Impreuna, Timisoara! (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna seara fetelor,
m-am gasit si io cand sa apar. Acu ... cand toata lumea doarme.
A revenit sefu in tara ... deci ioc net la lucru ... mai am doar cand vin acasa ceva timp.
Da Doris, am avut ceva necazuri: pe scurt ... am cazut intr-o depresie ... din care cu greu imi revin ...
Va rog sa nu sariti. Cititi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55127&whichpage=9" target="_blank">aici daca vreti. E al 9 mesaj pe aceasta pagina.
cum necazurile nu vin singure, luni am aflat si de un deces in familie ... care ne-a facut sa fugim urgent acasa, in Caras.
Mi-a fost greu sa scriu aici, jena de tine Doris ... pentru faptul ca iar am plecat in cautare de un dr. ... si depresia asta din care nu mai ies ...
Incet, incet imi revin ...si ma voi ocupa din nou de listutza si de noile venite. Sper ca in acest week-end.

Voiam sa va aduc aminte de Mary. Ieri a fost ziua ei de nastere.
La multi ani! pentru Mary25
Gabi frumos baiat ai. Sa-ti traiasca! Sa va bucurati de el, sa creasca mare si frumos. Ce am fost io socata .... e ca e cam mare pentru 4 zile. Abia astept sa-l vad live ...
Gabi ... nu ai spus nimic de listutza. Iti place? Ce zici? Conteaza parerea ta.
Silvana abia asteptam sa te intorci. Mai intrebam si noi in stanga si-n dreapta.
Doris imi pare rau de Ines. Ai grija ... schimbarile astea de temperatura ....
Aveti grija de voi fetelor! Cu toatele.
Va pupa

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

La multi ani Mary!!!!!
Oana bine ai re,re,re...venit!!!
Tot mai frumoasa e Letitia ta!!!
La acest subiect numai copii frumosi sunt. Sper ca al meu sa nu fie exceptia.
Miro fruntea sus,unde ti-a disparut optimismul de la intalnire???
Ai baut si dupa mine, nici nu ma gandesc ca pana la sf. anului sa nu ne anunti ca sunt 2 liniute!!!
Doris imi pare rau pt. Ines.Doamne da sa se faca bine cat mai repede.
Ana am inceput sa ma obisnuiesc cu ap.Nu e chiar asa grav, au incetat si cainii sa mai latre, s-a mai racorit, si eu numar sapt. cate mai sunt pana vine Marco (parca nu mai am rabdare!!!).Abia astept sa-l strang in brate!!!
Clau e bine, suntem cam aglomerati cu munca, e unul din sefi aici, dar azi pleaca.Marco loveste de n-are treaba.Toata ziua m-a tinut in suturi ieri.Astept sa inceapa si azi, dar are program dupa ora 9 dim.
Haideti sa va arat si voua ce minunatie de lenjerie ii voi lua lui Marco din Franta:
http://www.vertbaudet.fr/web/catalogue/ficheProduit.aspx?id_produit=3000046098068X5C
Sacul de dormit il face cadou prietena mea de acolo. abia astept sa intru in posesia lui la sf. lui noiembrie, cand se intoarce tatal ei in tara.

poze
gio si bb 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna fetelor!
Giova...superba lenjeria ...pacat ca pe la noi nu sunt chestii asa faine...Marco deja e un norocos sa aibe o mamika asa de preocupata sa-i ofere numai minunatii!
Miro...cum zicea si Giova fruntea sus...si mai ales nu te lasa prada depresiei...un spirit optimist ajuta mai mult decat toate medicamentele din lume...iar noi suntem toate alaturi de tine...
Doris..sanatate multa la Ines...Imi pare rau ca e bolnava....Si noi am folosit Pivalone si intr-adevar sunt bune...dar vezi sa nu ii dai nonstop ca contine antibiotic..

Ce sa va zic Deian este un dragalas fara pereche daca il intrebi unde-i burtica isi ridica tricoul si arata cu degetelul burtoiul lui si se mangaie pe burtik...nu stiu cum a invat el chestia asta ca noi nu i-am aratat niciodata...Are o mutrita...ce sa mai zic ..imi vine sa-l mananc...


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

SIMINA CHIAR VROIAM SA-TI SPUN CA E UN DULCE DEIAN.
M-AM UITAT LA TOATE POZELE LUI SI DE CAND E MIC.FRUMOS, FRUMOS. SI CE HAINE FRUMOASE AI LA EL.
DE UNDE LE IEI? MA INTERESEZ SI EU PT. MARCO AL MEU.

poze
gio si bb 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Giova...eu hainutele le-am primit de la prietena mea din Franta care are un baietel cu 2 luni mai mare ca Deian...I-am mai luat si de la noi dar mai putine pt. ca nu prea sunt de calitate..imi plac vreo 2 magazine unu din Terra (aici sunt produse strine , germania cred..f. bune desi scumpute) si altul din kappa (langa cel cu carucioare si patuturi)..Oricum as fi vrut sa-i iau ceva si de la firmele de pe net dar nu am card visa cu care sa platesc in strainatate..ca preturile sunt asemanatoare, daca nu chiar mai mici...
Mie nu mi-au placut niciodata hainutele unisex sau alea care nu sunt clar definite...eu de mic am vrut sa il imbrac ca pe un baietel...sa vezi ce camasute frumusele avea pe la vreo 3 luni..ca alea de barbati dar in miniatura...Imi place sa fie smecheras..nu bb mic fara personalitate....

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Simina asa vreau si eu.Sora-mea i-a luat deja adidasi si tenisi si mi-a zis ca ii mai ia din astea de baiat, nu clasicile hainute de bebe.
Cu toate ca al meu se naste in ianuarie si e frig. dar numai bine pe la primavara vreau trening, adidasi, tricouri, camasi.
Ma bucur ca ti-a trimis prietena ta. si eu am sperante in sora-mea, cu toate ca unde sta ea sunt putine magazine si sunt foarte scumpe.
Ii zicea cineva, ca daca merge 80 km mai jos, la verona gaseste mult mai multe produse si la jumate pretul.
Totul e sa aiba cu cine sa mearga.

poze
gio si bb 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Giova..incearca si tu pe net...sunt o gramada de site-uri dar nu neaparat cele din ro...mai degraba cele din strainatate...Un trening de bb cam la 6 luni am vazut in kappa la 900.000...mie mi se pare mult...chiar daca e fain..asta vine cam 25-30 euro... preturi care le gasesti si in strainatate...

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Merci de laude , suntem tare mandri. Am mai pus cateva poze.

Miro, nu am mai apucat sa mai zic de lista. Bineinteles ca-mi place. E cool. Nu te lasa prada deznadejdii. Tine-te tare ca trece si vin vremuri mai bune. Hai, ca stiu ca esti aspra!

Bea, am un amic holtei in cautare de pereche. Trimite-mi mail cu poze Gabriela.Rus@datagroup.ro

Gabi, mamik de Eva si Lucas
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti banatence,
Miro....n-am stiut io ce ai matale...eheeeeiii....de citeam io mai repejor,ce de sutulete primeai si bataita la curuletu' gol....Of,of,of!Las' ca te prinde mandea....Hai,capu' sus si muta toate gandurile spurcate la gunoi.....Ce naiba,mey Miro?Pai scorpiuta te numesti sau nu?Hai,bey,ca noi astea de ne zice lumea scorpii,suntem ambitioase rau....Las' ca stam noi de vorba!Sa sti ca sunt alaturi de tine si din cauza ca tin la tine ,te apreciez si te respect mult ,am sa-ti trag o mama de bataie,teoretic vorbind,daca nu-ti revi....Te imbratisez pana mai tarziu si te pup cu mult drag!Vreau sa stiu ca esti bine si ca iti revi din starea rea!
Doris,deci a trebuit sa treceti pe antibiotice pan' la urma.....Fir-ar sa fie!Si noi continuam cu muci si tuse,dar i-am dat sirop de tuse pentru copii,Luanei,si propolis cu vitamina C si Olinth in nasuc.La noi spray-ul de nas are efect...Multa sanatate Inesucai!Tare rau imi pare ca e bolnava!
Simina,hai ca m-ai dat gata cu Deian....Zici ca se bate pe burticuta?!Parca mi-l si imaginez:grasunel,indesat si cu burtica inainte,batandu-se cu manuta aia grasunica.....hihihi....Pupici la flacaul tau frumos!
Ioana,zici ca Marco face kick-boxing cu burta ta?....Parca vad ca o sa faci flacau la 4 kg.....Na ,ca iar am scos o perla,nush ce mi-a venit asa...Va pup!
Bea,cam nasol de pretenuta ta.....si mai nasol de tine ca sa fi petitoare...tre' sa fi cu bagare de seama...Pai n-ar fi bine ca pretenuta ta sa iasa mai mult in lume?Zic si io!Ar mai fi o solutie,dar multa lume cand aude asta e contra:internetul....Eu sunt exemplul viu....Numai bine si succes prietenei tale!
Iar cu sarcina,pai eu am avut presentimente inainte de ambele sarcini si durere ca de ciclu am avut....Fa-ti un test!
Oana,bine ai revenit!....Ce face Leti?Cred ca e o domnisorica acum.....Sta in fundulet?Ce mai faci tu?Sa auzim numai vesti bune!
Zic si io cu intarziere LA MULTI ANI! pentru Mary!
Fetele,hai ca va pup si mai vorbim!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Sara buna, Timisoara!

Am ajuns si eu acasa.
Inesuca mea e mai bine, spre bine...nasucul s-a oprit, mai e putin infundata dar poate respira mai bine.
Febra nu mai avem deloc, mai luam doar antibioticul, si Pivalone la nevoie in nasuc, mai mult noaptea, atunci e mai greu, dar, azi am papalit, supa cu galuste, si putina carnita, iar spre seara, am papalit cu foame, de toate, semn bun , cred...
Ne facem noi bine si recuperam, va multumesc la toate pentru sustinere...

Oana, tare mi-e dor de tine, intra si tu mai des, cand doarme Leti.
E tot mai frumoasa...
Bea, zici ca ai citit povestea noastra?
Cand ne vedem la o cafa?
Mai am concediu pana in 29.

Si acum pentru Miro, cu dedicatie speciala!
Miro, stii ca tin mult la tine, asa, zapacita cum sunt eu...sufletul meu e de aur, cel putin asa zic toti cei dragi sufletului meu.
Miro, cum sa te pot ajuta sa intelegi, ca oricat de lung si greu va fi drumul pe care-l vei strabate, pana D-zeu se va indura sa-ti dea cel mai frumos dar din lume,nu trebuie sa cedezi sub nici o forma.
Multe mamici au facut copii fara nici un efort, pur si simplu, eu inebuneam de ciuda...
Mai rau, altele faceau avorturi, iar eu plangeam pe strazi, cand vedeam mamici cu copii...
E, uite, eu sunt din acea categorie care am primit acest cadou minunat dupa enorme sacrificii, si poate, de aceea, apreciez acest dar infinit mai mult decat alte mamici.
A fi mama nu e usor, dar a fi o mama foarte buna, e cumplit de greu...
In primul rand, trebuie sa iti aduni toate gandurile, sa te mobilizezi mereu, nu ai voie nici macar pentru o zi sa iesi din trafic...
Apoi sa te gandesti, de ex., daca vrei sa slabesti, ai o motivatie, nu? indiferent care ar fi, dar o ai...
Sau, vrei sa te lasi de fumat, e greu, dar si pentru asta inainte ai un tel...
Asa si in problema ta.
Fixeaza-ti un drum, la capatul caruia, tu vezi deja soarele, chiar daca numai cateva raze, el este acolo, si straluceste pentru tine...
Trebuie sa ajungi la el, sa-i simti caldura, nu ai voie nici o clipa sa spui, e prea departe, il privesc de aici de unde sunt: NU!!!
Tu esti ambitioasa, motivatia e una clara, si daca ar trebui sa faci totul singura, fara sprijinul sotului, nu-i nimic, mergi mai departe, va fi copilul tau, suflet din sufletul tau, inima din inima ta...
Barbatii sunt asa cum sunt, nu pune la suflet.
Lupta, Miro, esti o invingatoare, cazi, si te ridici, iar, si din nou, pana cand, destinul va fi invins...
Eu te inteleg poate cel mai bine, tu ai dupa cateva luni de nereusita deceptii?
Dar eu?
Nu mi-e rusine sa spun, vindeam lucruri din casa si aur, ca sa pot face injectiile necesare, trecea inca o luna de tratament, si nimic, atunci, plangeam, urlam, atat am plans, ca simteam cum lacrimile se transforma in pietre, atat de tari, incat puse una peste alta in 6 ani, am format un munte, pe care am calcat, m-am intepat in talpi, dar nu m-am lasat pana nu am pus steagul in varful muntelui.
Atunci am putut striga : Victorie!
Da, eu sunt acum acea mama, care demult, vroia sa se sinucida, sa moara, sa plece departe in lume, sa nu mai auda de medici retardati, si avari dupa bani, sa nu mai suporte dureri fizice.
Dar acum sunt mandra de mine.
Sa nu crezi ca voi putea uita vreodata,cum schimbam medicii, de la unul la altul, fiecare punea alt diagnostic, asa incat, cu dosarul in fata, debusolata de tot, mi-am luat inima in dinti, si intr-o noapte, impreuna cu Radu, am trimis un e-mail la un centru de fertilizare din SUA.
Spre surprinderea noastra, dupa ce am scanat si trimis toate analizele si documentele, am primit in sfarsit un sfat competent, acesta a fost punctul pe I.
Am stiut ce trebuie sa fac mai departe.
Am fost chiar invitata acolo, dar costa mult prea mult pt. mine, dar, am pastrat legatura cu medicul de acolo, pana am ramas insarcinata.
Asa, ca, Miro, draga, capul sus, si cu toate fortele inainte: viteza Turbo!
Suntem alaturi de tine, si nu uita sa plangi, ori de cate ori simti nevoia s-o faci, te ajuta mult sa te descarci...e normal!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput