M-am hotarat ......adoptie (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Si eu, Si eu ....tot la pitici pe creier ma inscriu.

Sunt tare suparata. Bebe meu a cazut in alergare si si-a spart buza. Avea gurita plina de sange si plengea saracu' ....E atat de zapacit...eu i-am zis sa se potoleasca dar el nik. Alerga prin camera cu premergatorul si facea intoarceri si la un moment dat a inceput sa urle. Bineneteles ca eu ca o mama denaturata si neglijenta ma uitam la televizor in loc sa ma uit la el....

Sunt o proasta....

Pupici,

Flory si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Flory pupa baiatul sa ii treaca. Nu esti proasta, esti o mamica obosita. Sa inteleg ca a cazut cu premergatorul????

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florypop spune:

Da a cazut cu premegatorul bietu' de el.

Il pupa mami sa treaca.

Pupici,

Flory si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Flory....daca ai baiat puternic....a mea mai are pana sa alerge. Mie din carut mi-e teama ca va sari....

M-am tinut de cuvant si am actualizat lista. Deasupra numelor gasiti link-uri catre primele parti din subiect. La cat mai multe va urez! Lectura placuta!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Chiar acum citesc de pe "m-am hot adoptie 1" si scria Oana Melinte exact ce simt eu acum:Fetelor, dragelor!!!
Nu stiu ce sa mai fac sa imi treaca luna asta mai repede!
Saptamana trecuta, cand am depus dosarul, mi s-a spus de la DPC ca psihologul este in concediu si se intoarce saptamana viitoare. Dupa intoarcerea lui/ei, putem stabili vizita la domiciliu si in aceeasi zi testul psihologic!! Intre timp, adica acum cateva ore, Viorel - husband-ul meu - a plecat in Israel si se intoarce abia joia viitoare. Deci fara el ... sunt legata de maini si de picioare. Si uite asa trece si saptamana asta si cea viitoare, iar eu ... innebunesc!!
Ma tot uit la lucrusoare de copii si ma mananca degetele sa cumpar cate ceva. Dar ma tin tare deocamdata. Credeti ca ar fi bine sa incep sa caut un bebe??? Si daca da, de unde sa incep!! Singura mea cunostiinta este la Universitar. In rest, nu mai cunosc pe nimeni. Simt nevoia sa fac ceva si sunt complet dezorientata!!!
As vrea tare mult sa existe cineva sau ceva care sa imi poata garanta ca de acum intr-o luna imi voi tine bebeul in brate!!! Cred ca atunci as fi mai linistita!
Unde, in afara de materinitati mai pot gasi bebici mici, mici??? Stiti??
Va pup,

Oana Melinte-Moraru--- in 08.07.2004 Unde esti Oana acum sa-mi spui mie sa am rabdare, ca uite si tie ce bine ti-e acum!!!!

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Buna ziua la toata lumea!
Lucruri bune si frumoase se intampla aici si ma bucur f mult.
INA, iti doresc multa sanatate alaturi de copil si multe impliniri. Este un lucru extraordinar si o bucurie mare! Sa va traiasca!
La acte eu am depus certificatul de nastere (copie) cerere pt CIC si hotararea de la DPC (copie) si o adeverinta din care sa rezulte ca am platit darile catre stat (asigurarile).
succes in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

Fetelor cit de greu merg lucrurile la sectorul 5?
Este asa greu la sectorul 5 cu plasamentul(cum se spune)?

Ultima speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Costi din cate stiu eu, e imposibil....
Mie cand mi-a venit acasa asistenta asta mi-a zis din prima: sectorul 5 nu accepta plasament. Sub nici o forma.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

quote:
Originally posted by aissa

Costi din cate stiu eu, e imposibil....
Mie cand mi-a venit acasa asistenta asta mi-a zis din prima: sectorul 5 nu accepta plasament. Sub nici o forma.

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God





Bun, nu accepta, dar n-au nici o baza legala.
Sub ce forma iti respinge cererea?
Eu am vb cu un avocat si spune ca nu au baza legala pt a-mi respinge dosarul si cererea de plasament.
Sa inteleg ca ai fost la sectorul 5?
Tu cum ai rezolvat?


Ultima speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da eu sunt la sectorul 5. Stiu ca nu au baza legala. Ce stiu eu de la asistenta mea e asa: ca au avut niste probleme, ca au directorul (sau fostul...sa nu stiu care) anchetat pe teme de plasament si prin urmare il resping. Nu ma intreba ce si cum, am trecut de faza in care ma tot intrebam de ce. Am luat-o ca pe un dat, peste tot pe unde am fost eu (adica la sect.2, 3 si la Ilfov) se stia de chestia asta.
Asa ca am facut cum mi s-a indicat, am gasit un copil cu situatia clara. Stiu ca e greu, mai ales acum, dar nu am vrut sa stau cu inima in san. Mai ales ca nu mi s-a spus "e mai greu cu plasament". Mi s-a spus mot-a-mot: "sectorul 5 nu accepta plasament sub nici o forma".
Am avut noroc..... Asistenta mea a trecut acum pe post adoptii ca altfel te trimiteam la ea sa vorbesti sa te lamureasca....ca este o draguta si jumatate.
Mult succes!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput