Impreuna, Timisoara! (17)

Impreuna, Timisoara! (17) | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit! la un nou capitol.

Noi suntem:
www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Albi " target="_blank">Albi', www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=alexa00" target="_blank">alexa00(Dana), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Amutza" target="_blank">Amutza (Amalia), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Ana68" target="_blank">Ana68 (Ana-Maria), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Anda" target="_blank">Anda, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=andanii" target="_blank">andanii, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=assa" target="_blank">assa(Diana), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=b_bea" target="_blank">b_bea(Bea), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=bulina_buclucasa" target="_blank">bulina_buclucasa (Lili), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Cosmina2" target="_blank">Cosmina, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danitin" target="_blank">danitin, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=diana1971" target="_blank">Diana, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Doris-Alina" target="_blank">Doris-Alina, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Dorsilia" target="_blank">Dorsilia, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Gabi Rus" target="_blank">Gabi Rus, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=gangurici_licurici" target="_blank">gangurici_licurici, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Giova" target="_blank">Giova (Ioana), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Giuliatm" target="_blank">Giuliatm (Alina Iulia) , www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Ionela-roxana" target="_blank">Ionela-Roxana, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Irina_Claudia" target="_blank">Irina_Claudia, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mary25" target="_blank">Mary25 (Mariana), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mcrmiki" target="_blank">mcrmiki, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mihi" target="_blank">Mihi, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirona" target="_blank">Mirona, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mitzuka" target="_blank">mitzuka (Simina), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=nightloser" target="_blank">nightloser (Marius), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=oanamc" target="_blank">oanamc (Oana), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Silvana75" target="_blank">Silvana, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=strunfita" target="_blank">strunfita, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Zoe" target="_blank">Zoe

Ne-au vizitat:
www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Aileene" target="_blank">Aileene, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Alcristina" target="_blank">Alcristina, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Aldona" target="_blank">Aldona, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Alice54" target="_blank">Alice54, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Alina" target="_blank">Alina, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Angela Panduru" target="_blank">Angela Panduru, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=blackpanterro" target="_blank">blackpanterro(Adriana), www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=bvali " target="_blank">bvali, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=cgabriela" target="_blank">cgabriela, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=dia_codat" target="_blank">dia_codat, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Gianina-Alina" target="_blank">Gianina-Alina, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mindy" target="_blank">mindy, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mutti" target="_blank">mutti, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Sybille" target="_blank">Sybille, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=sim1" target="_blank">sim1, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Toria" target="_blank">Toria, www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Viorela Hoff" target="_blank">Viorela Hoff

Cap. anterioare:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54905&whichpage=1" target="_blank">(16), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54528&whichpage=1" target="_blank">(15), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53825&whichpage=1" target="_blank">(14), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53291&whichpage=1" target="_blank">(13), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52780&whichpage=1" target="_blank">(12), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52425&whichpage=1" target="_blank">(11), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52142&whichpage=1" target="_blank">(10), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51936&whichpage=1" target="_blank">(9), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51743&whichpage=1" target="_blank">(8), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51325&whichpage=1" target="_blank">(7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51077&whichpage=1" target="_blank">(6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50514&whichpage=1" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49663&whichpage=1" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48927&whichpage=1" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47912&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43779" target="_blank">(1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=23847" target="_blank">(Ideea)

Sarbatoritii lunii sunt:
Lucas Mihael fiul Gabrielei (07.08.2005, Leu)
Mary25 (Mariana)(16.8.1979, Leu)

Poze cu noi:
(1), (2), (3), (4), (5), (6), (7)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Miro, am uitat sa specific ca am schimbat ordinea la nume: Lucas Michael. Modifica, pls. Pupaturi!

Ana, du-te pe linkul din semnatura mea; am facut un album nou: Lucas.

Gabi, mamik de Eva si Lucas
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Gabi....am vazut flacaul....Tiiiiii....FRUMOS BAIAT AI!!!!Sa fie sanatos,parintzeilor.....sa va bucure mereu!Ptiui,ptiui,sa nu ii fie de deochi!....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna fetelor! Am mai fost pe la voi, dar mai rarut, dar de urmarit va urmaresc de fiecare data cand am timp.
Am si eu o intrebare, daca are cineva copil la gradinita de pe Paciurea? As vrea sa-l duc pe Bogdan acolo, sper sa reusesc, dar as vrea sa stiu cam cum este mersul acolo. Daca este cineva care imi poate da mai multe detali despre gradinita as fi tare incantata. As vrea sa mai stiu daca este cineva dintre voi cu trei copii, eu am doi baieti si as mai vrea o fetita, ideea este ca vrem trei copii. Asa ca ne-am hotarat si de luna aceasta ne apucam de treaba, ne rugam la Dumnezeu sa ne dea un bb sanatos si sa fie fetita, daca se poate, daca nu oricum il vom iubi mult!
Va doresc tot binele din lume!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_buclucasa spune:

Dragutul de Lucas!

Felicitari si sa cresteti mari!

Sunt super pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

quote:
Originally posted by b_bea

Sa iti traiasca Lucas, Gabi!!! E o scumpete de baiat!!

Giova imi pare nespus de rau ca ti-am dat sperante false, imi imaginez ca ti-e greu sa stai intr-un loc in care nu iti place. Pe deasupra mi se pare ca platiti mult daca nu aveti conditii prea bune. Ai incercat:

1. sa suni la agentii si sa le plasezi cererea ta (nu e suficient sa suni o data, suni pana cd iti raspunde unul competent si care chiar vrea sa se ocupe de tine). In general, agentiile lucreaza la "noroc", adica agentii nu se agita pentru clientul X sau Y ci atunci cand se potriveste fac lipeala clientlui cu proprietarul. Foarte putini cauta special o oferta pentru tine ca si client. Daca insisti poate o sa gasesti unii seriosi. Eventual daca ai timp treci pe la unele agentii ca sa fii mai convingatoare.

2. sa pui o cerere privata pe imobiliare.ro

Mai stiu o tipa care are 2 cam in dacia, dar e micut apartamentul. In rest, am plecat de la agentie si nu mai am baza de date cu clientii, doar tipa aia s-a ratacit la mine in agenda.





stai linistita.
am sunat la toate agentiile si rasunat. nu mi-au gasit la pretul asta, aproape de centru, et.maxim 2, cu centrala si 2 cam.
Nu e urat ap. asta e decomandat, 2 balcoane, et. 2, termopane, balcoane inchise , mobila de dormitor (mai veche), buc. veche dar cu gresie si faianta mai noua, sufrageria simpla: 2 fotolii, o masuta, o canapea si Tv, masina de spalat, in baie gresie si faianta mica.
ce nu-mi place ca in holul ala este lemn peste tot si pe tavan, dar daca cumparam o mocheta mai deschisa, sper sa se mai lumineze si holul.
are si garaj, macar atat nu mai car caruciorul pana la 2 si inapoi.Il iau direct din garaj.
au fost aseara niste prieteni la noi si mi-au spus ca nu e asa urat cum le-am descris eu. poate sunt eu prea pretentioasa, asta e.
al meu il voi face pe gustul nostru.

poze
gio si bb 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Fetelor, este un subiect la discutii generale referitor la organizarea unui bazar "Boutique pentru un BB mic", pentru Sabina...
M-am inscris si eu cu un carusel cu muzica pentru agatat de patut si organizatorii mi-au recomandat sa ma interesez mai intai daca nu vrea sa-l cumpere cineva din Timisoara. Ce ziceti, incercam sa ajutam si noi?

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Gabi, felicitari pentru baietel, sa va traiasca si sa fie sanatos.
Va scriu pe fuga, sunt cu copilul dupa mina la munca.
Fetele, am mare nevoie de voi! Inca nu am gasit chirie. Daca auziti de un aparatament cu 2 camere, indiferent de zona, chiar si nemobilat, pana in 100 euro, va rog sa-mi spuneti.
Eu sunt in concediu pana pe 1 septembrie, acum am venit la lucru doar sa-mi ud florile si sa verific mesajele, nr. meu de telefon: 0723558474.

Va pup si sa auzim de bine!

Silvana si Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti gagici,
Giova,sorry ca nu ti-am scris,dar azi am fost intr-o alergatura ....Si copilasii s-au inmultit acasa,responsabilitati mai multe,dai si fa haleala,ai grija si de Luana....si tot asa.Dunia,fata lui Marius e la noi,de aia zic ca s-au inmultit copilasii,cu toate ca Dunia,la 18 ani,nu prea mai e copilas,dar se mai razgaie si ea,deh,ca doar e fata lu' tata.....hihihihihihi....Ioana,mama draga,doar ti-am mai zis sa nu te mai superi cu apartamentul asta unde stai.....las' ca vine ea la rand casuta voastra si o sa faci dupa pofta inimii....Hai ca n-o fi foc inca un pic sa mai suporti...trece..Ce face Marcolino?Tu cum te simti?Si Clau ce mai face?
Miha,te salut din nou....Inca o data iti doresc multa sanatate si sa fie intr-un ceas bun hotararea voastra...Sa dea Domnul sa fie fetita asa cum iti doresti(eu mi-am dorit rau de tot o fetita si uite ca am).Cu gradi imi pare rau ca nu te pot ajuta,dar eu nici nu stiu pe unde e Paciurea ....Sa auzim de bine!
Lili,ce noutati mai ai?Ce face Codruta?Creste?Ce cumparaturi ai mai facut?
Silvana....hehehehehehehehe.....bine ai revenit printre noi....Ce faci?Cum ati petrecut?care mai sunt treburile pe acasa?Ce face Paul?Cum ia priit vacanta?Dar tie?Ce-ti mai face sotul?Hai,baga noutati aici....ce crezi?Intri, scri olecuta,ma pui pe jar si pe urma tuleo!Smechero!Vad ca inca nu ai rezolvat cu apartamentul....Nu stiu daca vei gasi cu 100 de euro,eu platesc deja de mai de mult 120,iti doresc sa gasesti...Poate o garsoniera la 100 de euro....Eu daca aud ceva sau vad te anunt.Pana una alta te pup si sa auzim de bine!
Gagici,sa aveti parte numai de bine!Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Sara buna la Buhe!

Acum am avut timp sa va citesc, cu parere de rau, scuzati absenta de pe forum, am motivare!
Inesuca mea draga e varza creata...febra mare, mucii curg ca la robinet, ochii ii lacrimeaza ceva de speriat, nu papa, am avut o noapte de cosmar, nu-mi amintesc in 3 ani sa fi fost atat de rau, credeam ca daca va creste, va fi mai usor cand e bundanta(asa zice ea bolnava..).
Luam antibiotic, desi am incercat fara, dar mucii au devenit brusc verzi, asa ca nu mai aveam de ales.Luam suspensie Ceclor.
Nu mai fac fata la picaturi decongestionante, am incercat Olinth, Vibrocil, Marimar, Pinosol, apa de ploaie,nu de mare...
Tuca-l mama de pediatru destept, ca frumos e foc, mi-a zis despre Pivalone 1%.Asta chiar da rezultate si tine cam 4 ore, record pana acum!
In fine, mi-e tare mila de ea, nu s-a dezlipit saraca de mine, nici la buda nu m-am dus ca striga: mama , unde peci?
Sper din tot sufletul sa-i fie mai bine, ca tare se chinuie sa respire, se sufoca, atat de infundata este.

Silvana, bine ai revenit!
Ai cautat apartament in Bazaron?
Gabi, super flacaul...e total, nu ma pronunt cu cine seamana, ca e tardiv...oricum e total...si costumasul la fel...
Miro, pe unde esti?
Ai avut probleme?
Suna-ma daca te pot ajuta cu ceva...
Va salut pe toate, ca sunt rupta...acum a adormit Inesuca...
Va mai scriu maine seara...
Numai bine si aveti grija de voi si copii, ca e plin de viroze...

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamc spune:



Poposesc si eu pe la voi dupa muuuuult, muuuuult timp(sa nu dati cu pietre!)

Gabi, vreau sa te felicit pentru minunea de baietel, e frumos foc Lucas! Sa va fie sanatos si sa va bucurati de copiii vostri!

Doris, imi pare nespus de rau ca e bolnavioara printesa!Ii dorim sa se faca bine repede.Cred ca iti e tare greu sa o vezi asa...
Hmmm, bun pediatrul asta,nu?

tuturor!

Oana si Letitia(4 luni)

http://community.webshots.com/user/oanamucenicu

Mergi la inceput