si eu vreau Mica Vrajitoare, gata m-apuc sa fac
Fetelor care ati gasit-o spuneti si unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Pai au gasit-o fetele dar parca numai in Cluj. Am incercat sa gasesc editura pe Net si nici urma de ea. De mai treceti pe aici povestiti va rog si ceva despre subiect ca am vazut ca ilustratiile sunt interesante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Dar Tepisor si Rostogol (Editura Crisan) a vazut-o cineva in Bucuresti? Chiar si in anticariate?
Catalina mie mi le cumpara mama din Ro si trimite apoi prin prieteni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zebruca spune:

Nonna, ma bucur ca ai gasit Mica vrajitoare! La Cluj, pana la urma? Editia noua, sau cea veche? Vreau detalii...
Lectura placuta si ... si grija sa nu te ploua, acolo, pe matura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zana spune:

quote:
Originally posted by krelia

[purple][font=Comic Sans MS] revin si eu cu intrebarea obsesiva...
vreo sansa sa gasesc pe undeva Luna Betiluna si Dora Minodora?
pliiiizzz...priti plizzz



Mai facut sa caut...in anticariate.
Si surpriza chiar am gasit-o.
Si eu cat m-am chinuit sa 'nvat florile de pe niste cartoane din librarie gen carti de joc. Pai cu cartea asta e o placere.
Acum inteleg ce discutati voi la inceput de topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelina spune:

Ce spuneti de "Emil si detectivii" de Erich Kästner. Mie mi-a placut mult cand eram mica.
De asemenea "Aventurile lui Huckleberry Finn si Tom Sawyer".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

Mie mi`au placut mult aventurile din seria CIRESARII (Constantin Chrita). Sunt 5 volume dar cred ca le`am citit de cel putin 3 ori pe fiecare

Alte carti deosebite: Comoara din insula (Robert Louis Stevenson) si Aventurile lui Huck Finn (Mark Twain).

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by catalina2005

Fetelor multe dintre noi suntem sau vom fi in strainataturi. Spuneti-mi putem cumpara online de pe un site serios carti pentru cei mici fara frica ca ramanem fara bani ce cartea de credit. Am cauta pe ebay, pe amazon....nimic romanesc, voi cum faceti?



catalina2005 mai toate siturile de carti accepta plata prin card. dar cele mai sigure cred ca sunt siturile editurilor.

Eu ti dau un singur exemplu: www.raft.ro

La www.raft.ro/domeniu.asp?IdDomeniu=04" target="_blank">pitici gasesti selectia lor de carte pentru copii.

Plata prin card se face cu ajutorul sitului www.epayment.ro/plata_online/" target="_blank">epayment.

Sper sa`ti fie de folos!

If you love something let it go. If it comes back to you it`s yours. If it doesn`t, it never was

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonna spune:

Zebruca,draga, scuze ca numai acum am citit.Am gasit-o in Cluj,editia noua si costa 12.5RON,e de la editura ERC PRESS.Spre rusinea mea nu am apucat sa o termin de citit,caci nu am timp dar e super si imi aduc aminte povestea.
Nonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by zana
Mai facut sa caut...in anticariate.
Si surpriza chiar am gasit-o.
Si eu cat m-am chinuit sa 'nvat florile de pe niste cartoane din librarie gen carti de joc. Pai cu cartea asta e o placere.
Acum inteleg ce discutati voi la inceput de topic.



Vrei sa fii prietena meaaaaaaaa??????


.....sau, o cumpar eu de-aici http://www.carti.info/cautare.php?action=cauta&titlu=Luna+Betiluna+si+Dora+MInodora&autor=&e_id=0&ca_id=0&cond_an=%3C&an=

Krelia...viitoare printzesita
Un cerc de prieteni nu se face cu compasul.
26 august 2006

"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput