Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

FELICITARI PT D-SOARA!!
Are timp sa faca ce fac ceilalti copii! Stai linistita!Nici un copil nu seamana cu celalalt, nu au aceeasi evolutie, chiar nascuti la termen. Si eu aveam acelasi sentiment: ca evolueaza mai incet, ca nu merge, ca nu vorbeste la fel de repede ca ceilalti. Dar pana la urma a fost bine.Acum, la trei ani, este cel mai cel!!
In maternitate, o asistenta medicala imi spunea ca ii sunt foarte dragi copii prematuri ( ea insasi nascuse 2 si amandoi prematuri), ca sunt niste luptatori, sunt deosebiti.

SANATATE SI UN BARBOS CU SACUL PLIN!!

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2005amy spune:

Multumesc Cristina. Fetelor e normal sa refuze laptele la 3-4 ore
Il mananca mai tarziu .Cum ii dati voi sucul si supa,ma refer cu cxat timp inainte de laptic?.Ce ziceti de iaurtul de la danone miccu fructe danonino



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

bine ai venit, 2005amy! cred ca bebelusa ta e cea mai mica de la noi! pai la cele 6 kg la 5 luni e chiar perfecta!! cred ca serban al meu avea tot atat, si a avut 2100g la nastere... cat despre cei care intreaba cate luni are... am auzit de copii nascuti la aproape 4 kg care la cateva luni erau mai pitici decat al meu! mai bine sa se uite fiecare in gradina lui, ca doar a fi prematur nu-i vreo boala rusinoasa.
herra, dar cum de ati ajuns la cardiolog? avea vlad ceva probleme? suflu sistolic mi-au desoperit si mie in mica copilarie (si am fost nascuta la termen...), asa stiam si eu ca se mai "repara" cu vremea. eu stiu ca nu e o tragedie si se traieste bine-mersi si asa. mai bine o lasi mai pentru la primavara cu investigatiile, decat sa imbolnavesti copilul acuma. si chiar sa-l adormi pt.o ecografie... esti sigura ca e in regula?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

craciun fericit si un mos plin de daruri, pentru copii dar si pentru mame...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by madalinad
herra, dar cum de ati ajuns la cardiolog? avea vlad ceva probleme? suflu sistolic mi-au desoperit si mie in mica copilarie (si am fost nascuta la termen...), asa stiam si eu ca se mai "repara" cu vremea. eu stiu ca nu e o tragedie si se traieste bine-mersi si asa. mai bine o lasi mai pentru la primavara cu investigatiile, decat sa imbolnavesti copilul acuma. si chiar sa-l adormi pt.o ecografie... esti sigura ca e in regula?!



pana la urma nu a mai fost nevoie, ca a stat cuminte a doua oara, dimineata pe la 9; era si el mai odihnit...

mi-a zis ca e probabil sa se inchida si sa speram ca asa se va intampla pana la 3-4 ani.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal
SARBATORI FERICITE SI LA MUUUUUUULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurastanciu spune:

2005amy, nu mai fi suparata. eu am o fetita si un baiat gemeni. i-am nascut in ziua in care am intrat in 37 saptamani, deci limita pentru prematuritate dar baiatul a avut 2200 grame la nastere si au fost catalogati prematuri. am o nepotica nascuta la 41 de saptamani si peste 3000 grame, cu doar doua luni mai mare decat copii mei. acum copii mei au ajuns sa fie mai dezvoltati decat nepotica mea. pentru mine ea este referinta in evolutia copiilor mei, ea totusi fiind mai mare. nu trebuie sa disperi. cei care se mira de copilul tau spune-le ca mai bine mai mic, dar sanatos. eu asa le spuneam tuturor la inceput si nu mai aveau replica.
in ce priveste mancarea, au si ei zile cand maninca mai bine si zile cand nu.
multa sanatate si sa va faceti mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

SANATATE MULTA, MULTA VA DORIM, UN AN NOU CU IMPLINIRI SI SA AUZIM NUMAI DE BINE!!

LA MULTI ANI!

Cristina si nazdravanul Andrei

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

LA MULTI ANI ,
FRUMOSI SI BUNI, SA FIM SANATOASE SI NOI SI AI NOSTRI, SA NE BUCURAM DE FIECARE CLIPA DARUITA ALATURI DE ESENTELE NOASTRE !


Va pupacesc mult de tot, distractie placuta celor care nu stau acasa ca mine si vorbim la anul !!!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal
SARBATORI FERICITE SI LA MUUUUUUULTI ANI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

LA MULTZI ANI, 2006!!!!!!

Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

La Multi Ani esente tari !!! La Multi Ani parinti de esente !!

Mergi la inceput