m-am suit in dealu Clujului!:)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

....'Neata! eu sunt mai obosita decat aseara cand m-am pus sa dorm!!
Imi trebuie si mie urjent plan de bataie ca asa ajung la looniz cat de curand! Partea proasta a lucrurilor e ca eu sunt harcea parcea si noaptea cand se trezeste de multe ori nici nu mai stiu ce si cum!!! Plus ca speculanta papa inca tzitzica si e mult mai greu.....iar cu intarcatul vreau pe cat posibil sa o las si de la sine, deoarece n-as putea sa plec undeva 3 zile cum se zice ca se mai procedeaza nici in ruptul capului!!! Eventual doar daca vad ca ne apropiem vertiginos de mandra varsta de 2 ani si nika.....
Pana la 2 luni dupa fiecare alaptat de noapte era pusa inapoi in patutzul ei dar dupa aia n-am mai rezistat si am facut capitala greseala de a o muta cu noi in pat...poate inca o zi doua si ar fi dormit noptile....who can tell????
Bine era daca era maman prin zona sa sara cu'n dejt de ajutor....ca daca ar fi sa comasez orele(intr-un an si 2 luni) in care s-a plimbat cu altcineva nu cred ca ar depasi 6-8 ore!
In general nici nu ma gandec la asemenea "idei insurectioniste", da' cand sunt in halul asta de obosita as mai sta nitelush si singurica, sa-mi pun ordine-n idei!
Stiti despre ce vb. cu siguranta!!
Va las fetele dragi ca poate apuc sa iau si eu mic dejunul campionilor..
...da' revin cu forte noi
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

aloha!
noi am dormit bine noaptile astea din urma,si am rezistat eroic 2 ani si 4 luni luatului in pat, inafara cazurilor de boala.si ma felicit ptr asta.
dar am un stress ca sa zic asa... e a doua duminica in care piti nu doarme de amiaza si pare bagata in priza, as banui-o de hiperactivitate, chiar ma sperie chestia asta dar cu bunicii in timpul saptamanii e ok.probabil in we e fericitat ca e numai cu noi si se manifesta dar se manifesta nu gluma.aseara eram terminati fizic si psihic.domineata am fost la manastire la Tauti, unde a alergat gramada, apoi a intors parcul pe dos, era rupta, nici n-a vrut sa pape , i-am dat lapte, am crezut ca pica, l-a baut si parca a baut Red Bull.dupa o ora de lupte am renuntat am luat-o din patutz...si a inceput nebunia.a alergat si sarit prin toate paturile din casa.am plecat la Selgros, cu gandul ca va sta in carutz.
as!a alergat prin tot magazinul.apoi am fost la Silva pe terasa(nu a mai fost Aroma) unde a fugit cu retsul copiilor.ziua a mai fost presarata si cu istericale cand nu-i faceam pe plac, asa ca la 9 seara am cazut toti.in restul saptamanii nu e asa, nu pricep ce e cu duminica!
sper ca nu e hiperactiva

Florina "casuta cu Jucarii" era program de luni pina vineri de la 17-20, abonamentul era 200000/luni si puteai inchiria jucarii.noi i-am tinut si ziua acolo si a fost chiar dragut

am gasit o lista zic eu importanta cu aditivii alimentari folositi in Roamania, uittati-va, mi se pare interesant de stiut

http://www.atentie.info/meniu/Articole/protcons/001_aditivi.htm

gata ca v-am impuiat capul

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 4 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nonna spune:

nasol cu oboseala asta si cu BB care nu va lasa sa dormiti!Eu nu am probleme.ii drept ca sunt antrenata de doi ani,numai eu cu sotul si cu asta mic ne-am descurcat cum am putut noptile,adica eu cu BB in camera la trezit,iar el,tata, cu somnul!A fost greu dar a trecut.
Alta e disperarea mea acum:am gasit bona dar eu nu am stat departe de copil mai mult de 3 ore niciodata si acum ma ia cu rau cand ma gandesc ca trebuie sa plec cate 8 ore pe zi!Are sa-mi fie asa dor de el si o sa ma gandesc numai la ce face acasa.VOi cum va descurcati,ca eu ma tem ca am sa fac numai prostii la lucru ca nu ma pot concentra.In cat timp ma obisnuiesc cu situatia?e si tare mamos si mi-e asa mila de el...nici nu am cautat serios de lucru ca nu am nici un chef si oricum pana la 1 ian.lucrez la farmacie de spital dimineata dar as vrea sa merg si in alta parte ca e fff mic salarul de stagiar.Sunt singura saptamana asta asa ca mai povestim si astept sfaturi de la voi.
Tare e dragut Simon si imi e dor de un BB mic dar nu se poate inca....
nonna si Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Cristiana, am citit articolul, dar m-am luat de cap dupa primele 20 ex. .....oricum tot consumi porcariile alea!!!! Intrebarea e daca au bunul simt al responsabilitatii si scriu pe eticheta adevaratele valori....totusi ma cam indoiesc de chestia asta!!! O solutie ar presupune sa faci totul in casa ca pe vremea lui strabunica! Adineaori citeam polemici legate de danone&co...Elise papa cremoso, sau mai bine zis papa, latrecut, ca mi-e teama sa-i mai dau....oooffff ce greu a devenit cu atatea produse pe piata...mai ales asta romaneasca in care nu cred ca ereaza nimeni cand sugereaza ca nu se poate avea incredere in comercianti!
Dincolo e altfel(ma refer la locuri mai civilizate...nu dati cu pietre)....mama e plecata de 1 an in Italia, si vara asta cand am vazut-o nu am recunoscut-o! Cu siguranta principalul motiv e alimentatia, care difera ca de la cer la pamant...vorbesc aici de faptul ca a slabit ceva prin talie, are tenul mai luminos, in fine e o schimbare drastica in bine..
...Haideti, ca am luat-o pe ulei si divaghez serios de la topic!

Revin cand imi trece consternarea!
Va pup
Ancuzza, insanatosire grabnica!
Nonna, iti inteleg starea de suflet...eu trebuie sa continui facultatea din toamna da' cred ca dau bir cu fugitii pana anul urmator...din aceleasi motive...plus ca mi se pare ca e micutza la 1 an + 2 luni...vladut cat timp are????
Cristiana, nu mi-ai spus de la ce varsta e voie si nu am inteles faza cu jucariile!! Scuze ca-s mai grea de cap...mersi
Pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Va salut si eu...desi cu intarziere.
Ma bucur sa vad ca sunteti pline de viata Eu am fost cam "amortita" zilele astea. Sara a fost bolnavioara pt 1 data in viata ei si au fost 3 zile grele... Acum e spre bine si ma bucur ca am scapat destul de ifetin, fara medicamente si tratamente sofisticate...
Daca totul merge bine, in weeck-end iesim la munte, sper sa mai tina vremea faina.

Va pupam si...nu va uitam:)

Anca sper sa te faci bine cat mai repede sa putem iesi la plimbare.

PS: Mai sta cineva prin Gheorgheni?

Impreuna = mami Flavia, tati Mircea si puiutza Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

nonna stiu cum e sa pleci de langa puiut, dar e o etapa inevitabila,Thea e ceva mai independenta, am incercat sa n-o fac sa devina 100% dependenta de mine si sa sufere asa incat cateodata in we sta la ai mei de sambata spre duminica si asta de cand avea cateva luni si e f bine asa.
acuma sa vad cum o fi la gradi...
Florina, poti merge acolo la orice varsta , ideal e sa umble bebeul ca sa se poata juca altfel e mai greu, dar ei nu au restrictii de varsta.de jucarii ziceam ca inchiriaza acasa ce iti place, ptr 2 saptamani.

legat de Danone...da e o disputa dar hai sa ne gandim umpic ce produse exista pe Piata fara nimik nimik "rau" .in State de exemplu mai mult de jumate din populatie e obeza datorita alimentatiei nesanatoase.
era la un moment dat o disputa pe tema legumelor congelate care se pare ca sunt mai bune decat cele proaspete ptr ca au fost conservate cu toate vitaminele f repede dupa ce au fost culese fata de cele din piata care stau in soare zile intregi.
...

ce sa facem asta e lumea in care traim.putem totusi sa eliminam acele alimente cu componente f nocive!

pupicei

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 4 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Cristiana, mersi de lamuriri!!!! Chiar ai noroc cu Theea!
Flavia, bine ca ati scapat cu bine din incercarea asta! pentru micutza sara! Elise s-a imbolnavit prima data la 1 an si un picutz, tocmai in vacanta de la mare( a facut o faringita....)...dar din pacate noi am ajuns la antibiotic, ca ertam la sf. de concediu si trebuia sa venim inspre casa cu un bebe cu febra 39...a fost horror....
Noi am stat in Gheorgeni, si acum locuim in A.Muresanu, dar mai mergem in plimbare pe melaugurile acelea...este si un parc frumos in piata Engels, pe acolo nu veniti???
Roxa,, voi unde sunteti???? tot asa invaziv e serban??? Eu nu stiu cum mai scap!!!
Va pup pe toate!
Florina, mamica-ei Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Cred ca mergem pana in parculetzul mare......
Voi ce ati facut azi??
Pupici
Florina, Elise, si tati Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao fetelor,
am fost foarte ocupata la job astazi. Intram pe DC doar fiindca astept un mesaj de la buburuza shop care nu mai vine odata si de la pashosha ca am cumparat ceva de pe bazarul pentru Bella. He he sunt happy ca o prietena de-a mea tot de aici de pe DC a cumparat tot ce am pus eu pe bazar, asa ca fetelor ati ratat marea oferta de bijuterii de chihlimbar si pietre semipretzioase la pret mic mic!!

Serbanica e afara cu buni, io fac mancare si ordine, ca maine am o femeie la curatenie. Voi ce ati mai facut? Naspa cu ploaia asta, mi s-a agitat copilul in casa ca un leu in cusca si coana mare la fel. Lor le place numai afara la copii. Parca Serbanica a dormit un pic mai bine asta noapte.

No bine gagici, fug ca mai am o groaza de treaba,

va
pe maine!

o bibilica, do-o bibilici, trei bibilici ... "Fiecare pasare, pe limba ei piere ..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Va salut! Fetelor, dati-mi niste nume de agentii de turism (in Cluj, evident) de incredere. Am nevoie de bilete de avion pana in NY pt ai mei.

Va multumesc!

Mergi la inceput