m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutare fetelor

LA MULTI ANI MARIILOR!!!!!

Eu mai rar dau pe aici, dar de cititi va tot citesc....de ce rar?Pai din cauza de bazuc cotropitor si urlator si catarat pe mama-sa pan-o lasa fara suflare!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Carrie multumesc stiu acum unde e.O sa dau si eu o raita pe acolo saptamana viitoare.

LA MULTI ANI TUTUROR MARIILOR SI MARIANILOR!

Familia mea
Razvan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

GATA! AM SI EU NET!
Mai fetelor dragi, azi am fost sa vad strugurelul Marianei, care-i un dulce si un scump de-ti vine sa-l iei acasa!! Si dupa ce vezi cat doarme si cat e de cuminte cand se trezeste chiar ca l-ai lua la tine !!! E adorabil, pe cuvantul meu de onoare, nici n-am cuvinte sa va spun ce ingeras e!!! Am si niste poze cu el si Mariana da' nu stiu ce drivere de usb trebuie instalate maine si abia atunci le voi putea pune pe net.
Tare ma mai bucur ca sunt asa multe fete de prin cluj, deoarece prin primavara cand "dadeam" rondul prin partile astea erau doar Roxana, Cristiana, Mariana, Adela, Flavia &Tuchi( pe care o felicit pt. fetita, ca nu prea am avut cand)....sper sa nu fi uitat pe cineva, da' ideea e ca eram tare putintele...da' faceam noi ceva treaba, ai fetelor???
Una peste alta, eu ma reapuc de facultate, si anume imi reiau anul 3...dar cu mici schimbari, adica un transfer de la litere, unde eram inscrisa in letala combinatie rusa-engleza, la teatrologie..... abia astept, cu toate ca am impresia ca va fi un mic calvar, a mea fiica stand non stop cu mine de cand s-a nascut pana acum cand are 1 an si 2 luni.....dar o scoatem noi la capat, cu ajutorul lui Mihai!
Adela iti urez bafta la gasit chirie si la acomodat in Oradea!!! Acum cateva zile ma gandeam le voi, fiind in parcul din spatele bisericii de pe Albac!
Oare sa luam in considerare posibilitatea gradinitei???? Mi se pare cam mititica Elise, si in plus are un caracter....abia rezistam noi uneori.....
Va pup fetelor si abia astept sa revin...cu poze cu tot!
Florina, mamica -ei Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

AAAA, si LA MULTI ANI MARIILOR!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao

Florina, bravos, ce ma bucur ca ai din nou Internet! Ce bina ca ai fost la Mariana sa-i vezi strugurelul - cum ai spus, cred ca e o dulceata. Cum se descurca fata noastra? Abia astept sa vad poze. Pune si cu Elise, ca mi-e dor de ea, mititica, ce rau imi pare ca va vad rar..

Va las acum fetelor si va pup pe toate,
Roxa



"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Cu pozele trebuie sa aveti nitzica rabdare, ca n-am instalat inca usb-urile alea! Da' merita toata rabdarea din lume, la cat e de scump Simon......
Hai sa va mai zic de Elise: la capitolul dinti e tare chinuita, ca intr-o saptamana jumatate s-a pricopsit cu 4 masele; apoi au iesit cei 2 de jos, la care a fost dificila saracutza.....si acum asteptam caninii, ca e tare umflata la gingii....si smiorcaita, si amarata toata ziua!
Am facut vaccinul de 1 an la aproape 1 an si 2 luni....si mai trebuie sa ii dea in picior si doza orala luna asta!!! Cine a zis ca viata de bebelus-copilas e usoara?????
In schimb cu toate ca fundalul e zbuciumat ea ramane atat de plina de viata si de activa incat de multe ori eu nu ii fac fata.....
a si inceput sa mearga super o.k., asta in conditiile in care a stata nici o saptamana cu hamul si deja zburda singurica prin parc......era si cazul la ce start tarziu a avut la pasit....
Eu va cam las deocamdata ca sta scumpu' de sotior la spatele meu precum capcaunul.....isi asteapta si el portia de net....iaca, asta e!!!
pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fetelor va doresc un we super.Eu duc copilul la mama azi si ma relaxez pana duminica ca sunt la capatul rabdarii.Au inceput crizele si in pubic
Sambata plecam la o matusa a sotului in Maramures.Ne "vedem" luni.


Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Fetelor, am dat o cautare si am dedus ca in prezent suntem la capitolul 15 cu topicul nostru!!! Nu e ca-i fain? Suntem harnice. Deci la urmatorul topic cu Clujence, cine va deschide, sa nu uite sa ia listuta si sa puna in titlu cap 16 :))

Azi am foarte multa treaba: spalat, calcat, ordine, cumparaturi etc asa ca nu scriu mai multe, dar poate intru diseara sau maine sa vad ce ati mai facut voi!

Va pup,
Roxa

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

'Neata fetelor
Roxana, si eu am program artistic....de fapt mi-a mai ramas sa gatesc, ca m-am mobilizat deja!!!!!
Nu facem noi o intalneala in parc duminica???? Am tot citit ca ies la plimbare fetele cu bebeii.....poate reusim una comuna in parcul mare.......
Noi oricum vom fi prin zona!
Ce faceti in weekend????
Va las si fug cu treaba!
Pupici
Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Olaaaa
Am avut o zi grea, de dim treaba treaba si iar treaba, am calcat 100 de camasi in vreo 2 ore si jumatate, apoi am facut cumparaturi la piata si la Billa, ala miku' a fost delicios in carucior din ala cu masinuta, invartea volanul si vroia sa-l linga...

Maine mergem la un gratar la Baisoara, iar daca ajungem acasa mai repede, poate ajungem si in parc, dar seara, acolo la rondou, la fantana arteziana, io nici n-am vazut statuile :)) De obicei seara Serban sta pana pe la 20:15 cu bunica'sa.

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput