m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

ola!

LA MULTI ANI ROXANA!!!!

sa fii fericita alaturi de frumoasa ta familie, sa-ti pastrezi veselia si umorul, sa-ti fie viata lina!!!

Simona, iti inteleg framantarile, si noi avem mari probleme cu cosntructia aflata in faza incipienta, avem deja probleme cu somnul din cauza asta.

azi noapte gagalicii mele i-a fost frica de furtuna , am luat-o langa noi, pap-o mama!

pupicei

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 4 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuzza spune:

am zis ca nu stau, vad ce faceti voi si fug dar.....

LA MULTI ANI, ROXA!!!!
sa fii sanatoasa, plina de noroc si fericita!
si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

LA MULTI ANI!!!!!

Roxa

Sa fii sanatoasa si sa ai o viata minunata alaturi de baietii tai!

Pupici!


Ioana& Alesio, ingerasul nostru(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

salutare, fetelor
desi nu v-am mai scris demult, am citit ce mai faceti.
as vrea detalii despre "danone" si de ce nu il indicati, pt ca fata mea numai iaurt de asta papa. ar trebui sa il schimb?? mie mi se pare unul dintre cele mai bune... m-ati pus pe jar...
saptamina viitoare Stefania face un anisor de care ne mandrim, ca a trecut destul de usor si ffff repede...
nu stim cum sa sarbatorim sa impacam pe toata lumea, pt ca locuim deocamdata in garsoniera si spatiul e ffff mic, dar ne-om descurca.
avem si noi poze, dar inca nu stiu cum sa le pun pe net.
va pupam pe toate si revenim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salutare fetelor. Sunt varzaaaaaaaaaaaaaaa murata si franta!!!
Multumesc pentru urari :))

Simo, ma astepti pana in 20 sept. cu adresa aceea? atunci merg eu si ma uit si-ti spun, ca pana in 25 parca mai e timp, nu?

Sa va zic, am primit niste cercei din aur frumosi frumosi de la colegii mei. Toti mi-au laudat mancarea, mama mea e artista, ea m-a ajutat. Stie ea sa dea gust maionezei, face niste snitzele excelente. Io ma chinui sa invatz :))

Cristiana
, eu am avut mare noroc asta noapte. Desi m-am trezit ingrozita de furtuna si mi-am zis ca uite ce potop in Ziua Crucii, tziky a dormit ca lemnul. S-a trezit saracul mai catre dimineata. Am observat ca are o afta in gura, e cam urata...de la prostiile din parc bagate in gura.

va pup fetelor,
pe curand!

nu uitati, cine deschide capitolul urmator, sa scrie cap. 16 si sa copieze lista.

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

La multi ani, Roxa draga!!!! Sa fii fericita si implinita toata viata si sa aveti parte numai de bine si de iubire!!!!!! Azi l-am zarit pe serban si pe buni lui in parc, da' noi ieseam si ei intrau asa ca am ramas cu saluturile numai...de data asta!
Lizzie mica e tare maraita, cred ca astia is caninii....eu nu mai pot, si imi si pleaca sotiorul la bucuresti pana marti!
Da, Nonna, noi eram...da' am stat putintel, ca trebuia sa mergem in gheorgheni dupa ceva cumparaturi.....da' cred ca vom merge in fiecare zi pe acolo, cu conditia sa nu ploaie....noua ne place si in parcul mare, ca e loc de exersat plimbatul, dar si aici e frumos....am veni la groapa de nisip, da' ne-am lasat galetusha si accesoriile in italia, ca nu mai incapeau in portbagaj la venire....da' cred ca saptamana viitoare ajunge la noi
Fetelor, eu va pup ca trebuie sa imbaiez Elisu, sa pregatesc papa de drum la hazband si sa ne giugiilim nitel inainte sa plece......si pooate daca nu obosesc prea mult cu culcatul albinutzei
pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

La multi ani, Roxana, si sa ti se implineasca toate dorintele!

Va citesc mereu dar sunt mai lenesa cu scrisul. De data asta m-am mobilizat pentru ca e pentru o cauza nobila. Poate va mai amintiti interventia Pashoshei, la un moment dat care cerea sprijin pentru operatia la inima a unei micute orfane, pe nume Bella, in varsta de cateva luni, care s-ar putea sa moara daca nu se aduna 10.000 EUR pana la sfarsitul lunii acesteia. Subiectul se dezbate si la Discutii Generale si la Ajutor Umanitar.
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55687&whichpage=18

Poate reusim si noi sa ajutam cu oricat de putin, mai ales ca suma
necesara nu este chiar imensa?!
Sa facem si noi clujencele cate o fapta buna din cand in cand!
Exista si un site deschis cu aceasta poveste trista:
http://bella.netfirms.com/

Conturile unde se pot face donatii sunt urmatoarele:
BRD, agentia Rahova Bucuresti
BIC (cod SWIFT) BRDEROBU
Nume : Ionescu Adrian
USD COD IBAN RO24 BRDE 410S V561 1383 4100
EURO COD IBAN RO20 BRDE 410S V561 1391 4100
RON COD RO 52 BRDE 410 SV 541 800 641 00<>


Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

eu sunt bucuroasa sa spun ca am donat deja ptr Bella!

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 4 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Mei fetelor, are dreptate ilinca....si mai este si bazarul pt. Bella unde sunt niste lucrusoare tare dragute de cumparat, la preturi f. buna,iar banutzii ajung la Belutza...am pus si eu cate ceva, mai trebuie sa vad ce mai am.... faceti si voi o vizita la Bazar pt. Bella!
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Fetelor!

Dupa lupte seculare am ajuns la medic, sunt in regula, astept rezultate la teste. Pe langa gineco am fost si la un bioenergoterapeut - stand acum drept si judecand tot drept am ajuns la concluzia ca ieri m-am exaltat degeaba venind de la el, doar pentru ca nu-mi spusese nimic care sa ma ingrijoreze. Mi-a placut experienta, o sa merg si la niste sedinte de "vitalizare" dar adevarul gol-golut este ca eram intr-o pasa proasta si a stiut sa apese pe pedala potrivita, mai bine ar profesa psihologia.
Oi fi fost coerenta pana acum? Concluzia este ca sunt zdravana, desi nu par, atat la corp cat si la cap, dar stresata si in concluzie dezechilibrata energetic.



Mergi la inceput