Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Hello, hello!!!Ce mai faceti! Cum ati petrecut de Revelion, ce au facut minunile voastre in noaptea dintre ani??? Ca noi am chefuit (cred ca suntem cei mai mari de aici) pana la ora 2, cand a cazut omu' lat de oboseala!!


SANATATE SI NUMAI BINE!

CRISTINA & ANDREI

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

LA MULTI ANI!!
si noi am stat acasa, serban a dormit dus, nici macar cand a sarit cartierul in aer n-a miscat... bravo lui!!! noroc ca s-a trezit la 7 dimineata... s-a gandit el ca prea mult somn ne strica! dar las' ca si noi dormeam ianinte de ora unu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Si Vlad a adormit, dar la 23,15 (si noi am stat acasa).

i-am lasat TV-ul deschis pe Etno (nu v-am povestit - ii place muzica populara, l-a invatat bona, cred ca instrumentatia il atrage) si a dormit neintors pana dimineata pe la 9,30 - insuficient totusi pentru noi, care am adormit abia la 5...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Inca un Revelion acasa si pentru noi !!!...nu avem bunicii pe linga noi , asa ca nu aveam ce face cu Dragos ! El a adormit ca de obicei la 23.30 si s-a trezit tot ca de obicei la 10. Azi am inceput serviciu , mi-a prins bine mini-vacanta !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Heeeiiiiiiiiiiii, lume , ce mai faceti , ati amortit ??? Noi suntem bine , ma gindesc sa-i fac vaccinul varilix lui Dragos [ nici eu nu am facut varicela] si sa o mai vizitam pe Dr Culcer ca nu ne-am mai vazut de 7 luni [ adica de la un an]. Voi ce mai faceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

multumim de intrebare!
noi tot cu kk cand legat cand moale - ii dau in continuare calciu carbonic inainte de mese; am incercat sa renunt, dar facea iar scaune moi; i-am repetat analizele si are in continuare candida...

i-am repetat si cele la sange, si spre placuta mea surpriza are hemoglobina f. buna - 12,3, intervalul normal fiin intre 10,5 si 14,0!
si asta in conditiile in care ultima cura de Fe am terminat-o in iunie (pe 18 iunie avea hemoglobina 13).
si nu bea alt lapte, imbogatit cu fe, numai de la mami...

tot restul analizelor sunt in parametrii normali, mai putin CHEM (MCHC) care e 36,1 si normal este intre 32 si 36...stie cineva ce inseamna, la ce se refera parametrul asta???

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65041&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Buna ziua.Sunt mamica unui baietel cu SD si bolnav de inima.L-am nascut cand intram in 36 sapt,cu apgar=1.Am trecut prin clipe groaznice dar acum suntem binisor.Suntem sub greutatea normala,dar bucurosi ca nu mai racim atat de des.

Krys

"Sa fii vesel ttuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt lespezi de mormant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vio. spune:

Buna,
Sunt mama unui prematur de 1.200kg,37cm,sapt 28 de sarcina,Apgar8.Acum are 4 luni si 2 sapt si doar 3.500kg.Creste f putin 10-20g/zi,e drept ca nici nu mananca f mult,masa fiind un supliciu pt amandoua.Ah,uitasem...e o ea,Andreea.Am fost si la pediatri si la neonatologi insa nu am solutii reale,toti spun ca e bine si ca atat creste ea.Eu suport f greu asta,am o fixatie din a cantari copilul.Ii dau 3 ml de vit c zilnic dar nu mananca mai bine.Daca cineva s-a confruntat cu o situatie similara si ma poate sfatui ce sa fac ii multumesc din suflet.
Sanatate bebelusilor si mamicilor tot ce-si doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

VIO bine ai venit pe forum si sa-ti traiasca frumoasa si sanatoasa bebelina !!... pai eu sunt cea mai in masura sa te incurajez , ca am si eu o esenta tare Dragos , cu 1350 kg , 39 cm , scor 8/9. Nu dispera daca bebelina este sanatoasa si vioaie ca o sa creasca !!...nu mai sta toata ziua pe cintar ca nu faci altceva decit sa-ti faci nervi. Dragos are acum 1,7 luni , 10 kg , 80 cm ...si aproape toti dintii in gura - 16 mai asteptam 4 masele ...a fost si este sanatos , in tot acest timp a avut o enterocolita si o laringita acuta ...bineinteles ca-i mai mic decit cei de virsta lui , insa eu sunt multumita ca-i sanatos , istet , si foarte bun. Te mai asteptam pe forum...va pupam !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Vio,lasa fata in pace.ANdrei de la 4 luni pana la 8 luni nu a luat in greutate.Asta e !Se mai intampla!Multumeste lui D-zeu ca este sanatoasa.Eu l-am nascut cu apgar=1 si sunt fericita ca traieste.

Krys

"Sa fii vesel ttuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt lespezi de mormant."




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66786" target="_blank">Continuare

Mergi la inceput