m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:

Am mai scris acest mesaj, scuze ca ma repet, dar mai sunt 3 zile de inscrieri.

Am o rugaminte.
Am inscris-o pe Clara la gradinita Anabella (in spate la Ursus, pe Otetului), dar fiindca ne mutam n-o voi mai putea duce acolo. Din Zorilor e cam departe, nu e in drumul spre servici al sotului, nici programul nu coincide cu al lui, iar dupa ce se vor naste prichindeii, nu ma voi putea ocupa eu de dusul-adusul ei. Trebuie sa gasim o gradinita mai aproape de casa. Am platit deja avans si nu pot recupera banii doar daca duc un copilas in locul ei. Daca stiti pe cineva care vrea sa-si inscrie copilul acolo, va rog sa-mi dati de stire. Trebuie sa fie de 2-4 ani, la sectia engleza. Gradinita incepe din 12 septembrie.


Tatiana 22+ cu si si
Clara Maria
(31 ian 2004) Album 1 Album 2 Album 3Copilasi ian-feb2004


www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa spune:

Salut,
prietena mea care are un baietel de 2 ani si 4 luni a fost in misiune pe la gradi.
A facut un tabel cu punctaje. Le-a acordat de la 1-5 (1 cel mai slab).
A urmarit situare, luminozitate, educatoare, pret, tot.
Incerc sa va spicuiesc cate ceva. Toate se refera la amplasare si distanta fata de interservisan (zona noastra), situarea se refera la amplasarea in cladire, sunt si amplasate la demisoluri :((. Mijloace: scaune, mese, loc de joaca. Dist: distanta fata de casa. Si total punctaj. Cel mai mare e cel mai bun.
Coloanele ar fi: nume gradi, situare, luminozitate, atmosfera, mijloace, curte, personal, dist., pret, Total

Gradinita Stat 2 5 1 3 5 3 5 4 28
Tandarica 2 2 3 3 4 4 3 3 24
Gina 5 5 4 4 4 5 1 4 32
Bobocel 2 2 2 3 1 3 3 3 19
Happy K. 3 3 3 5 4 3 4 1 26

Mai avem de mers la Tandarica pe alverna.
Inca ma mai gandesc daca sa o dau sau sa o mai las, are doar 2 ani si 3 luni.... nu stiu, tot la program o sa fie apoi. Mai vedem. Ziceti si voi.

Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Azi Razvan al meu face 1 an jumate si stau eu si magandesc ca in curand trebuie sa intre in comunitate.De catva timp am inceput sa fac un sondaj de opinie in randul mamicilor cu copii intre 1-3ani.Majoritatea tind sa isi ia femeie la copil cica e mai bine pentru el sa mai stea acasa.Am vorbit si cu o pediatra si mi-a zis sa il las macar pana la 2ani jumate acasa .Intrebarea mea e nu se integreaza mai greu daca ii dam mai tarziu la gradi?Nu se "salbaticesc" prea tare stand acasa?
Daca stai bine sa te gandesti intre pretul dat la o gardi buna si o femeie tot pe acolo iesi.

Voi cum ati procedat?

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am uitat sa va intreb voi de unde cumparati pantofiori pentru copii?Eu vreau sa ii iau pantofi la Razvan dar nu sunt multumita de ce am gasit.Am nevoie de pantofi cu ridicatura din talpa mai pronuntata ca are tendinta de platfus si asa ne-a recomandat medicul si sa fie de piele.

Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Tatiana, dar femeile alea de ce nu-ti dau banii inapoi daca vine pur si simplu un alt copilas fara sa-l duci tu? Mi se pare absolut incredibil ca dupa tine nu a mai venit nimeni...imi pare rau cand aud chestii de genul asta, chiar nu cred ca daca ar avea putina bunavointa, nu ti-ar putea da banii inapoi, in fond e un motiv serios, faza cu taiatul chitantei si alte prostii nu mai sunt valabile in ziua de azi.

Asi, eu i-am luat lui Serbanica niste pantofi de la magazinul de incaltaminte din Piata M. Viteazu, pe partea cu Napolactul, dar ala la care se vinde incaltaminte de adulti si marochinarie. Si eu sunt curioasa de un magazin unde sa gasesc incaltaminte mai buna pentru copii...

"Fiecare pasare, pe limba ei piere..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

Denisa, f interesant tabelul tau, multumim.unde este gradinita Gina, poti sa imi dai niste detalii, avand in vedere punctajul bun obtinut?iar la HK, intr-adevar pretul scade punctajul, din pacate.

roxana Clubul Juniorilor e de doua ori/sapt si costa 700000/luna.repet:mie mi s-a parut super util ptr copil, i-a educat rabdarea, a facut-o f sociabila, i-a stimulat imaginatia.

asi, da , si in mine s-a dat o lupta si mai am rabufniri gandindu-ma daca fac bine dand-o la gradi.de fapt sunt convinsa ca fac bine din punct de vedere al socializarii dar mi-a mila de ideea de program.de aceea am inceput cu un compromis -va merge doua zile pe saptamana, apoi toata saptamana dar program scurt,deci ar petrece acolo cam 4 ore/zi.
am amanat umpic , nu am mers saptamana asta , vreau sa-i fac la recomandarea a doi medici vaccinul antihaemophillus(contra pneumonie si alte viroze)dar de sapt viitoare"intram in pita".
cu teoria stam bine.Thea recita "mami duce pe Thea la gradi, apoi pleaca ici, Thea sta cu Copiii si cu Cristina si dup-aia vine buni si merjem acasa"asta in exprimarea ei...cu practica om vedea, ma lupt cu lipsa mea de curaj

despre papuci, eu sunt f multumita de cei de la Siesta, sunt scumpi, dar o pereche rezista cat doua altele, iar interiorul e super,talpa speciala, piciorul nu-i transpira deloc.

cam asta ca pic de somn si am niste zile teroriste la job

pupicei

cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si doua luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Carrie unde e Siesta?

Fetelor va doresc o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisa spune:

Gradinita Gina e pe Republicii, nu stiu exact unde, dar intreb.
O sa vedem si Alverna, care e mai in zona noastra.
Toata treaba grea la mine e ca Diana se trezeste tarziu, dupa 9, cateodata si dupa 10 si mi-e chiar mila sa o trezesc.
Clubul juniorilor incepe de la 1 oct si costa 800.000 anul asta. Am sunat ieri. Am fost si noi o data in vizita anul trecut, dar avea 1 an si jumatate si noi un program superincarcat, cred ca o sa mai incercam daca nu mergem la gradi.

Pupici, Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

nu poci sta acuma, am vrut sa va spun ca magazinul Siesta e pe Motilor, nu stiu numarul...dar e undeva vizavi de restaurantul grecesc, pe langa o stradutza perpendiculara pe Motilor si pe care e Banc Post.nu stiu daca m-ati inteles, ca-s cam adormita.e pe partea cu policlinica de stomatologie, aproape de ea.


Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 4 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TatianaG spune:


Roxana, si eu m-am suparat pe ei pentru ca sigur se vor ocupa toate locurile. Dar la inscriere am semnat si un "regulament" in care era specificat ca avansul nu se da inapoi . Treaba e ca m-am tinut de capul lor s-o primeasca pe Clara inca din primavara si ma amanau pe motiv ca era prea mica. Ar trebui sa ma inteleaga ca nu de buna voie n-o mai duc acolo, ci pur si simplu n-o s-o mai pot duce. Asta e!

Cristiana, gradinita Gina e pe str. Iuliu Moldovan nr. 7 (intre Pasteur si Marinescu). Si mie mi-a lasat o impresie foarte buna, doar ca galusca mea trebuie sa mai creasca un pic.


Tatiana 21+ cu si si
Clara Maria
(31 ian 2004) Album 1 Album 2 Album 3Copilasi ian-feb2004


www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006

Mergi la inceput