m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Seara buna.....
Roxana, de cand il puneti in caruciorul acela cu volan???? Ca ar prinde si la noi ideea, doar ca pana acum Elise statea in caruciorul acela mare.....mie imi era teama sa nu se dezechilibreze....da' cum ati dat tonul, precis incercam si noi!!!!!
eu mi-am petrecut ultima ora completand albumul cu poze.....si deci daca sunteti nitelus curioase, sa stiti ca nu ati vazut pozele de la 8-12 luni, de la 1 an(cu toate ca sunt unele pe albumul marianei), si de la mare!!!!! Am primit acum 2 ore cd-ul cu driverele pt. usb, si prin urmare odata ce sunt instalate calculatorul va putea citi slotul pe care sunt pozele cu simon, si atunci le voi pune si pe acelea in album!!!!!
nu-i nimic, ca va facem mai curioase!!!!
Fetelor, dar voi pe unde umblati???? ca doar roxa e in za zone!!!!!!!
pupici la toate
Aici puteti vedea pozele cu noi:

http://photos.yahoo.com/floppyflorina

A

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

hop si eu, cu week-end-ul nostru incarcat ca de obicei.alergat dupa gagalice prin parcuri, fuga si alergat prin Selgros.dupa-masa au preluat-o ai mei ca sa apucam si noi sa facem curat prin casa si ceva da papa ca era trista situatia.
maine dupa-masa avem in plan o iesire la restaurant de fapt pe terasa Aroma din Feleac unde am inteles ca se pot juca si picii.sunt o norocoasa, din toate cuplurile noastre de prieteni sunt vreo 7 cu copii de varste apropiate cu Theiutza asa ca e relativ usor sa ne facem program.
seara asta dunt f happy, se dau ultimele 6 episoade din"Sex and the city" film a carui fana declarata sunt.cel mai nasol e ca s-a terminat!
Florina n-am reusit sa vad pozele, nu stiu de ce...mai incerc maine, acuma ma instalez la TV.nu o fac de cand cand merita

pupicei

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 4 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao fetelor!

Florina, ce frumoase pozele, superbe, m-am uitat la toate, mi-am amintit si de MacDonalds..ce bleg era Serbanica atunci, mai stii ca a plans cand a strigat Elise? Doamne ce dulce e mititica, la mare, pe plaja, aia cand dormea e scumpa tare.

Mai fetelor, pe mine m-a innebunit baiatul asta al meu. Nu mai doarme singur. Gata! L-am stricat! Doarme cu noi in pat si in somn se frichineste non-stop si incasez palme peste cap si peste fata si picioare in burta sa ma satur! Simte pungasul cand e la el in pat si se trezeste imediat, bandit nu alta!

Florina, noi ieri am facut prima data operatiunea carucior cu volan in Billa. Am vazut copii si mai mici la aparat si asa am incercat si noi ca e greu tare sa il porti in brate deh 15 kg...si a mers. Chiar la sfarsit s-a plictisit si i-am dat in mana niste biscuiti si a inceput sa zbiere si sa vrea sa se plimbe, dar chiar la sfarsit.

Cristiana, distractie placuta la Aroma, e fain acolo si mie imi place mult. Sa ne povestesti diseara.

Va pup pe toate,
Roxa

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Am pozele cu Simon!!!!
Roxule esti o dulce....a mea e gata stricata :).....si eu patimesc asa in fiecare noapte, ca are si a avut senzori de pat de cand s-a nascut!!!!! si dai cu ghionturi, si picioare in burta si-n cap si ce-i cel mai sadic e ca nu poate dormi decat daca ma trage de capilara....si aici nu-i mai haioasa situatia ca deja devine cronica caderea parului, la mine care nu am avut veci nici o problema!!!!! uuuoooffff!!!! Referitor la billa vom incerca si noi la proxima vizita incolo!
Cristiana, sa aveti distractie frumoasa la aroma.....si noi am aflat de locul asta acum vreo 2 sapt, dar inca nu am fost niciodata....noi nu prea avem prieteni cu copilasi, si deci nu renteaza sa mergem, daca nu are cu cine se juca in nisip!!!!
Fetelor sa stiti ca primul lucru pe care l-am facut de cand ne-am instalat net-ul a fost sa "trec cu vederea" toate albumele de pe cluj!!!!! Si concluzia generala e : Doamne ce copii frumosi avem!!!!!!! Sa creasca mari si frumosi si intelepti si sa nu fie rasfatati, si sa asculte de parinti....si lista e lunga si deschisa daca vreti sa adaugati si voi cate una alta!!!!!!!
Va pup pe toate si va doresc un weekend(cat mai e din el) super!!!!
Roxana, distractie placuta la gratar.....mergeti cu tot cu Serban?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Ce naiba, am scris un mesaj stufos si s-a sters....nu pricep, de ce????
Plangeam ca is singurica, si vaz ca numai lacrimile au ramas.........
s**t!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ola Flo, vaz ca suntem doar noi 2. E bine si asa. Nu demult veniram acasa, i-am dat lui tziky un iaurt si l-am dat afara cu tataso. Mi-a facut capul calendar si l-am zgaltzait un pic. S-a facut cam rautz, sau o fi de la dintzi, ca sunt cam varza cu nervii nervosi. Nu ma mai inteleg cu el, macar bine ca mananca...of of mai mai

A fost bun gratarul, macar atata...

No, va las fetelor! Restul trupei, vin absentzele nemotivate sa stiti!

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Ma bucur ca macar gratarul tine cu tine!!!
Adevarul e ca si eu imi scap usor rabdarea de asfalt!!!!! Si atunci am nevoie de racoare la mansarda, urjent, chiar si daca e numai pt. 2 minute....a mea s-a invatat sa tipe!! si tipa intr-un asa hal de scapi ce ai in mana!!!! si tipa si 10 minute!! ! Vai de noi!
norocul elisei e ca la cat de repede ma enervez la fel de repede imi si trece...ies pt. o clipa la aer si cand am intrat inapoi afisez un zambet tamp, de zici ca mi-a facut careva lobotomie!!!!!
MAi da' eu am pus pozele cu Simon in albumul Elisei: sunt chiar in josul paginii, la "Simon&+1 an"
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Mi-a adormit fata acum vreo ora......
cred ca voi cadea si eu eroic imediat!
Cristiana, am o intrebare : poti te rog sa-mi dai niste detalii despre casuta jucariilor( sorry daca aberez in leg. cu numele......)..... vorbesc de locul acela din gheorgheni.....ca ma bate gandul sa mergem la socializare cu bondoaca asta mica.....m-ar interesa varsta de la care ne primesc, orarul si alte lucruri gen "must know"!!!!! Mersi mult! Cum stati cu maselele??? Gata???
Va pup pe toate de noapte buna si sper ca maine "roim " mai multe prin zona......
....ca de nu!!! facem cum zice roxu!!!!
pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuzza spune:

'neata fetele!
n-am scris, da' am citit tot
roxa, am motivare, ca am stat de am bolit ceva zile si inca mai tusesc de-mi crapa capul...cand doarme gagalicea tot la doua minute ies afara sa latru, ca taaare se aude tot in casa asta cu peretii de carton....off, ca nu m-oi vedea si eu la casa mea.....
florina, ai o bebelina numai buna de pupaceala. e tare frumoasa!
iar bb simon este o bijuterie!

am vazut ca avem ca aceleasi pb cu dormitul....adica sa va zic ce am facut eu...2 zile de urlete si acu fiecare in patul lui...a fost greu da nu mai puteam...o adormeam in brate, ea tot mai grea si eu tot mai batrana...cate 45 min de plimbare si apoi noaptea se apuca de urlat si nu tacea pana nu o mutam cu noi in pat!!!! sper sa tina...

va las, ca noi mai mult de 2 min/zi in tarc nu prestam...



Mergi la inceput