Impreuna, Timisoara! (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Fetelor .... va multumesc din suflet.

Stiam ca tre sa-mi primesc portia din toate partile.
Se pare ca avem nevoie de o noua intalneala ... sa-mi primesc sapunelile, ce ziceti?
Saptamana viitoare ... intr-o zi? Sau in week-end?
Va pup pe toate.


Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna dimineata Timisoara!
Sa inteleg ca inca nu s-a trezit nimeni? Sau va beti cafelutele de dimineata pe la munici? Sau va lucreaza sefii de dimineata la greu?
Intr-adevar cred ca ar fi binevenita o noua intalneala...cine e pentru sa se anunte si sa propuna ziua locul, etc...ca eu nu prea le am cu astea....
Doris..bine ca ati scapat de febra...daca mananca cu pofta deja e semn bun...Santate la Inesuca!
Ce mai e cu Albi' e plecata cumva in concediu/vacanta? Ca ea de obicei intra destul de des!

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neata, Timisoara!
Am luat si eu raceala de la Ines...ma simt groaznic, am febra...
Spuneti-mi si mie, daca merg la Ines, e vreun pericol sa ia iar de la mine, daca e sub antibiotic?
Sau mai bine sa o las in grija mamei si a bunicii, si sa stau la mine acasa sa ma refac, evitand astfel contactul cu ea?

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

neatza gagici!!
Doris imi pare rau ca esti tu gripata, dar lasa ca un om mare suporta mai bine decat un copil. Important e ca Ines se simte mai bine acum.

Mirona multe jordite la fundulet!!
Trebuie sa ne intalnim, dar cand?
weekendul urmator vine cumnata-mea cu italianul ei. Deci... sambata si duminica am musafiri. Bine ca nu dorm la mine, ci la hotel. Ce rea sunt!!!
Weekendul asta vrem sa mai aranjam prin ap., ca sacii cu haine sunt de sambata in mijlocul sufrageriei. Si cum luni sau marti vine sora-mea pe la mine, sta o noapte si pe urma pleaca in Italia , tre sa pun casa in ordine.
Si nu mai vine numai cand nasc eu. Sunt asa naca!!! Si mi-e ciuda ca nu am concediu acum, ca m-as fi dus in Alba sa mai stau cu ea.

Ana tu cu gurita ta.... ma faci sa fac un flacau de 4 kg, sa ma rupa toata. dar e de asteptat dupa cele 5.600 kg ale lui clau la nastere.
Sapt. asta mergem la eco, abia asteptam sa-l vedem pe nebunaticul nostru.

Am pus poze de la nunta din 31 iulie si cateva cu mamele si sora-mea de sambata trecuta.

poze
gio si bb 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Giova
..............5.600 kg.........

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

da, Simina atatea kg, si ai vazut acum ce slabanog e!!!!

Sunt fericita!!!!
Din 13 sept. mergem in Creta, la un hotel de 4*!!!!
Abia asteptam, de 3 ani n-am mai fost intr-o vacanta.

poze
gio si bb 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Giova..inca nu imi revin...cata ditamia burta o fi avut maica-sa???
Felicitari pt.concediu...il meritati dupa atata timp...sa faceti poze multe sa ne minunam si noi...Sa vezi ce bine o sa-ti pice...iti aduni energie pt.lunile care o sa vina si pt. nastere...Cu ce mergeti? Avion sau autobuz?

Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Miro, fruntea sus. Binele vine cand te astepti mai putin, dar gandurile negre sapa urme adanci. De trei ori am fost SIGURA ca voi avea un bebe si ... nimic, chit ca erau indeplinite toate conditiile. Cand ne gandeam deja sa facem ceva analize si sa verificam ce se intampla ... a aparut Lori, spiridusul nostru drag. Minuni frumoase se intampla mereu.
Doris, bine ca se simte mai bine comoara ta. Si eu pateam tot asa, cand se inzdravenea Lori, preluam eu raceala. Pediatra spunea ca risca sa ia de la mine din nou boala dar nu s-a intamplat niciodata asta. eu bagam tratament intensiv cu Fervex, picaturi de nas, bai fierbinti la picioare si un masaj zdravan cu spirt si incercam, in cele cateva zile de raceala zdravana sa nu stau foarte aproape de nasucul puiutului, sa nu-l pup si sa nu stranut cu ea in camera.
Concediu frumos tuturor celor care mai pleaca!
Nu mi-a raspuns nimeni la sugestia de a o ajuta pe bebe Simina, vezi subiectul "Boutique pentru un BB mic" de la discutii generale.
E vineri, asa incat iar bag viteza, sa reusim sa plecam pana maine din oras, ca sambata e meciul cu Steaua si trebuie sa fiu la datorie.

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Uite pozele din excursia de saptamana trecuta. Va plac?

http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=427040998


Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Danitim link-ul de sus nu merge. Eu le-am vazut in cel de jos.
Am citit despre bazarul Sabinei, dar habar n-am cum functioneaza. Eu nu am lucruri de bebe pt. scos la licitatie.
Simina mergem cu avionul, partea proasta e ca nu am mai gasim bilete numai de pe Bucuresti, dar nu e nimic, mergem sa cunoastem personal prietenele de la mirese de 2006.
Ana acolo la magazinul unde m-ai trimis tu pt. saltele, am gasit la 3 mil. Cel mai ieftin. E modelul baza, dar nu ma intereseaza, pt. un an. Si asa e super mult, dar asta e.
Mersi inca o data de informatie.

poze
gio si bb 19+

Mergi la inceput