Cartile copilariei- vi le amintiti? (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Pentru cine are timp sa caute altele de acelasi gen (vedeti si preschool, etc., mergeti apoi la "Library"):

http://www.leapfrog.com/do/findpage?pageKey=infant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by ML
Emil si detectivii. Emil si cei trei gemeni. Secretul celor doua Lotte
Erich Kastner


daaaaaaaaaaaaaa! si baietii din strada pal o stie careva?!

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)



mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by ELIZA MIRON
"VITEA MALEEV LA SCOALA SI ACASA

mama, cat m-am chinuit sa imi amintesc titlul!
a aparut si mai recent, pe vremea copilariei mele, in biblioteca scolarului... parca o vad... coperte cartonate, o poza cu vitea pe gheata (parca)...

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)



mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzi spune:

quote:
Originally posted by gandacelu

quote:
Originally posted by ML
Emil si detectivii. Emil si cei trei gemeni. Secretul celor doua Lotte
Erich Kastner


daaaaaaaaaaaaaa! si baietii din strada pal o stie careva?!

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)



mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!


baietii din strada pal - A fost prima carte care mi-a scos la aceea virsta altfel de lacrimi decit cu ce eram obisnuit.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

quote:
Originally posted by ML

Aschiutza,
Am intrebat mai la inceputul subiectului despre "Taicutul Picioare Lungi". Nu stiam ca autoarea este nepoata lui Twain.. Deci tie ti-a placut? Trebuie sa mi-o aduc de la mama...



Hei, daca o mai citesc si acuma, d-ati seama cit mi-a placut! Am gasit-o si pe internet, dar fara desene, ceea ce ii ia mult din farmec...

--------------------

Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar

Ajutati un OM sa traiasca!

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Multumesc frumos Aschiuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zebruca spune:

Gandacelule, bine ai venit din concediu! nu stiu daca ai vazut, dar iaca:
"Mica vrajitoare e scrisa de Otfried Preussler si am vazut-o ieri in librarie, reeditata, format aprox. A5, editura Eva Press, 15 RON. Cea veche era mult mai draguta...", dintr-un post mai vechi, pe cand erai in varf de munte. Nu am mai sters informatia redundanta, de lene. In orice caz, am fost dezamagita de noua varianta, nici nu se compara!
Multumesc pentru situl cu ilustratori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

quote:
Originally posted by zebruca

Gandacelule, bine ai venit din concediu! nu stiu daca ai vazut, dar iaca:
"Mica vrajitoare e scrisa de Otfried Preussler si am vazut-o ieri in librarie, reeditata, format aprox. A5, editura Eva Press, 15 RON. Cea veche era mult mai draguta...", dintr-un post mai vechi, pe cand erai in varf de munte. Nu am mai sters informatia redundanta, de lene. In orice caz, am fost dezamagita de noua varianta, nici nu se compara!
Multumesc pentru situl cu ilustratori!


"The world is your playground. Why aren't you playing?" (Ellie Katz)


pai ata ete! eu voiam aceleasi poze!

ce ma oftic ca acuma e moda asta cu harry potter, e la moda domne cartile cu vrajitoare...

io eram de moda veche, vrajitaorea era vrajitoare, nici mai mult nici mai putin, adeca ceva rau si naspa... si mica vrajitoare care isi depaseste conditia in acest context trebe inteleasa...

eh! vremuri!

Frumusetea va mantui lumea. (Dostoievski)



mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

va rog eu mult, includeti in listuta si Corabia timpului de Monica Pillat. O carte superba!!!!! Ceva intre vis si realitate, o minunatie! Pentru copii mai maricei, ce-i drept.


www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-pis spune:

Nu uitati nici de Legendele tarii lui Vam de Vladimir Colin si de Un mister cu stafide de Alina Nour.

Mergi la inceput