Scorpiutzele - pe unde sunt ? (15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

EMMA= eu am stat pe Andrei Muresan in blocul ala cu 5-6 scari.Nu am mai fost de mult [tin bistrita.Chiar mi-e dor,e super orasul.Am numai amintiri frumoase de acolo.
alexia nu face moale ,dar face prea des. azi a facut iar de 4 ori.si nu a mincat mult,ca a fost f. cald.A baut aproape 700ml de ceai.Apa nu bea ca nu-i place
carmen=unde o ti pe anda cind ii dai papica? alearga , ai spus?
Acum va pupic pe toate. E tirziu iar miine plec la pescuit.
VA DORESC UN WEEK-END EXCELENT


luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]











fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata, fetelor.am reusit sa intru iar pe net de la mama.am aflat ca vecina nu s-a apucat de spart desi trebuia de marti.abia saptamana care vine incepe.asa ca o sa mai stam pe la bunica, si sunt disperata ca nu am net.dar pentru razvan e super.ii prieste la bunica.iesim toata ziua in parc.sambata il lasam doar cu bunica si ies si eu cu sotul meu in mamaia.la mare este din ce in ce mai cald.este o canicula de nedescris.nu am reusit sa recuperez tot ce ati scris.am vazut ca avem un membru nou si ii urez bun venit.incerc sa citesc azi.va pup si va doresc un weekend minunat.

albumul meu
poze noi
la plaja
Adriana & Razvan(01.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

neata !!!!
mai,ana,e tare bine sa te citeasca omul de dimineata.mi-ai inseninat ziua.nu te gandi ca va dura chestia asta cu complexele.cum imi vin ,asa si trec.mai am si eu momente de depresie.dar tin prea mult la mine,ca sa le adancesc.de ex,azi mi-am luat o fusta mai larga pe mine si ce slaba ma simt!!!!!cat despre sot,vad ca a invatat cum ma poate rani,trebuie sa ma detasez de genul asta de probleme,caci altfel ma are la mana.si dc ma enervez din prostii,se duce totul de rapa.ai dreptate,nici eu nu am fost genul de silfida,dar nu mai imi vin nici haine de dupa nastere.cu batranetea asta!!!!!la mine cu strssul nu tine,caci at mananc.mai bine sa fiu fericita.dar,ce poate omul??!!!
nimfomane????acum ca ma gandesc bine,sa sti ca s-art putea sa ai putintica dreptate.stiti ca ma plangeam de sotiorul meu prea insistent??ei,de cateva nopti,adoarme ca un ingeras de la 21.si ma zgandara...asa ca il trezesc eu!!!!
elena,hai mai,inca un pic.nu te mai pune si tu atat suflet in munca aia.detaseaza-te!!!!cat despre flacau,si a mea face exact la fel,dar macar ea justifica:du-te,fa treaba,daria vrea se joace la calculator,cu bataie.cred ca asta e strategia barbatilor,ca nu mai lasam copii cu ei.
esme,exact patania asta am patit-o si noi,in bucegi,dar era vb de o cabana in constructie,unde mai toti drumetii isi faceau ...anumite treburi.
syd,deci si tu dai inghetata la fata??!!!ufff,nu ma mai simt vinovata.cat despre bronz,de ce nu-ti iei o crema pe baza de morcovi,cu spf 5.sigur,se gaseste si acolo.
monica,e bine ca se duce macar de sarbatori.al meu de la cununie,nu a mai intrat.de paste,am adormit amandoi.

carmen,si eu i-am dat dariei tot 10 picaturi de vigantol.cate ii dai acum?imi pare rau de revista,as fi putut sa o scanez si sa o trimit pe net.dar am uitat sa o iau de acasa.sa stii ca problema cu medicii incompetenti e a tuturor.singura soltuie e sa ne apucam noi de medicina.cahhhhhhh!!!cum sa nu-l recunoasca pe tati??daria nu-l vazuse de la 5 la 11 luni si cand a venit,nu mai putea dupa el.
luminita,eu am schimbat vreo 3 locuinte,in toate partile orasului:octavian popa,nasaudului,stefan si acum viisoara.azi e ziua imnului,sa vezi ce se sparg in figuri oficilaitatile,in piata centrala.problema e ca-mi zapaceste si barbatelul pe caldura asta.cat despre micuta,poate de la ceai.dau si eu cu bata in blata.lasa,ca e bine totusi ca bea lichide multe.nu ai spus dc face moale.
adriana,nu-ti spun cate fete te invidiaza.unul,ca ai cu cine sa mai lasi bebelul.doi,ca pe canicula asta,poti sa tragi o fuga la mare.ce calda tb sa fie apa.


Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut

Multumesc pentru urarile de bun venit! Bine v-am gasit!

Pentru ca ieri am avut bunici in vizita, azi bebu meu e dificil deci solcita atentie non stop. Da' ma intorc

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Scorpiute,sunt niste calduri la Timisoara asta....de zici ca e la tropice...daca ati vedea cat sunt de transpirata ati zice ca am iesit imbracata de la dus....Aaaaaahhhh!!!!Unde e marea mea cea neagra!!!!??????????????????
Elena,ce spui tu ca nu te iubeste sotioru'?hai ,mey,ca eu nu cred...!!!Aveti un pui asa scump si frumos si nu cred eu ca nu te pretuieste,macar pentru asta,si nu te iubeste...E viata asta atat de imputita,ca ne solicita zi de zi si uitam sa mai fim si iubareti....Ne mai si certam ca avem impresia ca muncim mai mult decat altii si ca suntem neintelesi....Si tot asa....!Nu te-ai gandit sa va luati liber doar voi doi o saptamana si sa retraiti clipele de la inceput,departe de agitatie,doar voi doi?!Eu asa imi doresc asta....dar la mine nu se poate,ca nu are cine sta cu copiii....Iti doresc numai bine si pupam nazdravanu' fecioras,ce imita pe tat-su...hihihi..
Monica,cred ca e superb la tara....nu ma iei si pe mine o data?!...Asa mi-ar plce sa merg si eu undeva ,la tara....
Carmen
,mey fata draga,ce aventura ai tras tu cu Anda....Bine ca ai fost circumspecta si te-ai mai dus la un medic....Pupam fata sa treaca unde a intepat cu acul....Intr-un fel e bine,ca i-au facut analizele,dar micuta de ea!cata spaima o fi tras,scumpa!Doamne-Doamne!Bine ca esti bine cu sanii....Ce chestie :nu am mai auzit de treaba asta,ca si dupa 3 ani sa ai lapte....Ciudat si haios!Lasa sa fiti sanatoase,e tot ce va doresc...
Adriana,lasa fata draga vecina sa inceapa treaba ei in casa si profita din plin de vacanta la soacra-ta...Daca tot sta ea cu Razvi,de ce sa nu petrece cat mai mult timp cu sptioru'?Fi fata isteata!No,te pup si sa ai parte numai de bine!Fa baie si pentru mine!
Ema,esti beton cu faza cu fusta.....m-ai ucidirat!...Bey,tu iti dai seama ca si io fac la fel si ma simt beton p-orma?!Imi zic:uite ca am mai slabit!Cine zice ca sunt grasa?!hahahahahahahaha....Se uita Marius si Luana la mine ca rad ca tembela!
Si pe musiu nu-l lasa,pun-te pe el cu simt de raspundere...O viata are si pe aia o doarme?!!!!!Iaca,noi din cauza ucigatorilor de neuroni,stam cucuvele pana pe la 2 dimineata,ca altfel nu se poate....Aseara ne-a prins 3 dimineata...Suntem chiauni amandoi,iar astia rabufnesc de energie....Iti dai seama!Si sunt in casa cred ca 35 de grade.....Bey,va pup!Tine-o tot asa....Sanatate!
Mina,hai la povesti!
Scorpiute,sa fiti iubite....Bey si vine iar weekendul....


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syd spune:

Da Emma,mananca inghetata,inainte ii luam cornete acasa,dar acum se topesc pana ce ajungem cu ele la congelator,asa ca la iesiri.

Fetelor, care inotati? Eu m-am balacit ieri,sa zicem 10 min si m-am trezit intepenita de mijloc.Innot ca o broscuta, ca un catel,nu cu capul la fund. Deja sunt foarte cambrata si in apa simt ca mai tare fortez mijlocul. Se spunea ca gimnastica in apa e mai buna ,poate nu fac cum trebuie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut!

Multam pentru amplasarea pe listuta

Ana 68, si in Bucuresti e cumplit de cald.Io am noroc cu aeru cond ca altfel dadeam de belea cu cupilu meu rau de caldura.

Vreau si eu la tzaraaaaaa Am fost we trecut la bunicii sotului si taaare bine a mai fost. Spre bucuria mea si junioru s-a simtit super.

Sunt depresata! Reusisem sa slabesc 1 kg si ieri au venit socrii si m-am spurcat la gustat prajituri de-ale soacra-mii. Ca a venit cu 3 feluri. Si buneeeeee. Normal ca azi dimineata venise kilogramu inapoi acasa..... Pedeapsa: pana diseara doar pepene rosu si apa multa. Rusine! Grasa si urata!

Va puuup ca urla bebu

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Bune, dragi scorpiutze !
Tocmai am venit de afara, Doamne, ce caldura(31 de grade C la Ciuc, scrie pe net) ! Daca la munte e asa, nici nu vreau sa-mi imaginez cum este mai jos.
Adriana, scalda-te si pt. noi !
Mina, bine ai venit ! Esti si tu, pe lista, acum !
Eu, ca si Ana, iert dar nu uit !
Apropo, Ana, scorpionul este semn de apa fix, nu este defel aerian. Zodiile cu semn de aer sunt...mai aeriene.
Elena, daca vrei sa citesti ceva de danitin, uite, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37706" target="_blank">aici ! Mie mi-a incantat sufletul in decembrie cu povestirea ei, desi are un final prea...in forta.
Emma, pt. oferta ! Ma ai la inimioara, ca tare saritoare mai esti cu mine. Inainte bb, acum casa.
Dar am vazut ca nu mai ajungeti la Campulung !
Ma intrebai de inghetata intr-un mesaj anterior. Cristina mananca de anul trecut ingheata si nu are probleme defel cu gatul. Am invatat-o sa manace, asa cum m-a invatat si mama pe mine. Sa plimbe mai intai inghetata prin guritai(sa o incalzeasca un pic) si abia dupa aceea sa o inghita. La fel ii spun si cand bea ceva prea rece sau cand mananca un iaurtel direct de la frigider. Deobicei o cumparam la cutie si o mancam acasa cu lingurita.
Pe bicicleta stie sa pedaleze, hm...cred ca este mai avansata la aptitudini fizice. Pe tricicleta pedala la 1 an si 8 luni. Merge pe o barna ingusta de vreo 8 cm si inalta de ~50cm, singurica, joaca sotron(sarind intr-un picior sau 2 cum este cazul) cu cele 2 verisoare ale ei. In schimb, si-a dezlegat limbuta mai greu. Fiecare copilas are ritmul lui, stii cum se spune !
M-ai distrat si pe mine cu fusta...super ideea ta !
Chiar mi-am cumparat si eu o fustita si este mai larga, am sa-i arat sotului ca am slabit in jurul taliei.
Carmen, Doamne, ce medici ! 10 pic. de Vigantol mi se par multe. Cristina a primit cate 2 pic./zi, in primul an, iar pana la 3 ani, numai in lunile cu "r", sept., oct., noi, etc.
Sanatate Andei !
Cu aranjarea lucrurilor de la sine, asa gandesc si eu. Se pot aranja din mers. Desi, sotul tot scorpion este, tare se mai streseaza cand are ceva ce-l macina si nu se exteriorizeaza, fierbe pe dinauntru.
Luminita, probabil din cauza ceaiului are mai multe scaune. Bine ca nu sunt moi !
Elena, ce frumos, nasica virtuala ! Poate vom fi impreuna mamici de 2006, ca si de 2002 !
Iri, bafta, sa va fie mai bine impreuna, in aceeasi firma !
syd, poate ai facut o miscare gresita, brusca, in bazin, de aceea te-a prins junghiul. Eu sunt patita, de la atata alaptat, aplecat si carat la Cristina. Mi-a zis doctorita sa nu car greutati prea mari, sa nu fac miscari bruste din mijloc si sa am grija cum ma aplec si ridic cu ceva greutate in maini. N-am mai avut probleme de mai bine de 1 an de zile, dar ma si menajez.
Monica, bravo pt. cele 5 kg !
Esme, da' fain v-ati mai distrat !
Un weekend cat mai placut, fetelor ! Pe luni !



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099" target="_blank">bb Sabina - intre viata si moarte
Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52612" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42199" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma27 spune:

mai,ana,lasa ca e bine.si eu ma plang de caldura,cand ajung acasa,desi nici macar nu transpir(iti dai seama ca pt altii ar fi chiar o casa racoroasa).ma gandesc insa in dobrogea cum e,fierb in suc propriu.inca nu e cazul de ventilator.desi eu as da drumul putin,dar cand ma gandesc la curent,imediat ma simt fresh.chiar,mina nu consuma f mult aerul conditionat???!!!al meu din cauza asta nu vrea sa ne luam asa ceva.deh,itic jidanul....zice ca eu consum cam mult,ca sa-si permita sa fie mana larga.auzi,mai???
syd,toata viata mea mi-am dorit sa inot.am avut insa niste veri f "draguti" si un frate asemena,care ma bagau cu capul in apa,mai mereu.eram proasta familiei,la capitolul asta (ca sa nu-mi stric picatura de mandrie pe care o mai am).de-atunci,de-abia dc ma duc in larg,pana la brau.cand eram in ale tinereturi valuri,actualul sot(prieten pe atunci),ma asigura ca are el grija de mine si ma duceam pana la gat.pana cand am prins niste valuri...super.mi-a explicat ca trebie sa sar,sa nu ma izbeasca in fata,fara teama,ca el ma tine de mijloc.am facut asta o data,de doua ori,pana cand m-am trezit sub apa - se dezechilibrase si el.am zis sa nu ma agit,ca ma scoate mandrul,cand i-am vazut fata langa a mea,sub apa,sa fac stop cadiac.m-a scos pana la urma la suprafata.dar de atunci,intru in mare doar cat sa-mi acopere fundul,sa par slabuta in poze.
mina,hai ,mai ca suntem scorpiutze,sa ne mai laudam un pic:grase si frumoase!!! pline de sanatate,mama!!!
nina,nu-ti spun ca nervi mi-a facut musiu azi,cu serviciul lui,imi venea sa-l castrez,nu gluma.apoi am facut rapid alt plan:plecam pana in tulcea,cateva zile,ii luam si pe ai mei inapoi,mergem la aqua magic!!!dar m-am desumflat rapid,pentru ca mi-am dat seama ca nu prea avem bani.ai mei vor sta la noi aproape o luna si ramanem fara bani de mancare si de o iesire in verde.dar asta e,poate tragem intr-unul din week-endurile viitoare o fuga la vatra dornei.
oricum,cat despre cazare si loc linistit pentru bebe viitor,oferta ramane valabila.pot sa pregatesc si o baie cu spuma multa,cu lumanari multe ,aromate in dormitor.niste miere de albine - frisca nu ma pricep sa fac.totul sa nu se lase cu strigaturi,ca intra daria peste voi.normal ca imi esti draga,de fapt asa de mult m-am atasat de voi,incat uneori asa rau imi pare,ca nu ne putem intalni la o cafea sau suc...
m-ai distrat la culmea cu metodele tale de mancat inghetata.eu ,de ex,nu vreau sa fac la fel ca mama,care nu prea mi-a dat inghetata,sa nu fac rosu in gat si in ziua azi,nu ma omor dupa asa ceva,doar o data -de doua ori pe an.
mai,fetelor!!stiti ca ma laudam ca patronul mi-a marit salariul?!!!a fost apa de ploaie,caci am obs ca nu e la fel in fiecare luna.cica ala era un bonus.imi venea sa-i dau cu ceva in cap.halal bonus,mai mult m-a atatat.


Ema

Zilele Bistritei


Calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetele, eu acum am venit de-afara cica am fost in parc la aer...dar m-am simtit ca in "cuptor" toata ziulica am murit de cald
abia astept sa o culc pe ruxi si sa pot da drumul la AC.
va pup, sa aveti o noapte frumoasa si racoroasa

monica

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Mergi la inceput