Scorpiutzele - pe unde sunt ? (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Buna tuturor si bun venit noilor scorpiutze,

Nu am sa scriu acum prea multe...ca deh timpul...Vreau sa imi cer scuze de la syd ca desi am ajuns in Geneva nu am dat nici un semn. Asta pentru ca sunt batuta in cap la greu si cred ca speram ca pot sa imi teleportez telefonul de la munte, unde il lasasem. Direct de pe al meu sau al lui Cristi nu am reusit sa trimitem sms nicaieri iar de sunat nici nu se punea problema, asa ca ramasesem sa sun din Geneva de pe un telefon fix doar ca nu mai aveam numar la care sa sun...Ma rog, treaba nasoala si imi pare nespus de rau.

Apoi va dau link catre pozele din vacanta, sa vedeti si voi, cele care nu ati fost si nu ati vazut, cat de frumos e in tara lui syd
si miraklucker. Majoritatea pozelor sunt facute in zona Berner Oberland, cantonul Berna. Apoi sunt cateva in Geneva si pe drum inspre si dinspre Geneva,poate reperati si fragutele intr-o poza cu verde :). Iar apoi mai sunt cateva facute in drum spre Germania unde am stat inca doua nopti.

Recomand cu caldura vacante in Elvetia, mai ales cu copii...am remarcat si am auzit de la unii ca dorm copii unde ii pui si mananca si urechi de parinti dar de foame .
Detalii la cerere


Va pup si va doresc o zi minunata ,

Esme


poze Elvetia2005
http://pharao92.smugmug.com/Holidays/96361

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

Buna scorpiute

De vineri ma mut si de luni suntem impreuna si la birou.totusi nu vom sta in celasi birou tot e ceva!
Monica dupa cum ti-ma mai zis bina ca aveti ce vinde.Eu zic ca merita investitia>eu as fcae-o mai ales ca e tot in bucuresti.In zona aia sunt case?Noi stam mai rau ca nu avem banii astia...Vroiam sa te intreb ceva apopos de getul sotului tau:voi sunteti mai credinciosi,adica mergeti in general la biserica?
Ema sa dea domnu sa fie bine si sa avem si noi casa noastra,ca tare ma macina gandul asta!Piticutza fac bine,protioare npon stop si mai face si moaca aia de nevinovata!Acum l-a luat pe nu in brate cu ceea ce nu-i convine!
Syd si eu ma tem de aspectul asta,dar vom vedea,oricum nici eu si nici el nu intentionam sa stam numai la birou!Bafta in continuare!
Elena ,m-am luat cu treburile si am uita de fetita aia.Astazi ma duc la banca si iau contul!
Luminita si fata mea e 80% tatal ei dar asta e,bine ca e frumoasa si desteapta !Voi in ce parc iesiti?
Camen,ce mai faceti?
Azi ma duc sa-mi cumpar un birou si eventual un alt scaun mai comod ca nu mai pot,urasc sa stau atata in fund si de la birou in masina...
Va pup pe toate!


poze
Iri si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piticasigogosica spune:

In ce hal am scris ...mi-e foame...,scuze

poze
Iri si Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

syd,si eu tot prin mail am trimis.chiar si actualul servici,asa l-am gasit.dar m-au sunat,asa ca ai grija cu nr de tel.trimite o rectificare.sau suna,ai motiv,sa vezi dc au primit mailul si cum au reactionat.
ana,dc il si mai bag cu capul in cusca,mi-i arunca.si asa il tot obosesc cu vezi ce draguti sunt,cum se pupa,de a zis ca ii ia si ii zvarle pe balcon.tare insensibil barbat mai am.ne-am si certat un picut aseara.ma tot plangeam ca nu mai am cu ce sa ma imbrac si mi-a trantit-o ca nu am ambitie sa slabesc.e prima data cand a facut aluzie ca sunt grasa.si m-am enervat.apoi,ca de obicei,m-au apucat geloziile.bine e ca ne trece repede amandurora,mai ales ca trebuia sa-si faca datoria de sot.dar,sincer,nu mai simt nevoia sa slabesc.asta sunt,o sa ma chinui la nesfarsit cu cure,si apoi sa ma ingras mai mult?!!!!
monica,mai ,dar matinala mai esti.mie ieri daria nu mi-a dormit iar la gradi si iar s-a culcat de la 19 si a dormit pana la 6 dimineata.noroc ca nu m-a deranjat prea mult,s-a dus in sufragerie la desene.mai venea din cand in cand sa-mi ceara un iaurt de mancare sau pepene.spor la tranzactii!!!!aa,sa stii ca eu sunt adepta dormitului cu copilul in pat.cum poti sa o pupacesti sau sa o apuci de fundulet si sa o iei in brate??!!!
esme,mama,ce as pleca si eu,macar la 100 km,dar cand si cu ce?o sa ma uit la link.
iri,nu te inmoaie cand vezi ca o duce mintea sa nascoceasca scuze???pe mine cred ca o sa ma faca fata asta din vorbe!!!!

Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

hai ana ,ca nu m-ai stresat.mi-ai fost de mare ajutor.dar sunt eu mai nepriceputa in ale computerelor.. te pupic si merci

irina noi iesim intr-un parc din spatele blocului.unde stai pe decebal?
acum nu stiu ce-i cu Alexia ca are si cite 3 scaune dimineata. asta de vreo 3-4 zile.
va pupic pe toate

luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]











fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Multumesc pentru primire! Ce povesti vreti sa va spun? Pentru copii, de dragoste, de groaza sau "clipe din viata de reporter" ?
Inca o data salutari tuturor. Vad ca scrieti fooarte mult si prind mai greu firul discutiei, dar ce scorpion e ala care nu reuseste sa se integreze intr-un grup pe care-l vrea ?

http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

UUUUUUFFFFF!!!!!Ce caldura! M-am apucat de gatit mai de dimineata,am zis ca nu o fi asa cald....da' de unde?!Iar am facut sauna!
Luminita,si eu.....
Ema,barbatii astia mai arunca uneori rautati de astea.....Si mie mai imi spune Marius uneori ca sunt gogosarelul lui sau rotunjoara lui....I-am zis ca,daca vrea sa slabesc sa puna el mana sa gateasca,sa scoata banii la interval ca sa imi iau numa' bunataturi pentru slabit si o sa aiba fotomodel la casa omului....Rade el,dar nu-i rasul lui!Ranjeste!Ce? crezi ca ii convine?Bineinteles ca nu!Ca de cand suntem impreuna el a facut burtica,iar eu sunt cat Casa Poporului....Si pe urma tot el o drege,cica:ca asa ii place lui femeia,adica de mine,sanatoasa,ca are pe ce pune mana si de unde apuca....hihihihihi....Suntem perversi,nu?!Bine ca nu va tin mult supararile!Asta e treaba faina!Eu cu gelozitul ...n-am treaba!Fosta sotie a lui Marius era bolnava cronic de gelozie.Cand ne-am cunoscut,Marius mi-a povestit de treaba asta. L-am asigurat sa stea linistit.A incercat el marea cu degetu' la un moment dat,dar daca a vazut ca nici o reactie din partea mea....s-a linistit singurel.Mi-a spus odata ca treaba asta,ca eu nu dau importanta geloziei,il ambitioneaza,ca are senzatia ca nu ma mai intereseaza persoana lui si ca e frica sa nu cumva sa fiu indiferenta ,sa nu il mai iubesc....Chestii de genul asta!I-am spus din start:te mananca intre degetele mari de la picioare,scarpina-te!Te scarpini pe barba ta!N-ai sa vezi scandal de la mine,e problema ta de constiinta,atat te duce capul atat faci.Atat sa ai grija:daca aduci boala acasa,te halesc cu fulgi cu tot!Dar sa nu ai pretentia,ca,daca mi s-a pus pata pe altul,sa nu cumva sa nu fac pasul....Fac pasul ,dar nici nu ma mai vezi!....Sunt rea,Ema?!Am zis ce am avut de zis!
Si eu i-am spus la al meu sa luam un animalut pentru copilasii astia,ca poate isi dezvolta spiritul de responsabilitate si alte alea....Ti-ai gasit:eu am zis,eu am auzit!Nici nu vrea sa auda!Asa ca te inteleg cu treaba cu papagalii!Pupici!
Iri,spor la cumparaturi!
Monica,sa sti ca m-am gandit si eu la varianta asta cu nepoteii...Si stiu ca tot acolo voi ajunge.....hehehehehe...zic si eu asa,sa ma mai racoresc putin,ca ucigasii mei de neuroni parintesti.....tot pe a lor o stiu!Inca o data trebuie sa spun ca tare frumos si emotionant a fost cadoul sotului tau...A reusit sa te pacaleasca,vezi?Se pricepe la surprize!Numai bine!
Scorpiute,sa fiti iubite si sa aveti parte numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

ana,exact la fel o drege si al meu.dar stii ce m-a deranjat cel mai mult?ca avea dreptate cu lipsa de ambitie.offff....
cat despre gelozie,mai ,mama,ma mai controlez eu,dar cand ma scarpina,vb ta.la fel de transanta sunt si eu,dar cand ai mintea odihnita.....debitezi stupizenii.iti spun,cred ca sunt un picut complexata cu kg-le astea si tot am impresia ca in curand intoarce privirile in alta parte.dar nici nu am ambitia sa slaesc.nu sunt genul sa ma infometez,cu curele m-am lamurit.de mancat f mult,nu!!!asta e.poate oi fi bolnava cu glanda..mai,ce scuze tampite imi gasesc.
si mie mi-e groaza sa gatesc diseara,dar cred ca trantesc niste pastai,am facut acum doua zile si nu prea ne-a ajuns sa ne saturam.
sa stii ca eu am nimerit niste papagali linistiti.plus ca sunt costurile fffff mici.sunt f incantata.care e motivatia lui sa nu aveti un animlut?hai ca un caine(ce mi-as dori!!!)sau pisica lasa par,strica, miroase...dar niste biete pasarele....nu poti sa bagi copii la inaintare.incanta-i pe ei si cedeaza el.eu asa am facut cu daria.bine,ca acum daria nu are nici o treaba cu papagalii,dar baiatul dc e mai mare o sa fie super entuziasmat.
danitin,poti sa ne spui din toate cate putin sau ...mult.sa stii ca acum suntem cam incete la scris,din cauza caldurii,dar stai sa vezi spre toamna ce ne revenim.trebuie sa ne tii isonul.
luminita,poate mananca mult.face moale sau normal?si daria facea de multe ori,dar ea baga aproape doi litri de lapte ,plus supica.si am vazut ca e dolofanica micuta.

Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

EMMA -maninca moderat, nici preaprea nici foarte foarte.Nu i-am bagat alimente noi cam de 2-3 saptamini.nu stiu ,poate de la fructe???Dar fructe maninca de la 5 luni.Mai rau e ca s-a iritat iar .Trecem noi si peste asta.Pupici .
p.s.-tota copilaria mi-am petrecut-o in bistrita.La LAMA
DANITIN ARE DREPTATE ,SUNTETI F. RAPIDE.Pina ma prind eu cam despre ce vorbiti treceti la altceva.Asa e la inceput........



luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]











fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fetelor !
Luminita, ai 2 fetite superbe, iar tu esti la fel ! Eu vad ca seamana si cu tine, fetele, nu doar cu tati, cum scri, tu.
Scaun moale are mititica ta ? Poate ii ies ceva dintisori.
Carmen, cum ii mai este Andei ?
Monica, foarte frumos gestul sotului tau ! Bafta, sa reusiti sa aveti casa visata !
La o casa visez si eu, dar raman doar cu visul, caci nu intrevad nici o posibilitate sa avem si noi, una. Nici locuinta in care stam nu e a noastra, e a mamei mele. Tocmai din cauza asta, Iri, pt. bb 2, am stat pe tusa luna asta. Venise sora mea mai mare, acasa cu fetitele, caci avea probleme cu sotul. Si vroia sa ramana acasa, la mama, adica la noi.
Intre timp, lucrurile au reintrat pe fagasul normal, dar ne-au tras un semnal de alarma...oricand, careva din surorile mele sau fratele meu, pot reveni acasa, la mama. Caci fiecare, acolo trage cand nu mai are incotro.
Acum, ne vedem inainte de viata noastra, ne traim prezentul si speram intr-un viitor mai bun.
Sa aveti o seara racoroasa, fetelor !



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099" target="_blank">bb Sabina - intre viata si moarte
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52612" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput