Scorpiutzele - pe unde sunt ? (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Hai salut! Si io tot scorpie... ma primiiiiiti? Nascuta pe 11 a 11-a... nu zic anul ca-s rusinoasa

Mie imi place despre scorpiute aia cu "nu uita si nu iarta"

Va pup!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

luminita,multe sunt posibile.poate a baut un pic apa.sau dinti,cum spune nina.
da,la lama?adica unii pleaca.si altii vin.eu is de aproape 4 ani aici.
nina,nu vii la campulung???dc nu,iti imprumut apartamentul meu,pt doua zile.cum sa ramai fara bebe2?nu mere cu anl acolo?
mina,dar faza cu "öbsedata sexual" iti place?pe mine aia ma distreaza cel mai tare.dc ar sti barbate-miu.....

Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

carmen,luminita,am citit un articol in mami pe august,referitor la deranjatul la burtica.poate mai gasiti sfaturi noi.multa sanatate,bebeilor!!!!


Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti scorpiute,
Mina,bine ai venit....Dam cu rugaciunea la Nina sa te treaca si pe tine la listuta...!Eu stiam altufel chestia cu scorpionii:iarta ,dar nu uita!Cel putin eu aici ma regasesc cel mai bine!
Ema,mai lasa ,mama draga ,treaba cu complexatu'....Ce naiba?!sa sti ca poate asa ti-o fi constructia....Sa sti ca eu nici cand eram adolescenta nu aratam ca aschilopatele alea de la Fashion TV...Eu am oasele grele,de exemplu,si constructia mea e de om solid....Plus ca am facut si ceva sport la tinerete....Eu si cand sunt slabanoaga arat voinica.....Asa mi-i felul!Si,bey,daca barbatelu' te-a luat asa,inseamna ca asa i-a placut de tine....Eeeeee.....ceapa lui de legionar!A fost el rautacios,ca nu cred ca daca ai arata ca o aschie,gata sa te infingi in gard de te azvarle careva,i-ar mai place de tine.....Hai,lasati!Cine stie ce v-ati sfadit voi si ca sa aiba el ultimul cuvant a dat si el cu mucii in fasole....Eu am vazut pozele voastre si sicer,dar sincer,mie imi place cum arati....Nush unde te vezi grasa,ca mie nu mi se pare.....Si sa nu mai zici ca te laud prea mult,ca ma supar si te musc de cerul gurii!No....gata cu complexele,ok?Cred ca un lucru bun pentru sanatatea ta ar fi ,poate,sa iti impui un anumit regim alimentar,in sensul ca sa mananci cu masura,sa nu te ridici satula de la masa,sa eviti grasimile(gen unsoare pe pita,cum halesc eu cu disperare,ca imi place de mor)si sa faci putinica miscare...Nici eu nu am reusit sa tin regim vreodata si ,ca si tine,dupa vreun regim sau chiar in timpul lui,in loc sa slabesc,ma ingrasam si mai si....Eu cel mai usor slabesc cand sunt in stare de stres maxim si agitatie continua,cu suparare mare....Nu vreau sa mai vreodata astfel de experiente,asa ca ma simt bine in pielea mea....
Na,hai ca m-am starnit rau....Te pup,pupici si Dariei si sa auzim de bine!Am sa mai lucrez la planul cu animalutele!
Hai ca inainte sa postez am mai dat un refresh....hihihihi....obsedat sexual....poate nimfomanie....
Nina,se pare ca si la tine sunt planuri de viitor pentru o casuta...Sa-ti ajute Domnul sa-ti vezi visul cu ochii....Stiu cum e sa visezi la asta....Eu,uneori,imi doresc asa de cu disperare sa mi se indeplineasca dorinta asta,ca am senzatia ca ma doare in piept cand respir!
Mai scorpiute,sa aveti parte numai de bine si sa fiti iubite!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buan fetelor!
Greu mai intru, astept cateva zile libere pentru ca ma prabusesc, nu stiu cand voi scapa de treaba: never! Plus ca e George acasa si sta ca paznicul: "mami, tu ai teaba! nu tai la cacuiatoi" - a invatat lectia de la taica'su, sa merg la treaba!
Esme, m-am relaxat cu pozele de la tine, daca imi dai voie imi descarc la serviciu cateva peisaje de acelea nebune sa ma relaxez cand simt ca nu mai pot! Dar numai daca imi permiti!
Luminita, e nasol vara ca se intampla faze de astea cu copiii mici, cu un pic de smecta ai incercat, dar numai putin?
Ana, m-am tavalit de ras cand am citit... sa stii ca mare parte din ce ii zici tu sotului mai ii zic si eu, diferenta e ca al tau te iubeste, clar, pe cand la mine... nici nu vreau sa stiu adevarul. Insa eu sa fiu sanatoasa, nici la altul nu mai visez, macar sa mai scot pe gura cate una... in semn de razbunare! La mine e verificata: ma razbun pe cine ma calca pe coada, de numa!
Ema, pana una alta eu ii spun sotului ca am facut ceva ce ei nu au facut: un copil! (cand se leaga de suncile mele) Si nu orice organism isi revine, oricate cure ai face, ca daca nu am facut si eu si nu am fost la sala... si degeaba! Numai stresul ramane si oboseala, ca organismul tot de capul lui face! Eu deja imi tot schimb la garderoba cand mai am bani, ce sa fac? Nu cred ca e vorba de ambitie, ca asta avem!
Iri, ma bucur ca ai hotarat cu biroul ce sa faci! Chiar cred ca e mai bine, sunt niste bani ce iti raman! Si eu sper sa ajung maine la banca, sa nu uit contul. Daca depui ceva acolo, mai bine scrii pe subiectul respectiv, sa stie sa ii scoatala timp!
Mina, bun venit! Fara sa fiu adepta razbunarii... cred ca la mine e in neuron infiltrata la greu! Asa ca nu ma dezic de caracteristica asta!
Nina, poate ma hotarasc mai repede de bb2... macar una din noi sa il faca! Te pun nasa virtuala daca imi iese!
Monica... nu stiu daca e momentul sa vinzi apartamentele, vad ca si eu prefer sa mai astept pentru ca iau putin pe el, asa ca... Doar ca pacat de locul de casa care zici ca e bun. Sper sa va hotarati cum e mai avantajos! Si... ma bucur pentur aniversarea ta! Bravo sotului!
Danitin, daca esti reporter, poti sa scrii orice poveste, mai ales ca meseria ta implica talent scriitoricesc! Chiar sunt curioasa cum scrie o scorpiuta... reporter!
Carmen, ce face fetita? Azi cred ca a venit si sotul! M-as bucura sa aud ca e bine!
Va pup pe toate, fug in parc cu mititelul meu!
Elena



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890&whichpage=1" target="_blank">Povestea Sabinei - are nevoie de noi

Mami ”de George”

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Iui Elena scumpa ce intrebare mi-ai pus, ai voie sa descarci cate vrei tu si ce vrei tu ca daca nu era voie le parolam si le ascundeam de lume .
As da si cu povestea despre vacanta asta da mi-e ca plictisesc lumea, asa ca am sa va spun doar ca Doamne, Doamne e sus si vede si m-a pedepsit ca nu am trecut pe la syd asa cum am promis, prin urmare in Geneva (duminica, noi sambata ajunsesem acolo, deci eram la inceputul expeditiei) mi-am rupst un dinte din fata cu un...HotDog cu coaja teribil de tare

Luni ne-a prin ploaia pe munte de vreo 4 ori, a treia oara nu eram aproape de case cu oameni sau terase asa ca ne-am adapostit intr-un mic staul, pe care dupa marime si felul kk gasit inauntru il suspectam ca ar fi de capre...Cam la o secunda dupa ce am intrat acolo au tabarat si mustele in credinta ca noi suntem locuitorii vesnici ai acelei casute...asa ca am stat un ceas la lupta cu mustele [:P]

In ziua de dupa ploaie (ploaia asta a fost cu intreruperi peste zi iar apoi catre seara s-a facut continua...pana adanc in noapte), din cauza ca mai era innorat am hotarat ca facem un traseu pe langa sat ne luam ceva carne de la bacanie si frigarim la foc...Experienta facutului de foc cu lemne ude a durat cam un ceas jumate, dar am frigarit :)...

Gata...plec...va mai spun eu :)

O seara frumoasa,

Esme


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Draga Esme sa stii ca nu te-am injurat,sa ti se rupa dintele Imi inchipuiam ca sunteti foarte ocupati ,ca doar ati plecat in cuplu sa vizitati,vacanta bine meritata.O sa mai avem ocazii sa ne vedem

In primul rand spune-mi cu ce aparat ai facut o mie de poze ,ca sunt foarte calitative,al meu e Sony si nu-mi place deloc.Mai ales florile atat de bine au iesit parca-s reale. Si cum le-ai stocat pe toate pana acasa,ca sunt mari,are memorie multa?

Ensuite, sa stii ca mi-a placut mai mult In localitatea ceea cu L..fata de Geneva ,poate ca m-am obisnuit eu aici.Celelalte peisaje sunt frumoase.Ati vazut si zapada in miezul verii,ce mai..

Azi am fost la piscina mare,la strand.super fain,m-am balacit si eu in bazinul mare cat Julia manca inghetata pe prosop,in fata mea.Nu s-a lipit soarele deloc. Data viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna seara scorpitze,
azi am fost la tzara sa o duc pe bunica si am stat acolo si m-am relaxat, am lasat totul balta pentru cateva ore...acum sunt obosita de la condus si de la aerul de acolo dar e cu totul alta oboseala....
fetele si eu am mai reusit sa slabesc un picutz...mai am 5 kg de dat jos...mai am putin si reusesc...nu-mi vine sa cred...insa greul abia de-acum incolo incepe...astea or sa plece cel mai greu de la mine.
irina, eu merg la biserica, sa cant, la patriarhie, dar sotzul meu nu prea...doar la sarbatori mari, de Paste de Craciun...tocmai de-aia m-am si mirat...hai dar nu-l mai laudati atat fetelor ca i se urca la cap.
azi nu m-a sunat nimeni de la nici o agentie...cu apartamentele...cred ca o sa o las balta pana spre toamna-iarna...poate reusesc atunci..dar sigur pierd terenulde vis a vis de casa bunicii pana atunci
am fugit la baie cu ruxitza...este deja fff tarziu
va pup sa aveti o noapte buna
nu am reusit sa ma uit inca la poze esme...dar abia astept


monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilva spune:

buna dragelor!
v-am mai scris dar n-am reusit sa trimit postarea ca-mi dadae aeroare ,insa acum am intrat special sa va citesc si sa postez,numai daca ma lasa Anda.
s-a facut o mofturoasa si o alintata si mai mare ,e dezastru,tipa din orice nu-i convine si nu se lasa pina nu se ineaca de plins.
am rezolvat burtica de ieri ,si am descoiperit ca de la ascovit,imi prescrises doctoritza 2 tablete la zi.i-am iritat stomacelul,cred ca de asta si tipa de usturime saracutza si eu tot ii reparam nasucul.mai fetelor medicii astia se joaca asa de-a doctorul ca la gradinitza,au chiulit si au copiat la examene si acum....plus ca mi-a prescris si 10 picaturi de vigantolnoroc ca mi s-a parut susupect si m-am dus la alt medic.e al 4-lea,sper s-o fi nimerit de data asta ,e la o policlinica particulara, o doamna in varsta ,dragutza si pare sa se priceapa.azi insa am facut analize si a intepat-o dimineatza in vena si seara in degetutz!si eu am tinut-o!
am slabit 3 kg zilele astea,unul numai azi la tinut fata ca transpirasem pe loc si m-am uitat sa vad ce -i face ,pai ce era sa le las sa-i sparga vena,noroc ca au nimerit din prima si au fost dragutze fetele.ca nu mai rezistam sa mai o tin o data.cred ca lesinam.offffffffff!
a fost la regim de lapte si a mincat bine zilele astea,ba chiar si banana!sunt mindra ca eu trebuie sa inventez tot felul de metode sa manince,nu va imaginatzi!
ieri am avut surpriza sa o vad cum plinge ca nu ajungeama mai repede cu lingura la ea ,si era o supa de morcov pe care ea n-o agrea ,dar era infometata rau ,am presupus,desi azi a mincat cu aceeasi pofta ,aceeasi supa cu mama mea,am reusit si eu sa ajung la medic,si nu va zic ca am cheltuit un salariu numai pe analiza si doctori saptamina asta.ce-i drept la particulari ,dar am iesit mai ieftin decat as fi carat cafele si timpenii de astea la spitale.ma enerveaza chestia asta ,si tot timpul prefer particularii.cand i-am luat reteta Andei si mi-a zis 500 mii,am ramas masca ca n-aveam bani la mine atatatia.eu inca nu mi-am luat reteta,mi-am facut ecograf la sani, e in regula totul,se mai intampla cica si la 3 ani dupa nastere,pastilutze si mai vedem.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilva spune:

am trimis si eu ca Monica prima parte a mesajului sa nu ramin fara el.
am vazut ca am scris de aiurea dar intelegeti voi ,ma cam grabesc,sa scriu tot pe nerasuflate si sa nu se trezeasca fata.
Elena,sotul era in pana de motor,pina la urma ajunge la noapte acasa,voia sa-l aduca cineva,dar actele de la masina erau la el,nici dacia nu era acasa,si eu sunt soferitza lui peste,nu riscam chiar asa si noaptea si fara acte ca era prea mult.era tocmai la Roman.oricum era nervos si mi-a zis sa nu mai trimit la sinistrati nimic ca o sa-mi povesteasca cum arunca la gunoi ajutoarele si beau prin baruri,si cand vine premierul ,ia vaca de pe camp si o baga in noroi sa zica uite ce am patit.cica asa e natzia aia de oameni din zona aia,eu inca mai cred ca sunt altii care sunt afectati ca li s-a intamplat asa o nenorocire.plus ca mai sunt specimene gen primar si viceprimari etc care fura ca-n codru si isi umplu masina cu conserve si alte magarii mai fac,deci e adevarat ca nu ajung unde trebuie ajutoarele.poate unii care trimit sunt pensionari si isi rup de la gura de mila oamenilor si uite ca romanul e tot asa cum e ,ca te face sa-ti fie rusine cu asa specimene.eu sunt cu inima imapacata ca mi-am facut datoria,in rest e pacatul lor,daca fac asa ceva.
Monica ,nu -ti mai laud si eu sotul dar.....trebuie sa recunosti si tu de data asta ca s-a intrecut pe sine daca zici ca nu e prea bisericos.despre preturile alea la terenuri ce sa zic ca la noi se vand case cu te miri ce.cu un apartament te-ai scos aici!ti-ar mai ramine inca unul.nici nu stii care e al tau ,ca e pus deoparte ,sa nu-ti para rau dupa teren ca n-a fost sa fie al tau.
Esme,m-am imbolnavit cu florile alea,ca eu de cand o am pe Anda am renuntzat la ele,poate o sa -mi reiinoiesc mini-gradina la anul.

Ema,la mine e invers eu nu mai vreau animalutza ca tot eu as avea grija de el ,asa afacut si cu pestii ,iar cu caiinele nu mai zic ce discutzii serioase am avut ca soacra-mea voia sa-mi bage pe gat fortat caiinele ei,desi am subliniat ca nu-mi trebuie.asta mai aveam eu nevoie acum!dar sa stii ca sotul tau se va atasa in timp de papagali si o sa fie el cel grijuliu.
merci pt articol ,am sa-mi iau curand revista ,dar de cate ori astept sa o savurez in liniste ,o "maninca "Anda si nu mai prind nimic sa citesc ca-i trebuie ei!
Luminitza,Alexia e cu 2 zile mai mare ca Anda,dar pe ea trebuie sa o rog sa manince ,si atunci are de facut cate ceva ,sau macar sa plece ea putin sa alerg eu cu mincarea dupa ea.
Nina,lasa ca lucrurile se aranjeaza de la sine,eu asa am avut intotdeauna impresia.
Ana,de acord cu tine cu gelozia!
Mina,si eu ma regasesc in sintagma cu iertarea si uitarea.Bine ai venit printre noi!
Iri,felicitari pt noul loc de munca,daca nu-l vezi tot timpul e perfect.casutza o sa vina si ea ,nu ramii la stadiul de vis.

fetelor ,sunt curioasa daca il mai recunoaste Anda pe tati ca azi tare bucuroasa a fost ca a venit bunica.exceptand episoadele cu medicii,a strigat si de bucurie.miine sa vedem daca se bucura tot asa ca vine tati.
va las ca in ritmul asta ma gaseste tati la computer miine dimineatza.sper sa mai reusesc sa intru pe forum, si sa am noroc sa nu pierd mesajele.
noapte buna !multumesc dragelor pt grija voastra ,va pupam dulce!






Mergi la inceput