M-am hotarat ......adoptie (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Citesc primele postari de la m-am hotarat adoptie, sunt la 3 acum si vreau s-o rog pe Aissa sa-si aduca aminte, acum 1an fix scria prima data! Mi se pare mie sau acum 1 an fetele erau mai animate, scriati des sau poate erati mai multe in situatia asta, si ce mult vati ajutat una pe alta! Multe intrebari despre cum poti sa alegi bb-ul si de unde sti care e al tau ?-vad ca vi le-ati pus si voi, mie mi-e frica de mine ca am sa iau primul copil pe care-l voi vedea, ma rog la Dumnezeu sa aiba grije si sa mi-l scoata primul in cale...

patri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Patri,probabil ca nu mai sunt asa multe fete in situatia noastra (de inceput).Sau probabail ca sunt dar sunt neanregistrate!Eu am trecut de faza cu vizita asistentului,cu evaluarea psihologica si pur si simplu nu stiu ce se va mai intampla.Cei de la DPc au spus ca tinem legatura.De marti nu se mai intampla nimica!De bebic nu se mai aude nimica.Ce sa-ti spun ,ca joi am fost in vizita la o tipa care a adoptat un bb de 4 zile.Acuma micutul care este un super frumusel are 1 luna si o saptamana.L-am luat in brate ...m-am topit!!!!Iti dai seama ca m-am despartit cu greu de el.Noaptea ...nelinisti.....vise!!!
L-au luat din maternitate in plasament de urgenta.Bebicul nostru cum va fi?

corina urziceanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_ina2000 spune:

Fetelor nu sunteti singure, din umbra cred ca toate care deja sunt mamici va citesc si va urmaresc zbuciumurile dar stam mai rau cu timpul liber.Eu una ma bucur pentru fiecare noua mamica, imi dau lacrimile de furie cand vad ce piedici aveti cate una si zambesc cateodata cand citesc cam cum sunt inceputurile la fiecare mama incepatoare.Eu una mai am cateva luni si ies deja din cei doi ani post adoptie iar Alexandru care acrescut nu ma lasa deloc sa respir.Vrea in permanenta sa stea cu mama si tata, sa ne jucam, sa citim, sa construim sau cine mai stie ce ii trece prin cap.
Important insa este sa stiti ca dupa ce se rezolva toate deja totul eramas in urma in mare parte toate greutatile se uita, lacrimile de disperare dispar si viata continua mai departe cu greutatile ce apar mereu.
Succes si sa auzim numai vesti bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Da, Patri, iti multumesc ca mi-ai amintit. Intr-adevar ieri a fost un an de la primul meu mesaj:

quote:

Autor: aissa
Raspuns la: 05/08/2004 18:46:27
Mesaj:
Fetelor, sunt noua pe aici si am descoperit acest forum de 2 zile, si de atunci nu m-am despartit de el. Motivul e clar cred, si eu vreau sa demarez un astfel de procedeu. Sper din toata inima ca Oana sa rezolve problemele pe care le are acum si sa-si ia puiutul dorit acasa cat mai repede. Ma bucur ca v-am gasit si am obtinut o serie de informatii utile si incurajare vazand cata lume are aceeasi preocupari. Mult succes Oana!



Ce chestie......cum a trecut vremea si cate s-au intamplat.
Ca eram mai multe, sa stii ca e adevarat. Unele fete nu mai scriu si nu stiu ce au mai facut, altele au renuntat, iar noi care am cam terminat....la un moment dat nu prea mai scriam asa des pentru ca nu prea mai aveam ce. Acum, ca ati aparut voi cele noi mai putem sari cu un sfat, o vorba buna. Chestia e ca noi cam suntem pe legea veche si nu prea stim (eu cel putin) cum decurg lucrurile acum.
Oricum, eu una citesc zilnic si chiar raspund de mai multe ori pe zi. Sper ca am ajutat macar un om cu un sfat dat.


Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

In sfirsit am reusit si eu sa pun niste poze cu Andrei
Pupici

http://community.webshots.com/user/inapopescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Sa-ti traiasca Andreiul .Superbe pozele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Majoritatea pozelor le vazusem deja....superb copil. Si in continuare ma bucur ca are o verisoara de aceeasi varsta si vor creste impreuna ca 2 frati.
Sa va traiasca si sa va bucurati de el!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Child birth is an act of Nature, adoption is an act of God

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Ina sa-ti traiasca Andrei, e un scump si un norocos!
Eu am intrat sa va zic ca de maine (luni) o sa plecam vreo luna la munte...asa ca sa stiti ca iar dispar de pe forum, dar cu un motiv!

Va pup pe toate si va doresc numai bine, celor care sunteti in febra actelor sau cautarilor mult succes si fiti convinse ca Dumnezeu are grija de fiecare!

http://www.babiesonline.com/babies/i/ioana%5Fnasturica/
http://community.webshots.com/user/claudia_a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapopescu spune:

Multumesc mult, fetele,in seara asta am avut un concert de zile mari...sigur au fost colicii pt ca tipa ca din gura de sarpe si nu reusam sa-l linistesc.Dupa ce i-am facut baitza si a mincat a adormit in sfirsit.Cred ca si eu odata cu el.
Va pup

http://community.webshots.com/user/inapopescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Am terminat de citit tote "m-am hotarat..." si sunt ametita de toate pov voastre cu final fericit! Parca am trait alaturi de voi fiecare minut, am simtit ca nu pot dormi fara sa termin povestile...Va doresc noapte buna alaturi de bebici-daca-i aveti sau sa visati cu ei-daca sunteti ca mine si...sa-steptam vesti bune!!! Va pup pe toate, nici nu stiti ce aproape-mi sunteti!!!

patri

Mergi la inceput